Προς το περιεχόμενο

Τεχνικό θέμα με Nova Go (σύνδεση σε TV)


pavlos2094

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Όπως πολλοί άλλοι, έτσι κι εγώ τυχαίνει να είμαι συνδρομητής Nova (Full Pack) , με σκοπό φυσικά κυρίως το αθλητικό περιεχόμενο (τι άλλο?). Όλα αυτά όμως στο πατρικό μου σπίτι. Με την υπηρεσία Nova Gο όμως μπορεί πλέον ο καθένας να βλέπει αυτό το περιεχόμενο στο λάπτοπ του (το τονίζω, όχι σταθερό) μέσω μιας πλατφόρμας τύπου live streaming ονλαιν (που απαιτεί βέβαια λήψη ενός plugin για Google Chrome). Όταν όμως το συνδέω με HDMI στην τηλεόραση μου, το σύστημα το "καταλαβαίνει" και μου κλείνει το stream (error message και σχετικά). Η ερώτηση μου λοιπόν είναι η εξής: ξέρει κανείς πως μπορώ να "ξεγελάσω" το λαπτοπ μου (το stream βασικά), ώστε, να το συνδέω μεν στην τηλεόραση, αλλά να μπορώ να βλέπω το περιεχόμενο μέσω αυτής ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε φιλε....και γω τ ιδια......νομιζω οτι καπου κολλαει το πραγμα στην ip που βλεπει....


Kανε ανανεωση συσκευης με κουμπωμενη την τηλεοραση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δε γίνεται φίλε μου..

 

Απο το FAQ της υπηρεσίας:

 

21. Μπορώ να παρακολουθήσω περιεχόμενο από το Nova GO στην τηλεόραση μου; Η υπηρεσία διατίθεται μόνο μέσω φορητών συσκευών laptop, tablets και smartphones. Δεν υποστηρίζεται η δυνατότητα παρακολούθησης της υπηρεσίας μέσω τρίτων συσκευών, τηλεοράσεων, εξωτερικών monitor κλπ. Σας υπενθυμίζουμε ότι η υπηρεσία προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για ιδιωτική θέαση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ γίνεται να μεταφέρει το σήμα σε εξωτερική οθόνη. Πολύ απλά το plugin μπλοκάρει όλες τις εξόδους βίντεο του συστήματος (VGA/HDMI/DVI) και έτσι το Nova Go είναι άχρηστο ακόμα και σε ένα desktop PC. Μόνο σε laptop/tablet/smartphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κανονική τηλεόραση δεν παίζει το nova go παρά μόνο σε laptop -tablet - smartphone αν έχει τις ελάχιστες προϋποθέσεις  . Για ότι θες μπορείς να δεις και εδώ http://www.nova.gr/gr/upiresies-gia-to-spiti/prosthetes-upiresies-/nova-go/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ο μόνος τρόπος για να βάλεις το Nova Go Σε μεγάλη οθόνη είναι να έχεις δύο pc, το ένα laptop κανονικά για να παίζει το Nova GO και σύνδεση σε αυτό από το άλλο PC μέσω Remote Desktop :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, εγώ που πήρα την εβδομαδιαία πρόσβαση μέσω Πρώτου Θέματος (εφημερίδα), μάγος είμαι και μου δούλεψε χωρίς πρόβλημα; Μου κάνει εντύπωση γιατί έχω ακούσει πολλούς να λένε ότι όντως δεν παίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 7 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...
  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...