Προς το περιεχόμενο

Double Exposure. "GoPro-like" κάμερα και ένα νέο smartphone θα αποκαλύψει η HTC στις αρχές Οκτωβρίου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η HTC στις 8 Οκτωβρίου θα πραγματοποιήσει μία εκδήλωση/ συνέντευξη τύπου στη Ν.Υόρκη για να ανακοινώσει νέα προϊόντα.Σύμφωνα με πληροφορίες του Bloomberg, ο Ταϊβανός κατασκευαστής αναμένεται να ανακοινώσει μία κάμερα, η οποία θα ανταγωνιστεί τόσο τα προϊόντα της GoPro όσο και τη σειρά "έξυπνων φακών" της Sony, QX Series. Η κάμερα λέγεται ότι είναι αδιάβροχη και πως διαθέτει αισθητήρα 16 Megapixels και ευρυγώνιο σύστημα φακών. Θα συνδέεται με Android και iOS συσκευές μέσω Bluetooth και WiFi και η εταιρεία αναμένεται να προσφέρει για την υποστήριξη της Android και iOS apps.

 

Πέρα από τη κάμερα, η HTC θα ανακοινώσει ένα νέο smartphone, που έχει την κωδική ονομασία HTC Eye. Οι πληροφορίες για το Eye προέρχονται από τον leaker, @upleaks. Σύμφωνα με πληροφορίες, το smartphone θα διαθέτει οθόνη 5.2 ιντσών με ανάλυση 1080p (423ppi) και πως θα βασίζεται στο Qualcomm Snapdragon 801 SoC (Quad-Core, Adreno 330 GPU). Δεν υπάρχουν άλλες πληροφορίες για το smartphone -θα προσφέρει εκπληκτικές selfies λένε οι φήμες- και η HTC είτε ετοιμάζεται να ανακοινώσει κάποιο νέο Windows Phone, είτε αναμένεται να ανακοινώσει μία μεγαλύτερη έκδοση του HTC One (M8) με μεγαλύτερη οθόνη που τρέχει Android L.

 

Αν και κυκλοφόρησε η φήμη, ότι η HTC εγκαταλείπει τα σχέδια της για τη δημιουργία ενός smartwatch, κάτι τέτοιο σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες δεν ισχύει. Το επερχόμενο smartwatch της εταιρείας πάντως αναμένεται να αποκαλυφθεί του χρόνου, εκτός και αν η εταιρεία ετοιμάσει κάποια έκπληξη. Η εκδήλωση της HTC, έχει την ονομασία "Double Exposure".

 

Link.png Site: GSMArena

Link.png Site: PhoneArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλάει η Sony τους φακούς της για να πουλήσει και η HTC; Για την κάμερα πάλι, όποιος θέλει κάτι ακριβό θα πάρει GoPro, αν θέλει φτηνό θα πάει σε Κινέζικη, ας πούμε sj40000. Να δω που θα χωρέσει η HTC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H go pro παιζει μονη της παραυτα απο ποιοτητα θα ελεγα οτι ειναι μετρια... θα δεις πολλα προβληματα με στεγανοτητα κτλ...παρα την τυπικη συντηρηση και χρηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ κι εγώ αυτήν την απορία έχω, πώς και παίζει μόνη της μπάλα και δεν έχουν μπει κι άλλοι να χτυπήσουν σε μερίδιο αγοράς? Δεν ασχολούμαι με το άθλημα αλλά από youtubers που παρακολουθώ βλέπω να 'χει πέσει πολύ σπρώξιμο στη συγκεκριμένη cam.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H go pro παιζει μονη της παραυτα απο ποιοτητα θα ελεγα οτι ειναι μετρια... θα δεις πολλα προβληματα με στεγανοτητα κτλ...παρα την τυπικη συντηρηση και χρηση.

Για πες ποια είναι καλύτερη action cam , αφού η go pro έχει "μέτρια ποιότητα" . Όσο ασχολούμαι για στεγανότητα δεν έχω ακούσει ποτέ και τίποτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ παραξενεύτηκα με την αναφορά περι στεγανότητας.

 

Αγόρασα την Go Pro Hero 3 για συνάδελφο που είναι δύτης και ένα χρόνο τώρα που τη χρησιμοποιεί σχεδόν εβδομαδιαίως, ουδέποτε είχε το παραμικρό πρόβλημα.

 

Μόνο κάτι φίλτρα που έπρεπε να παραγγείλουμε έξτρα, γιατί από κάποιο βάθος και μετά τα χρώματα δεν είναι σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι παράδοξο στον σύγχρονο καπιταλιστικό κόσμο, στο όχι μικρό μερίδιο αγοράς της gopro αυτή να παίζει σχεδόν μόνη της και να ακολουθούν κακές απομιμήσεις (sj4000). Οι άλλες εταιρίες (sony, panasonic κ.τ.λ.) κοιμήθηκαν μου φαίνεται στον συγκεκριμένο τομέα. 

 

Να πεις ότι βγήκε τώρα η gopro; Εχει τόσα χρόνια και τρία μοντέλα (hero1, hero2, hero3) και υπο-εκδώσεις και τώρα (τώρα?!?) ξυπνάνε οι υπόλοιποι?!?

 

Πραγματικά απορίας άξιο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H go pro παιζει μονη της παραυτα απο ποιοτητα θα ελεγα οτι ειναι μετρια... θα δεις πολλα προβληματα με στεγανοτητα κτλ...παρα την τυπικη συντηρηση και χρηση.

να φατναστώ την έχεις ε; και αν την εχεις τη χρήση της κάνεις (πάντα σε hardcore sport και όχι κανά σκι)

και αν τόσο hate πρώτεινε μια καλύτερη υλοποίηση σε action cam;

 

p.s γιατί αυτό το forum δεν βάζει έναν hateforeverything moderator μπας και ξεμπερδέψουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά η GoPro πρόλαβε να μπει πρώτη σε αυτή την αγορά έκανε όνομα και συνεχίζει να πουλάει επειδή είναι αξιόπιστο προϊόν.

 

Εγώ όταν θέλησα να κάνω δουλειά με Action Camera προτίμησα την Sony λόγω ποιότητας εικόνας και εξαιρετικά καλής σταθεροποίησης σε τιμή στα μισά απ'όσο έκανε η GoPro.

 

Την δουλειά μου την έκανα 3 μέρες με έβγαλε ασπροπρόσωπο.

Όμως φέτος το καλοκαίρι που είπα να παίξω λίγο και να βγάλω κανένα υποβρύχιο βίντεο απλά πήρε νερά και χάλασε στα 3 λεπτά.

 

Αυτό πληρώνεις στην GoPro, πως την βάζεις σε αυτοκίνητα, μηχανές ποδήλατα, την κλωτσάς, την πετάς και μετά την βάζεις στο νερό σαν να μην τρέχει τίποτα και απλά συνεχίζει να δουλεύει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες ποια είναι καλύτερη action cam , αφού η go pro έχει "μέτρια ποιότητα" . Όσο ασχολούμαι για στεγανότητα δεν έχω ακούσει ποτέ και τίποτα .

Επειδη ειμαι σε forum με ψαροτουφεκο δεν σου λεω μαμακιες. Ψαξε go pro hero 3 water leak ... google...

Σε ποιοτητα η garmin elite ειναι πολυ καλυτερη, και με το τελευταιο firmware σε καποιες περιπτωσεις τραβαει και καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...