Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν φωτογραφίες του Samsung Galaxy A5 (SM-A500)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα κυκλοφόρησαν τα νέα iPhone 6 και iPhone 6 Plus, ωστόσο η Samsung έχει το δικό της μερίδιο της στη σημερινή επικαιρότητα, αφού διέρρευσαν φωτογραφίες του επερχόμενου Galaxy A5 (SM-A500).Το νέο Galaxy A5, βασίζεται στο σχεδιασμό του γνωστού Samsung Galaxy Alpha, και επομένως διαθέτει περισσότερο "τετραγωνισμένες" γωνίες και από ότι φαίνεται μεταλλικό πλαίσιο. Αν και δεν είμαστε απολύτως σίγουροι για το υλικό περιμετρικά, μοιάζει σαν να πρόκειται για "βαμμένο" μέταλλο, με το φινίρισμα να είναι όμοιο με αυτό που διαθέτει η πλάτη, ωστόσο ενδέχεται να κάνουμε λάθος.

Σύμφωνα με αναφορές, το υλικό είναι "παγωμένο" στο χέρι, και επομένως ορισμένα μέσα ενημέρωσης ισχυρίζονται ότι πρόκειται για κάποιο είδος μετάλλου.

 

Όσο αφορά στα τεχνικά χαρακτηριστικά, φημολογείται ότι ενσωματώνει οθόνη 5 ιντσών ανάλυσης 720p και πως βασίζεται στο Qualcomm Snapdragon 400 SoC. Στη πρόσοψη διαθέτει κάμερα με αισθητήρα 5.0 Megapixels, ενώ στο πίσω μέρος η κάμερα διαθέτει αισθητήρα 13 Megapixels.

 

Ο αποθηκευτικός χώρος είναι 16GB και υπάρχει δυνατότητα επέκτασης μέσω microSD. Το λειτουργικό σύστημα είναι το Android 4.4.4 KitKat, το οποίο συμπληρώνεται από το TouchWiz UX που υπάρχει και στο Galaxy Note 4.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Δημοσιευμένη Εικόνα

Δημοσιευμένη Εικόνα

Δημοσιευμένη Εικόνα

Δημοσιευμένη Εικόνα

Δημοσιευμένη Εικόνα

Link.png Site: SamMobile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα iPhone στρογγυλευουν και τα Samsung τετραγωνιζονται.... τοση σχεδιαστικη πρωτοτυπια εκατερωθεν που μενεις αναυδος!

Δηλαδη τι αλλο μπορουσε να γινει; ή καμπύλη ή ευθεία... Έχεις στο μυαλό σου καμία άλλη λύση;;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη τι αλλο μπορουσε να γινει; ή καμπύλη ή ευθεία... Έχεις στο μυαλό σου καμία άλλη λύση;;

Το σχολιο μου ετσι οπως ακριβως το εχω θεσει δειχνει την ταση να ακολουθει ο ενας τον αλλον (και δεν αναφερομαι μονο στις 2 αυτες εταιριες) με 0 φαντασια πια και οχι στο οτι υπαρχει αναγκη να ανακαλυψουμε νεα γεωμετρικα σχηματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σχολιο μου ετσι οπως ακριβως το εχω θεσει δειχνει την ταση να ακολουθει ο ενας τον αλλον (και δεν αναφερομαι μονο στις 2 αυτες εταιριες) με 0 φαντασια πια και οχι στο οτι υπαρχει αναγκη να ανακαλυψουμε νεα γεωμετρικα σχηματα!

Μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος στο "ακολουθει ο ενας τον αλλον";; Σε ποιον τομεα αναφερεσαι; (φιλικα μιλαω παντα, δεν εχω σκοπο να τσακωθουμε η να απορριψω αυτο που ειπες, απλως...κουβεντα να γινεται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο κινητρο για κατοχο s4+s5 να "μετακομίσει" σε alpha θα ηταν 3gb ram, μιας και εχει ιδια specs περα απο την selfie camera και την χειρότερη αξιοποιήση οθονης-πλαισιου που διακρίνεται στο alpha

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...