Προς το περιεχόμενο

Μαξιλάρι για ποιοτικό ύπνο...


nikos-thess

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

 

Θέλω να πάρω ένα μαξιλάρι που να προσφέρει όσο το δυνατόν καλύτερη θέση στο κεφάλι, αυχένα, σπονδυλική στήλη για να μπορώ να κοιμάμαι καλύτερα.

 

Δεν με ενδιαφέρει και τόσο η ποιότητα των υλικών όσο η ανατομική θέση που προσφέρει.

 

 

Έχω μέχρι τώρα δοκιμάσει διάφορα μαξιλάρια απο τα ΙΚΕΑ αλλά δεν έχω μείνει ευχαριστημένος και λέω να πάω σε κάτι πιο καλό. Έχω γενικά αρχίσει να μη βολεύομαι σε κανένα!!

Αλλο πιο σκληρο, αλλο πολυ μαλακό, αλλο πολυ φουσκωτό, αλλο πολυ ξεφουσκωτο... Από την άλλη δεν μπορώ και χωρίς!

 

Να πω επίσης ότι κοιμάμαι στο πλάι και δε βολεύομαι εύκολα στον ύπνο ειδικά τον τελευταίο καιρό.

 

Ακούω προτάσεις.

 

Α και όχι τρολλιές γιατί το θέμα είναι σοβαρό :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμενα πιο πολυ με παραπεμπεις σε κακη διατροφη και στρες, παρα σε προβληματικο μαξιλαρι. Μια ωρα πριν την πεσεις κανε τζοκιν και θα δεις θα ξεραθεις αμμεσως και ολα θα ειναι ανατομικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

 

Θέλω να πάρω ένα μαξιλάρι που να προσφέρει όσο το δυνατόν καλύτερη θέση στο κεφάλι, αυχένα, σπονδυλική στήλη για να μπορώ να κοιμάμαι καλύτερα.

 

Δεν με ενδιαφέρει και τόσο η ποιότητα των υλικών όσο η ανατομική θέση που προσφέρει.

 

 

Έχω μέχρι τώρα δοκιμάσει διάφορα μαξιλάρια απο τα ΙΚΕΑ αλλά δεν έχω μείνει ευχαριστημένος και λέω να πάω σε κάτι πιο καλό. Έχω γενικά αρχίσει να μη βολεύομαι σε κανένα!!

Αλλο πιο σκληρο, αλλο πολυ μαλακό, αλλο πολυ φουσκωτό, αλλο πολυ ξεφουσκωτο... Από την άλλη δεν μπορώ και χωρίς!

 

Να πω επίσης ότι κοιμάμαι στο πλάι και δε βολεύομαι εύκολα στον ύπνο ειδικά τον τελευταίο καιρό.

 

Ακούω προτάσεις.

 

Α και όχι τρολλιές γιατί το θέμα είναι σοβαρό :-D

 

 

Το ΙΚΕΑ ΔΕΝ έχει σοβαρά μαξιλάρια. 

 

 

Πρόσφατα αγόρασα από το κόκοματ. Έδωσα 50€ αλλά πλέον απολαμβάνω μαξιλάρι στον ύπνο. Θα σου πρότεινα να κάνεις μία βόλτα από εκεί και να δεις μόνος σου. 

 

Σίγουρα παίζουν και άλλες μάρκες... μπορεί καλύτερες ή μπορεί και χειρότερες. Δεν ξέρω να σου πω... οπότε κάνε και μία έρευνα για άλλες μάρκες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κακή διατροφή δεν είναι. Ακολουθώ πλήρως ισορροπημένη διατροφή. Ούτε πίνω/καπνίζω.

Δε βολεύομαι εννοώ ότι αν και νυστάζω την ώρα που πέφτω στο κρεβάτι νιώθω εντελώς κουρασμένος σε βαθμό που δυσκολεύομαι να κοιμηθω! Σαν να έχω μια βαράδα στο κεφάλι και το μαξιλάρι είναι το κερασάκι στην τούρτα... Και αυτό όχι πάντα έτσι...

 

Το τζόκιν θα βοήθαγε αλλά που να παώ για τζόκιν στις 2 το βράδυ που κοιμάμαι;

 

Aπό τι τιμές στο περίπου ξεκινάνε τα μαξιλάρια του κοκοματ; 50 ευρώ δεν ειναι καθολου λιγα για μαξιλαρι αλλα αν ειναι να αξιζει χαλάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κακή διατροφή δεν είναι. Ακολουθώ πλήρως ισορροπημένη διατροφή. Ούτε πίνω/καπνίζω.

Δε βολεύομαι εννοώ ότι αν και νυστάζω την ώρα που πέφτω στο κρεβάτι νιώθω εντελώς κουρασμένος σε βαθμό που δυσκολεύομαι να κοιμηθω! Σαν να έχω μια βαράδα στο κεφάλι και το μαξιλάρι είναι το κερασάκι στην τούρτα... Και αυτό όχι πάντα έτσι...

 

Το τζόκιν θα βοήθαγε αλλά που να παώ για τζόκιν στις 2 το βράδυ που κοιμάμαι;

 

 

Έτσι....

 

Σε topic που ο topic starter το ονομάζει "Μαξιλάρι για ποιοτικό ύπνο" και ζητάει συμβουλές για μαξιλάρια αλλά λέει και να μην τρολάρουν το θέμα, η πρώτη του απάντηση είναι να ρωτήσει πληροφοριίες για τζόκιν!

 

 

Makes sense. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα τωρα, φιλε επιμενω. Δεν ειναι το μαξιλαρι. Εχεις υπερενταση μπορει και υπερκοπωση. Δηλαδη το σωμα σου ειναι κουρασμενο και το μυαλο σου, αλλα δεν μπορεις να κοιμηθεις. Και το ριχνεις στο μαξιλαρι. Σιγουροτατα αν εχεις καλι στρωμα 700ευρω και πανω και μαξιλαρι 50ευρω και πανω, βοηθαει στο να ξεκουραστεις και να κοιμηθεις βαθεια rem , αλλα αυτο προυποθετει να κοιμηθεις!Πηρα πριν 2 χρονια με 1200ευρω στρωμα και μαξιλαρι ιντιλκα ,και ειναι απο τις καλυτερες επενδυσεις μιυ!Αφου κοιμασαι πολλες ωρες στην ζωη σου,αξιζει ενα τετοιο ποσο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλαράκι, απο χτες περιμενω να δω απο περιεργεια αν θα γινει καποια προταση. Και αφου ειπες για τρεξιματα και αναρριχήσεις, γράφεις τώρα οτι έκανες και επένδυση 1200 ευρώ. Τι να πω ρε τεραστιε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα cocomat ειναι καλα μαξιλαρια, ειναι ακριβα αλλα πιστευω αξιζουν τα λεφτα τους. Βεβαια πρεπει να δοκιμασεις για να εισαι σιγουρος οτι σε βολευει.

 

Προσωπικα, αγορασα δυο φθηνα μαξιλαρια , εβγαλα το εσωτερικο και εφτιαξα ενα δικο μου 100% στα μετρα μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κοκοματ παντως αν σε ενδιαφερουν νομιζω οτι τα εχει ακομα ο βασιλοπουλος μιση τιμη με λιγα κουπονακια.Τελικα εχει τελειωσει η προσφορα μονο τιποτα ξεχασμενα κομματια στην επαρχια μπορει να βρεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...