Προς το περιεχόμενο

Δύο νέα trailers για το Final Fantasy XV έδωσε στη δημοσιότητα η Square Enix


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λίγες μέρες και στο Tokyo Game Show 2014, η Square Enix δημοσιοποίησε το πρώτο trailer του επερχόμενου τίτλου Final Fantasy XV.

Το trailer εντυπωσίασε σύμφωνα με πληροφορίες παίκτες και κριτικούς, δείχνοντας επιπλέον μέρος του gameplay, αλλά η εταιρεία σε μία προσπάθεια να εντυπωσιάσει ακόμα περισσότερο έδωσε στη δημοσιότητα ένα δεύτερο tech demo.

 

Το επερχόμενο παιχνίδι έχει επιβεβαιωθεί ότι θα κυκλοφορήσει για κονσόλες, ωστόσο η εταιρεία δεν έχει ακόμη κάνει γνωστό αν θα κυκλοφορήσει και για τη πλατφόρμα PC. Πάντως, το Final Fantasy XIII είναι διαθέσιμο στο Steam (με έκπτωση 10%) έναντι €11.69. Δείτε τα trailers.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=BRlej2SG9Qk

 

https://www.youtube.com/watch?v=IJrXCfVKXEA


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα δεν τελειωσαμε το X-X2 HD Remaster απο τον Μαρτιο (500 ωρες εκλεισα συνολο για τα platinum) και να το επομενο 250ωρο.. value for money αυτη η σειρα αλλα ας μας λυπηθουνε λιγο, εχουμε και αλλα πραγματα να κανουμε!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση για τους γνωστες των final fantasy:

 

μετα το FF10 ποια παιχνιδια ειναι για pc και ειναι single player?(δεν ειναι online δλδ)

 

μου αρεσει η σειρα αλλα την εχω παρατησει απο το 8 και μετα...

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση για τους γνωστες των final fantasy:

 

μετα το FF10 ποια παιχνιδια ειναι για pc και ειναι single player?(δεν ειναι online δλδ)

 

μου αρεσει η σειρα αλλα την εχω παρατησει απο το 8 και μετα...

 

ευχαριστω

To 13 είναι αλλά δεν έχει βγει ακόμα. Δες release date στο wiki. Δεν θα αργήσει. Μόλις το είδα και εγώ πριν λίγο και φαντάσου ότι επίσης το έχω αφήσει απο το 8 αν εξαιρέσω λίγο X που έπεξα. Άντε να δούμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση για τους γνωστες των final fantasy:

 

μετα το FF10 ποια παιχνιδια ειναι για pc και ειναι single player?(δεν ειναι online δλδ)

 

μου αρεσει η σειρα αλλα την εχω παρατησει απο το 8 και μετα...

 

ευχαριστω

Το 7 και 8 σε καινούργια έκδοση, το 13 που θα βγει σύντομα και επίσης υπάρχουν μερικά παλιά όπως το 3 και το 4.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστοιχος ακομα και για την Square οσο τα γραφικα βελτιωνοντε τα παιχνιδια της χανουν σε ολα τα υπολοιπα..την ακολουθω σε καθε τιτλο της αλλα μετα το VIII τα πραγματα αρχησαν να χαλανε...το Χ εδωσε μια πνοη βελτιωσης αλλα η συνεχεια Χ2 ηταν παταγοδης αποτυχια οπως και καθε αλλο στη συνεχεια..λυπαμαι που οσο παει μοιαζουν περισσοτερο με action adventures και hack and slash..Το συγκεκριμενο στο θεμα γραφικα φενεται απιστευτο αλλα ειλικρινα μερικους σαν και μενα τα γραφικα δεν τους νοιαζουν ιδιαιτερα..Περιμενω πως και πως FF με σεναριο που θα με αφησει να το σκεφτομαι για χρονια,οπως το VII

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστοιχος ακομα και για την Square οσο τα γραφικα βελτιωνοντε τα παιχνιδια της χανουν σε ολα τα υπολοιπα..την ακολουθω σε καθε τιτλο της αλλα μετα το VIII τα πραγματα αρχησαν να χαλανε...το Χ εδωσε μια πνοη βελτιωσης αλλα η συνεχεια Χ2 ηταν παταγοδης αποτυχια οπως και καθε αλλο στη συνεχεια..λυπαμαι που οσο παει μοιαζουν περισσοτερο με action adventures και hack and slash..Το συγκεκριμενο στο θεμα γραφικα φενεται απιστευτο αλλα ειλικρινα μερικους σαν και μενα τα γραφικα δεν τους νοιαζουν ιδιαιτερα..Περιμενω πως και πως FF με σεναριο που θα με αφησει να το σκεφτομαι για χρονια,οπως το VII

Εντάξει το VII ήταν απίστευτο παιχνίδι, κι εμένα με είχε σημαδέψει και ακόμα είναι το αγαπημένο μου όλων των εποχών, όμως πρέπει να κοιτάμε μπροστά και να είμαστε ανοιχτοί σε νέες ιδέες.

 

Κάτσε να το δούμε και κρίνουμε, ακόμα και αν δεν είναι ΤΟ σπουδαίο παιχνίδι που θα το θυμόμαστε 20 χρόνια μετά, μπορεί να είναι απλά ένα καλό παιχνίδι που θα αξίζει να ασχοληθείς.

Μην έχεις τόσο υψηλές απαιτήσεις γιατί το πιο πιθανό είναι να απογοητευτείς και μεγαλώνοντας να αφήσεις κι εσύ το gaming

 

ΥΓ το vii πάντως την εποχή που βγήκε είχε και απίστευτα γραφικά και θεωρούταν τεχνολογικό επίτευγμα (θυμήσου πώς ήταν στο οπτικό κομμάτι τα αμέσως προηγούμενα vi και chrono trigger που ήταν βέβαια παιχνιδάρες), ήταν συνολικά κορυφή όχι μόνο στο gameplay και το σενάριο. Όλα παίζουν το ρόλο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...