Προς το περιεχόμενο

Serioux Tablet Eshop Crazy Sunday 53.90€


Mydestiny

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα Crazy Sundays http://www.e-shop.gr/serioux-lighstorm-x-smo9qc-7-hd-quad-core-12ghz-8gb-wifi-android-42-black-p-PER.902444?sid=1 

 

Τετραπύρηνο 

HDMI 

1 GB RAM

 

 Στα 53,90€ ΤΡΕΞΤΕ  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει για browsing θα ικανοποιήσει του μη απαιτητικούς (δεν έχει ips οθόνη, άρα ερωτήματα για γωνίες θέασης, χρώματα κτλ) αλλα δεν κάνει για όσου χρειάζονται GPS (πχ να το είχαν σαν navigation) αφού ΔΕΝ έχει GPS. Αν θυμάμαι με 20€-30€ παραπάνω το eshop έχει δώσει ανάλογα tablet με GPS που κατά τη γνώμη μου αξίζει (πχ ως οδηγός σε ξένη χώρα σε συνδυασμό με tripadvisor κτλ)

 

Επίσης δεν βλέπω αναφορά για υποστήριξη google play. Κόσμος (αρχάριος) που δεν ξέρει από άλλα markets θα έχει θέμα..   :(

 

ένα 54€άρι είναι "λίγα" αλλά είναι και 40 σουβλάκια! ("καλαμάκια" για τους Αθηναίους)

 

Υ.Γ. Πέρα από την πλάκα για 54€ παραμένει προσφορά εκτός.. αν πεινάς πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

10αρι; 7αρι; 8αρι; 4αρι; :P Βαλτε ρε παιδια καμια πληροφορια να μην γινονται τσαμπα κλικς. Προσωπικα δεν εχω ορεξη να κανω ουτε κλικ, εχω κανει αμέτρητα χωρις λογο αυτη τη βδομαδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα λεφτα του ικανοποιητικο φαινεται,για αυτους που δεν εχουν πολλες απαιτησεις.
Η οθονη απο οτι διαβαζω λογω αναλυσης δεν λεει πολλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Προσωπικα δεν εχω ορεξη να κανω ουτε κλικ, εχω κανει αμέτρητα χωρις λογο αυτη τη βδομαδα...

 

Ησύχασε,

θα βάλουμε όλοι μαζί να σου πάρουμε ένα ποντίκι δώρο,άμα χαλάσει απο τα κλικ... :-D :mrgreen: :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ησύχασε,

θα βάλουμε όλοι μαζί να σου πάρουμε ένα ποντίκι δώρο,άμα χαλάσει απο τα κλικ...  :-D  :mrgreen:  :-D

 

 

Ναι, αλλά άμα χρησιμοποιεί tablet και τον δείκτη; Που να τρέχεις για προσθετικό δάχτυλο;

 

Δεν έχω ιδέα από κινέζικα tablet, μπορούν να μας διαφωτίσουν οι γνώστες.

Σε αυτά τα λεφτά ίσως είναι καλή επιλογή για κάποιον που θέλει να κάνει τα τελείως βασικά. 

 

Εγώ με ένα πάρα πολύ γρήγορο search στo πρώτο κινεζομάγαζο που σκέφτηκα, βρήκα tablet με σχεδόν ίδια ή καλύτερα χαρακτηριστικά, στα ίδια περίπου λεφτά. Και μιλάμε για τελείως βασικό search. Πάτησα 7 ίντσες και είδα κάτω στην πρώτη σειρά το tablet με ίδιο επεξεργαστή και κάρτα γραφικών κτλ.

 

Δε μπορώ να σκεφτώ κάποιο λόγο να το πάρει κάποιος απ'το e-shop εκτός αν το χρειάζεται άμεσα ή αν θεωρεί πως θα έχει καλύτερο support. Υπάρχει βέβαια και το επιχείρημα στήριξης της "ελληνικής επιχειρηματικότητας". Το οποίο θα υποστήριζα κι εγώ με θέρμη αν το e-shop που παρήγγειλε x τέτοια κομμάτια από τον κινέζο τα πούλαγε με αρχική τιμή 60πχ και τώρα έκανε προσφορά στα 50. Με την αρχική τιμή που έχουν, δε μπορώ να πω ότι θα τους "στηρίξω" γιατί με σκέφτονται.

 

Ίσα ίσα όταν είδα την υποτιθέμενη αρχική τιμή (γύρω στα 83 ευρώ), σκέφτηκα...

 

 

 

post-175401-0-49493600-1411302627_thumb.jpg

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ολοι κανατε κλικ, αλλα τις πληροφοριες δεν τις εδωσε κανεις. Το θεμα δεν είναι τα ποντικια που χαλανε, αλλα τα ασκοπα κλικ/επισκεψιμοτητα που γινονται σε σελιδες. (για οσους δεν καταλαβαν το προηγουμενο μου ποστ ;) , κάθε μερα τα γραφουμε, αλλα αν δεν εχετε διαθεση να βοηθήσετε, θα είμαι ο τελευταίος που θα ενδιαφέρεται σε λιγο )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο για τις πληροφορίες, εγώ προσωπικά δεν ασχολήθηκα γιατί θεώρησα υποχρέωση του TS να αλλάξει το post του (και τον τίτλο, βάζοντας [Tablet] κτλ). Παρόλα αυτά, δε θέλω στενοχώριες Κυριακάτικα

  • Οθόνη: 7" οθόνη αφής, 1024 x 600 pixels.
  • Επεξεργαστης: CPU Allwinner A31S Quad-Core Cortex A7 στα 1.2Ghz.
  • Κάρτα γραφικών: PowerVR SGX44MP2.
  • Ενσωματωμένη Flash Μνήμη: 8 GB (η πραγματική διαθέσιμη για το χρήστη μνήμη είναι μικρότερη λόγο λειτουργικού).
  • Μνήμη RAM: 1 GB RAM.
  • Αναπαραγωγή Βίντεο: AVI (H.264, DIVX, DIVX, XVID, rm, rmvb, MKV (H.264, DIVX, DIVX, XVID), WMV, MOV, MP4 (H.264, MPEG, DIVX, XVID), MPEG, MPG, FLV (H.263, H.264).
  • Aναπαραγωγή Ήχου: MP3, WMA, MP2, OGG, AAC, M4A, MA4, FLAC, APE, 3GP, WAV.
  • Webcam: Ενσωματωμένη 0.3 megapixels μπροστά.
  • Υποδοχή κάρτας μνήμης: MicroSD.
  • Συνδεσιμότητα: 1 x microUSB 2.0, 1 x HDMI, 3.5'' για ακουστικά.
  • Ασύρματη επικοινωνία: WiFi (802.11 b/g/n).
  • Τροφοδοσία: Μπαταρία 2500 mAh, εξωτερική τροφοδοσία ρεύματος.
  • Λειτουργικό: Google Android 4.2.
  • Διαστάσεις: 188 x 108 x 9 mm.
  • Περιεχόμενα Συσκευασίας: USB καλώδιο, OTG καλώδιο, manual, εξωτερική τροφοδοσία ρεύματος.
  • Βάρος: 290 gr.
  • Εγγύηση: 1 χρόνος. DOA 7 ημερών

Αν και δεν ασχολούμαι με κινεζοτάμπλετ όπως προείπα, το HDMI σε 7άρι tablet μου φαντάζει (και χωροταξικά) αδύνατο.

Μάλλον miniHDMI εννοεί ο ποιητής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι κανατε κλικ, αλλα τις πληροφοριες δεν τις εδωσε κανεις. Το θεμα δεν είναι τα ποντικια που χαλανε, αλλα τα ασκοπα κλικ/επισκεψιμοτητα που γινονται σε σελιδες. (για οσους δεν καταλαβαν το προηγουμενο μου ποστ ;) , κάθε μερα τα γραφουμε, αλλα αν δεν εχετε διαθεση να βοηθήσετε, θα είμαι ο τελευταίος που θα ενδιαφέρεται σε λιγο )

 

Φυσικά το σχόλιο μου ήταν χιουμοριστικό..

Όλοι αναγνωρίζουμε την προσφορά σου στο θέμα των προσφορών και την επιθυμία σου να είναι τακτοποιημένα και ωραία τα θέματα.

Απλά θεωρώ οτι αυτά τα επιπλέον κλίκ δε θα οφελείσουν σε τίποτα τα καταστήματα,οπότε σαν καταναλωτές μπορούμε να ήμαστε ήσυχοι οτι δε θα ζημιωθούμε απο αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι μια χαρά τιμή το βλέπω για απλή φυσικά χρήση και για τα ελληνικά δεδομένα.

Ευχαριστώ Ts για την πληροφόρηση καθώς σκεφτόμουνα έντονα τελευταία την αγορά φθηνού tab απο την εγχώρια αγορά προκειμένου να το δίνω στην μικρή μπάς και σώσω το δεύτερο tab μου (έχει βγάλει off ήδη ένα :P).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σήμερα παρέλαβα και μόλις είχα σκοπό να μπω εδώ και να γράψω ότι είναι άψογο, πάντα για τα λεφτά του, μου έκανε ένα απότομο shutdown. Άνοιξε ξανά στο 43%.θα το υποβάλλω σε μερικές δοκιμασίες και αν δεν τις περάσει αύριο DOA.

Έχει και Play Store!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...