Προς το περιεχόμενο

Nova sports1+nova life δωρεαν με το πρωτο θεμα (και για μη συνδρομητες nova)


louben

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με λιγα λογια για καποιον που δεν παιρνει το Θεμα καθε Κυριακη θα του κοστισει 17.36€ για να μη βλεπει σχεδον "τιποτα". Για καποιον που το παιρνει φυσικα ειναι μια χαρα αφου θα πληρωνει μονο την διαφορα απο την κανονικη τιμη της εφημεριδας.

Για την ακριβεια αν αναγουμε το κοστος ανα μηνα απο το κοστος σε ετησια βαση (που βγαινει ακριβως), ο καθε μηνας κοστιζει (4,25*52+0,09*52)/12 δηλαδη 18,81€ το μηνα (ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟΤΑΤΟ νουμερο για καποιον που πχ ειχε ηδη nova starter pack και θα εβαζε με λιγοτερα χρηματα ΟΛΑ τα sports, και φυσικα και νοβα να μην ειχε ηδη καποιος παλι ειναι υπερβολικα πολλα λεφτα για 2 καναλια!)

Για να τα λεμε λιγο πιο "λιανα", το Θεμα (και η καθε εφημεριδα) προσπαθει με τετοιες ενεργειες να αποκτησει παντα νεους "πελατες". Ειναι ξεκαθαρο για μενα (που δεν παιρνω ηδη το Θεμα) οτι δεν αξιζει σε καμια των περιπτωσεων να αρχισω να δινω σχεδον 19 ευρω το μηνα για το πραγματικα "σχεδον τιποτα" (για μενα απολυτως τιποτα, ο Ολυμπιακος πχ δε θα παιξει ποτέ στο #1). Οποτε ουσιαστικα μονο για τους μονιμους πελατες του λεει κατι (ενα "δωρο" ειναι παντα καλοδεχουμενο αλλωστε ειτε το χρησιμοποιησεις ειτε οχι). Υποθετω οτι οι μονιμοι πελατες της εφημεριδας ηδη θα εχουν ενημερωθει πολυ πιο μαζικα απο την ενημερωση της παρουσας ενοτητας (βλεπετε πού το παω ε....? :P).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 296
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οποτε ουσιαστικα μονο για τους μονιμους πελατες του λεει κατι (ενα "δωρο" ειναι παντα καλοδεχουμενο αλλωστε ειτε το χρησιμοποιησεις ειτε οχι).

Θεωρω πως αυτο ειναι ολη η ουσια.

 

Καποιος που δεν αγοραζει καθε Κυριακη την εφημεριδα δεν υπαρχει κανενας λογος να το κανει για την συγκεκριμενη προσφορα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναλαμβάνω ότι η έκδοση των 4.25 έχει κάθε εβδομάδα κουπόνια 6.5 ευρώ για carrefour.

Με την προυπόθεση επίσης να είσαι πελάτης των carrefour και να κάνεις αγορές 20€ συνολικά. Με την λογική σου δε θα έπρεπε να υπάρχει σπίτι που να μην παίρνει την συγκεκριμένη εφημερίδα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να το αναγάγετε σε ετήσια βάση....καταρχάς, ποιος είπε ότι η προσφορά θα κρατήσει όλο το χρόνο; ένα promotion της nova γίνεται που μπορεί να κρατήσει κάποιες εβδομάδες....είναι άλλο να αγοράσω την εφημερίδα με 4,25 (για τα κουπόνια και τον κωδικό της nova) και να δοκιμάσω αν με ικανοποιεί ή όχι και άλλο να δεσμευτώ με ετήσιο συμβόλαιο ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω πει ότι και 3€ ανά παιχνίδι θα έδινα για να το δω από το σπίτι (δεν έχω Nova) αφού όταν πάω έξω να το δω θα φάω πολλά παραπάνω και δεν μπορώ να το δω και φορώντας μόνο το μποξεράκι μου. Δεν κολλάω τόσο στο κόστος εφόσον αξίζει. Αλλά έτσι δεν με πείθει να το πάρω και ας είναι σχετικά "λίγα" τα λεφτά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω πει ότι και 3€ ανά παιχνίδι θα έδινα για να το δω από το σπίτι (δεν έχω Nova) αφού όταν πάω έξω να το δω θα φάω πολλά παραπάνω και δεν μπορώ να το δω και φορώντας μόνο το μποξεράκι μου. Δεν κολλάω τόσο στο κόστος εφόσον αξίζει. Αλλά έτσι δεν με πείθει να το πάρω και ας είναι σχετικά "λίγα" τα λεφτά

Εδώ είναι το ζουμί. Αν άξιζε το κανάλι θα ήταν μια τίμια προσφορά, δεν αξίζει όμως.

Είχε βάλει πιο παλιά η Nova  για ένα εξάμηνο τη δυνατότητα να βλέπεις τα 2 βασικά κανάλια της ψηφιακά και ένας φίλος μου το έβαλε με χαρά και φυσικά παιχνίδι του Ολυμπιακού στο Τσ. Λιγκ που ήταν και ο κύριος λόγος που το έβαλε δεν είδε ποτέ (ίσως να έδειξε το πρώτο ως κράχτη, δεν είμαι σίγουρος γι'αυτό), παιχνίδι πρωταθλήματος του Ολυμπιακού νομίζω έδειξε 1 φορά στο 1 και φυσικά ούτε Ευρωλίγκα τον έδειχνε, είναι ένας καλός τρόπος να βγάλει λίγα χρήματα η Nova για λίγο καιρό και να χάσει μελλοντικούς πελάτες, μιας και όποιος δοκιμάσει είναι βέβαιο ότι βλέποντας την κοροϊδία δεν πρόκειται να το ξαναδοκιμάσει...

Όσο για το αν αξίζει με την εφημερίδα με την προσφορά για τα carrefour για όσους παίρνουν ήδη τη φθηνή, τους στοιχίζει 75 λεπτά παραπάνω η κάθε εφημερίδα (1,25 αν δεν παίρνουν και την προσφορά του γάλακτος) αλλά και πάλι για περιεχόμενο που δεν προσφέρει κάτι το ιδιαίτερο σε αυτόν που θα το βάλει. (που αν δεν είναι παλαιός συνδρομητής της nova, μόνο στο laptop/tablet θα μπορεί να το χρησιμοποιήσει...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ποιός μου λέει οτι μετά την 1η βδομάδα ας πούμε δεν θα με παιρνει κάθε μεσημέρι η 4νετ να  βάλω και τα novasports με +10 ευρώ προσφορά  ............  ή οτι δεν θα το ξεχάσουν ανοικτό κατα λάθος  και θα με χρεώνουν μετά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε nova έχω ούτε πολύ ποδοσφαιρόφιλος είμαι, πιο πολύ μπασκετικός είμαι...ούτε υπάλληλος του θέματος ούτε της nova...τσέκαρα το πρόγραμμα του novasports 1 και διαπίστωσα ότι σε ζωντανή μετάδοση είχε/έχει: χθες τον Παναθηναικό, σήμερα τον ΠΑΟΚ, το ερχόμενο Σαββατο τον Ολυμπιακό, την Κυριακή τον Παοκ, το παιχνίδι της Δευτέρας, ενώ για κάποιον που εργάζεται τα απογεύματα έχει σε καλή ώρα (σε μαγνητοσκόπηση) στις 10 το βράδυ τα φιλικά του Ολυμπιακού στην Τουρκία στο μπάσκετ...δεν θεωρώ ότι είναι άσχημα...μπορεί κάποιος προτού αγοράσει την εφημερίδα να τσεκάρει ποια παιχνίδια θα δείξει την επόμενη εβδομάδα το κανάλι και να αποφασίσει αν θα την αγοράσει και αν μπορεί να χρησιμοποιήσει ο ίδιος ή κάποιοι άλλοι γνωστοί του το κουπόνι για το supermarket για το 30% έκπτωση στα προιοντα αξίας 20 ευρώ...

Εννοείται ότι για να αποφύγει κανείς οποιοδήποτε έξοδο υπάρχει και το live-streaming στο ιντερνετ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εκπτωση 30%;;;; :)

 

6-4,25=1,75

 

Η εκπτωση λοιπον ειναι μαξιμουμ (αν κανεις αγορες 20€, γιατι οσο ανεβαινεις μειωνεται κι αλλο), κατω απο 10%. Ενα ποσοστο που μπορει ακομα και να το κερδισεις βρισκοντας καλυτερες τιμες σε αλλα σουπερ μαρκετ, χαλαρα!

 

Μην θεωρειτε αυτονοητο οτι καποιος αγοραζει ετσι και αλλιως την εφημεριδα. Για το 1-2% του κοσμου, που την αγοραζει ετσι και αλλιως, μπορει να ισχυουν άλλα, για τους υπολοιπους ομως δεν ειναι ετσι τα πραγματα, μην τα γραφουμε ως de facto. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω ήμουν σαφής ....30% έκπτωση σε προϊόντα αξίας 20 ευρώ...και προφανώς μιλάμε για μία κατηγορία ατόμων που αγοράζουν εφημερίδα...διαφορετικά θα έπρεπε να κλείσουν όλες...ενημέρωση από το ιντερνετ, cd και dvd από το ιντερνετ και πάει λέγοντας...και ναι υπάρχουν και σε άλλα supermarket προσφορές...να' ναι καλά το topic με τις προσφορές εκτός τεχνολογίας που ενημερωνόμαστε και τα site των supermarket που τα έχουμε στα αγαπημένα/σελιδοδείκτες....χωρίς επιθετική διάθεση....

 

άλλωστε αν κοιτάξει κανείς τις πωλήσεις των εφημερίδων πάνω κάτω μία εφημερίδα έχει σταθερές πωλήσεις...δηλαδή αν το θεμα έχει γύρω στις 80.000 πωλήσεις π.χ. την εβδομάδα, πάνω κάτω-νομίζω- ότι αυτοί οι 80000 είναι σταθεροί αγοραστές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν θα ειχαν κλεισει οι περισσοτερες αν δεν ειχαν αυτά τα τυρακια; Γιατι τα βαζουν λες; Επειδή σε αγαπανε;

 

(Ολοι σαφεις ειμαστε, δεν χρειαζεται να γραφουμε 2 και 3 φορες τα ιδια χωρις να προσθέτουμε κανενα επιχειρημα.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω ήμουν σαφής ....30% έκπτωση σε προϊόντα αξίας 20 ευρώ...και προφανώς μιλάμε για μία κατηγορία ατόμων που αγοράζουν εφημερίδα...διαφορετικά θα έπρεπε να κλείσουν όλες...ενημέρωση από το ιντερνετ, cd και dvd από το ιντερνετ και πάει λέγοντας...και ναι υπάρχουν και σε άλλα supermarket προσφορές...να' ναι καλά το topic με τις προσφορές εκτός τεχνολογίας που ενημερωνόμαστε και τα site των supermarket που τα έχουμε στα αγαπημένα/σελιδοδείκτες....χωρίς επιθετική διάθεση....

 

άλλωστε αν κοιτάξει κανείς τις πωλήσεις των εφημερίδων πάνω κάτω μία εφημερίδα έχει σταθερές πωλήσεις...δηλαδή αν το θεμα έχει γύρω στις 80.000 πωλήσεις π.χ. την εβδομάδα, πάνω κάτω-νομίζω- ότι αυτοί οι 80000 είναι σταθεροί αγοραστές...

Καλά, δες τις πωλήσεις του Θέματος όταν αντί για εκπτωτικά κουπόνια βάζει κουπόνια με λίστες προϊόντων και θα καταλάβεις...

Οι Έλληνες πλέον δε διαβάζουν εφημερίδες στην πλειονότητά τους (εξαιρούνται πάντα οι ηλικιωμένοι), μιας και ενημερώνονται από το διαδίκτυο και δεν έχουν εμπιστοσύνη στους δημοσιογράφους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να το αναγάγετε σε ετήσια βάση....καταρχάς, ποιος είπε ότι η προσφορά θα κρατήσει όλο το χρόνο; ένα promotion της nova γίνεται που μπορεί να κρατήσει κάποιες εβδομάδες....είναι άλλο να αγοράσω την εφημερίδα με 4,25 (για τα κουπόνια και τον κωδικό της nova) και να δοκιμάσω αν με ικανοποιεί ή όχι και άλλο να δεσμευτώ με ετήσιο συμβόλαιο ....

Ποιος ειπε περι ετησιων συμβολαιων; Δεν εγραψα πχ "ετησιο κοστος 225.68€" πουθενα (παρεμπιπτοντως, καπου 299€ νομιζω κοστιζει ολοκληρο το ετησιο sports pack μεσω των ΠΑΕ σε μονιμη βαση). Αναφερθηκε ενα "μηνιαιο κοστος" με βαση το κοστος εφημεριδας+sms το οποιο ηταν ελαφρως λαθος καθως ο καθε μηνας δεν εχει ουτε 4 ουτε 5 εβδομαδες. Η εφημεριδα και η προσφορα ειναι σε εβδομαδιαια βαση και η μοναδικη σταθερη βαση για τον υπολογισμο (γιατι καθε μηνας δεν εχει ουτε αριθμο ημερων πχ σταθερο) ειναι το ετος των 52 εβδομαδων.

Το πιο σωστο ειναι το "κοστος 4,34 ευρω ανα εβδομαδα" φυσικα αλλα ο κοσμος δεν εχει συνηθισει να τα μετραει ετσι (και φυσικα στο οποιοδηποτε ματι "φαινονται" εντελως διαφορετικα τα 4,κατι ευρω ανα βδομαδα απο οτι τα 19 ευρω το μηνα!).

Επισης ακομα και με την δικη σου λογικη παλι εκανες λαθος στο "30%", ακομα δηλαδη κι αν μιλας αποκλειστικα για ατομα που αγοραζουν εφημεριδες (ή και την συγκεκριμενη εφημεριδα) ΔΕΝ κανουν ολες (οι εφημεριδες ή οι εκδοσεις) 4,5 ευρω... Οταν σου λεει "με το 6ευρω τοσο, χωρις το 6ευρω τοσο" και πληρωνεις το πρωτο "τοσο" για το 6ευρω, εννοειται οτι το υπολοιπο των δυο "τοσο" ειναι το μερος του 6ευρου που ηδη πληρωσες... πχ 1ο Θεμα τιμη 2,00€ ή με το κουπονι 4,25€ αρα το "δωρο" ειναι μειωμενο κατα 2,25€ και μαλιστα απο οτι ειδα τωρα προχειρα το χθεσινο φυλλο δεν ειχε 6ευρω αλλά.... 5ευρω! (δεν την αγοραζω βεβαια μπορει να ειναι και κανενα +1 ευρω καπου αλλου και να μην το βλεπω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...