Προς το περιεχόμενο

Αγορές με PayPal


paintballgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Θέλω να κάνω μια αγορά από εξωτερικό και δέχονται πληρωμή με paypal. Το ερωτημά μου είναι το εξής: 

 

Άν το προιόν που θα παραλάβω δεν είναι αυτό που πλήρωσα...ή για τον Α-Β λόγο έχει κάποια ελαττώματα και δεν μου κάνει, μπορώ να πάρω τα χρήματα μου πίσω; 

 

Γενικά η διαδικασία πώς γίνεται και πόσο ασφαλές είναι;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το κατάστημα ειναι φερέγγυοι θα πάρεις αυτό που πλήρωσες και αν έχει ελαττώματα θα το δώσεις πίσω (συνήθως με δικά σου έξοδα) και θα σου δώσουν καινούργιο.

Αν δεν ειναι φερέγγυο (που σημαίνει είσαι ο πρώτος ή απο τους πρώτους που την πάτησε και δεν έχεις λάβει τίποτα) τότε μπορείς να ζητήσεις τα χρήματα σου πίσω απο την Paypal. 


Η paypal δεν πρόκειται να σου δώσει πίσω χρήματα αν απλά για προσωπικούς λόγους δεν έμεινες ευχαριστημένος απο εκεί και πέρα το πρόβλημα σου πρέπει να το λύσεις με το κατάστημα..

Δηλαδή αν το κατάστημα έχει πελάτες και στέλνει εδώ και καιρό πακέτα και η πλειοψηφία αυτών γίνανε χωρίς παράπονα (η paypal μπορεί να το γνωρίζει αυτό ) τότε δεν θα σου δώσουν σημασία αν έχεις λάβει πακέτο μόνο εαν δεν έλαβες μπορεί κάτι να γίνει. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης εχει σημασια και τι θελεις να παρεις, αν θες κανενα marker για paintball ας πουμε ειναι μεγαλη διαδικασια να το περασεις τελωνειο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα το κρατησαν τελωνειο γιατι...θα μπορουσε να ειναι αληθινο (!) Εφαγα μια ολοκληρη μερα να κανω ολα τα γραφειοκρατικα που θα τους επειθαν οτι δεν ειναι.

Οι μπιλιες ηταν "toxic" και επρεπε να πειστουν οτι δεν ειναι τοξικες και επικινδυνες για την δημοσια υγεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...