Προς το περιεχόμενο

Μακραινω το μαλλι


Hellaslover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια,

 

Για τριτη φορα στη ζωη μου αποφασιζω να μακρυνω τα μαλλια.  Στοχος μου ειναι να τα παω λιγο πιο κατω απο τον ωμο-καπου εκει τα ειχα πριν τα κοψω τις προηγουμενες φορες.  Το μαλλι μου φενεται να ειναι οπως του Χρηστου Δαντη, αρκετα σγουρο, και αυτο ηταν το look που ειχα και θελω να ξαναπετυχω http://vol3.music-bazaar.com/album-images/vol3/215/215616/1494012-big/MONAXIA-MOU-YA-PES-SINGLE-cover.jpgαλλα τωρα που ειναι κοντα οταν ξυπναω το πρωι ειναι ετσι http://4.bp.blogspot.com/-4Z6--ciU2N4/T4mCHWwHubI/AAAAAAAAJLg/ZdZ0I6dm3O0/s320/Dantis_2011.jpg ,οχι τοσο μακρυ ακομα αλλα τοσο ανεπροκοπο.  Οταν εχω κανε μπανιο και εχω βαλει σαμπουαν ειναι χειροτερα σαν αφρο.

  

Επειδη δε μου αρεσει το φυσικο μου σγουρο, θελω να βρω λυσεις μεχρι να μακρυνουν ετσι ωστε να μη φοραω συνεχεια καπελο η να βαζω κερι και να τα πιεζω κατω με τη παλαμη για να φενονται ισια, και σα να με χει γλυψει αγελαδα.  Υπαρχει καποιο προιον που να μπορω να βαλω ν τα κανω manage καλυτερα; Υπαρχει κατι πιο ελαφρυ απο το κερι πχ. ενας ζελες που μπορω να βαλω μετα απο το μπανιο να τα κραταει χαμηλα και οχι τοσο σγουρα; Επισης, ειναι καλο να κοβω λιγο τις μυτες η δε χρειαζετε; (αν ναι, μετα πως θα μυριζουν; χαχα αυτο πρεπει να μπει στα ανεκδοτα κ αστεια)

 

Αν υπαρχει κανεις μακρυμαλλης που εχει περασει αυτο το σταδιο ας βοηθησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη Και Εγω Μαλλιας Ειμαι Και Το Μαλλι Μου Ειναι Ως Τον Ωμο Και Σπαστο Το Παταω Με Μια Πρεσσα Εν Ολιγοις Τα Ισιωνω Κανονικοτατα Να Παρεις Μια Πρεσσα Να Τα Ισιωνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη Και Εγω Μαλλιας Ειμαι Και Το Μαλλι Μου Ειναι Ως Τον Ωμο Και Σπαστο Το Παταω Με Μια Πρεσσα Εν Ολιγοις Τα Ισιωνω Κανονικοτατα Να Παρεις Μια Πρεσσα Να Τα Ισιωνεις

lol κάθησες και πάταγες shift σε κάθε λέξη;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

idomeneas7, on 22 Sept 2014 - 06:20 AM, said:

Οσοι σε ξερουν και σε δουν με ισιωμενο μαλλι θα σε παρουν στο δουλεμα ομως, καλυτερα καπελο.

Εξαρταται Αν Σου Πηγαινει Εαν Εχεις Το Στυλ Το Προφιλ Κανενας Λογος Για Δουλεμα Αλλα Οκ Οπως Γουσταρει Κανεις...

lol κάθησες και πάταγες shift σε κάθε λέξη;

Εδω Ρε Φιλε Να Πουμε 12 Ωρα Χτυπαω Στη Δουλεια Τα Shift Θα Με Κουρασουνε Πιστευεις???

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks  θα δοκιμασω να τα ισιωνω και μετα θα βαζω λιγη κολα η κερι να μην εχει ογκο. Αν δεν ειναι water based το προιον δε πιστευω να σγουρινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί του λέτε να πάρει ισιωτική του ανθρώπου ρε παιδιά;

για να γεμίσει ψαλίδα;

 

 

σαν πρώην μακρυμαλλούσα με κόλλημα το μαλλί να είναι σαν χάρακας ίσιο θα σου προτείνω 2 προιόντα που μου λύσανε τα χέρια χωρίς να δείχνουν τα μαλλιά μου κολλημένα η λαδωμένα,ένα για περίοδο αφραγκίας και ένα για περίοδο πιο λάσκα στα χρήματα.

 

για την περίοδο αφραγκίας

FH_VBUSH_mousse.png

 

 

για περίοδο λάσκα στα χρήματα

 

10727995-1360768245-236155.jpg

 

το δεύτερο είναι ότι καλύτερο για ίσιωμα χωρίς ισιωτική μόνο με χτένα και σεσουάρ,(ούτε καν βούρτσα ) και πολύ ανθεκτικό στην υγρασία.

 

 

αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρωτο λεει για πλουσιο ογκο, εγω εχω πολυ ογκο δε θελω αλλο. Το δευτερο δεν ειναι σπρει για να μη καψει το μαλλι η πρεσα; Το σπρει απο μονο του τα ισιωνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις Απλουστατα Να Προμηθευτεις Ενα Ειδικο Σπρεϊ Κατα Της Θερμοτητας Οπως Και Εγω Εχω.Πρωτα Θα Βαλεις Στις Παλαμες Σου Μια Ποσοτητα Θα Το Απλωσεις Αναμεσα Στα Μαλλια Και Ειδικα Στις Ακρες Μιας Και Σε Αυτες Μαζευεται Το Μεγαλυτερο Ποσοστο Ψαλιδας Περιμενεις Λιγακι Να Στεγνωσει Κανα 2 Λεπτο Και Μετα Τα Ισιωνεις Χωρις Το Φοβο Της Ψαλιδας Και Του Καψιματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση ασχετη αλλα σχετικη, απο περιεργεια.

Βλεπω γνωστους με κοντο μαλλι, που ξερω οτι ειναι και σπαστο, να το καταφερνουν ολοισιο. Παραλληλα βαζουν και τζελ.

Πώς το καταφερνουν ακριβως; Με αυτα που δειχνει η valerie γινεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρωτο λεει για πλουσιο ογκο, εγω εχω πολυ ογκο δε θελω αλλο. Το δευτερο δεν ειναι σπρει για να μη καψει το μαλλι η πρεσα; Το σπρει απο μονο του τα ισιωνει;

Το πρώτο μπορεί να,λέει για όγκο αλλά δέν...αντίθετα κρατάει το μαλλί στο φορμάρισμα που του δίνεις.

Εγώ και τα 2 τα περνούσα έτσι :

Σε νωπό μαλλί τα εφαρμοζα, γυρνούσα ανάποδα χτενιζα με βούρτσα και παράλληλα στέγνωμα με πιστολάκι.

Επίσης ότι κρέμα και να βάλεις, η ισιωτικη θα σου κάψει το μαλλί (και με το πιστολάκι καίγεται αλλά όχι τόσο γρήγορα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί του λέτε να πάρει ισιωτική του ανθρώπου ρε παιδιά;

για να γεμίσει ψαλίδα;

 

 

σαν πρώην μακρυμαλλούσα με κόλλημα το μαλλί να είναι σαν χάρακας ίσιο θα σου προτείνω 2 προιόντα που μου λύσανε τα χέρια χωρίς να δείχνουν τα μαλλιά μου κολλημένα η λαδωμένα,ένα για περίοδο αφραγκίας και ένα για περίοδο πιο λάσκα στα χρήματα.

 

για περίοδο λάσκα στα χρήματα

 

10727995-1360768245-236155.jpg

 

το δεύτερο είναι ότι καλύτερο για ίσιωμα χωρίς ισιωτική μόνο με χτένα και σεσουάρ,(ούτε καν βούρτσα ) και πολύ ανθεκτικό στην υγρασία.

 

 

αυτά.

Βαλ, πόσο σγουρο μαλλι εχεις και κανει δουλεια το 2ο; και πόσο πρεπει να βαλεις;;

Το χα δει στο χοντος αλλά η τιμη του με ετσουξε λιγο. Εχω μια κρεμα λειανσης που τελειωνει σε λιγο (και ας πουμε οτι κανει δουλεια) και σκεφτομαι να το παρω για να αρχισω παλι να τα ισιωνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...