Προς το περιεχόμενο

Εισιτήρια για τρένο


Coursal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρέπει να πάω την επόμενη Δευτέρα μέχρι Λαμία για δουλειά και επέλεξα να πάω με τρένο, οπότε μπήκα στο site της ΤΡΑΙΝΟΣΕ και για να πω την αλήθεια ψιλοχάθηκα με τα δρομολόγια και τις αναχωρήσεις και και...

 

Να βγάλω τα εισιτήρια από το γκισέ ή από το ιντερνέτ; Και αν από το ιντερνέτ, τι χρειάζεται να κάνω όταν φτάσω στον σταθμό;

 

Συμφέρει/αξίζει να γίνω μέλος για τις εκπτώσεις που λέει (εφόσον χρειαστεί να πηγαίνω συχνά) ή είναι τίποτα προσφορές τύπου Γαλαξία που σου δίνουν σε κάθε 200 επισκέψεις δώρο μισό κεφάλι γραβιέρα τριών δεκαετιών από ξεχασμένο γκούλαγκ επί Στάλιν;

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξίζει να γραφτεις στο ενημερωτικο μιας και απο εκει σου "ξεκλειδώνουν" τις προσφορές των 9-19€ για αθηνα-Θεσσαλονίκη και αντιστροφα.

 

Ισως σε συμφέρει και εσενα να κλεισεις ενα τετοιο (καμια φορά βγαίνει οικονομικότερα απο το Αθηνα-Λαμία).

 

Γενικα στο ιντερνετ εχει καπως καλύτερες τιμές και διασφαλίζεις τη διαθεσιμοτητα επιλέγοντας παραλληλα και τη θεση σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφερει μεσω ιντερνετ ακομα και αν δεν βρεις καλη προσφορα θα ειναι κανα 10-20% φθηνοτερο απο το γκισε. Ασχολήσου λιγο με το σαιτ και θα βρεις την ακρη, δεν ειναι τόσο πολυπλοκο. Αν τα βγάλεις από το ιντερνετ απλα εκτυπωσε τα και παρε μαζι σου την ταυτοτητα σου, αν και ειναι πιθανο να μη χρειαστει τιποτα απο αυτα. Επειδη εχεις επιλεξει ηδη θεση απλως μπαινεις στο τρενο και όταν ερθει ο ελεγκτης ή του δειχνεις το εισιτηριο ή του λες το ονομα. Επειδη εχουν ήδη τη λιστα συνηθως μονο το ονομα σου αρκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να πάω την επόμενη Δευτέρα μέχρι Λαμία για δουλειά και επέλεξα να πάω με τρένο, οπότε μπήκα στο site της ΤΡΑΙΝΟΣΕ και για να πω την αλήθεια ψιλοχάθηκα με τα δρομολόγια και τις αναχωρήσεις και και...

 

Να βγάλω τα εισιτήρια από το γκισέ ή από το ιντερνέτ; Και αν από το ιντερνέτ, τι χρειάζεται να κάνω όταν φτάσω στον σταθμό;

 

Συμφέρει/αξίζει να γίνω μέλος για τις εκπτώσεις που λέει (εφόσον χρειαστεί να πηγαίνω συχνά) ή είναι τίποτα προσφορές τύπου Γαλαξία που σου δίνουν σε κάθε 200 επισκέψεις δώρο μισό κεφάλι γραβιέρα τριών δεκαετιών από ξεχασμένο γκούλαγκ επί Στάλιν;

Αν δεν κάνω λάθος ο κοντινότερος εν λειτουργία σταθμός τρένου στην Λαμία είναι το Λιανοκλάδι. Από εκεί για να φτάσεις Λαμία παίρνεις λεωφορείο.Δεν ξέρω πόσο είναι η διαφορά στα χρήματα αλλά νομίζω θα φας περισσότερες ώρες με το τρένο+λεωφορείο από το να πάρεις το κτελ από την Λιοσίων που κάνει 3 ώρες max. Αν βγάλεις και με επιστροφή υπάρχει και έκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ισως σε συμφέρει και εσενα να κλεισεις ενα τετοιο (καμια φορά βγαίνει οικονομικότερα απο το Αθηνα-Λαμία).

 

 

Αυτό δεν το ήξερα! Θα το ψάξω!

 

Αν τα βγάλεις από το ιντερνετ απλα εκτυπωσε τα και παρε μαζι σου την ταυτοτητα σου, αν και ειναι πιθανο να μη χρειαστει τιποτα απο αυτα. Επειδη εχεις επιλεξει ηδη θεση απλως μπαινεις στο τρενο και όταν ερθει ο ελεγκτης ή του δειχνεις το εισιτηριο ή του λες το ονομα. Επειδη εχουν ήδη τη λιστα συνηθως μονο το ονομα σου αρκεί. 

Μακάρι να αρκεί, γιατί δεν έχω εκτυπωτή :(

 

Αν δεν κάνω λάθος ο κοντινότερος εν λειτουργία σταθμός τρένου στην Λαμία είναι το Λιανοκλάδι. Από εκεί για να φτάσεις Λαμία παίρνεις λεωφορείο.Δεν ξέρω πόσο είναι η διαφορά στα χρήματα αλλά νομίζω θα φας περισσότερες ώρες με το τρένο+λεωφορείο από το να πάρεις το κτελ από την Λιοσίων που κάνει 3 ώρες max. Αν βγάλεις και με επιστροφή υπάρχει και έκπτωση.

Από εδώ που είμαι μέχρι την Λιοσίων είναι πραγματικό Μπεν Χουρ, οπότε με βολεύει περισσότερο από Σταθμό Λαρίσης που είναι δυο βήματα. Ναι, Λειανοκλάδι φτάνει αλλά έχει αν δεν κάνω λάθος άλλο τρένο (προαστικό μάλλον, δεν είμαι σίγουρος) που άκουσα πως με το ίδιο εισιτήριο σε πάει Κέντρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να το εκτυπώσεις το εισιτήριο, θα του πεις το όνομά σου και είσαι ok

Από internet έχει 10% έκπτωση και αν το κλείσεις τουλάχιστον 2 μέρες πριν την αναχώρηση έχεις άλλο 15%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να το εκτυπώσεις το εισιτήριο, θα του πεις το όνομά σου και είσαι ok

Από internet έχει 10% έκπτωση και αν το κλείσεις τουλάχιστον 2 μέρες πριν την αναχώρηση έχεις άλλο 15%

Κι αν έρθει κανείς και κάτσει στην θέση μου και πει πως είμαι εγώ και τρελαθεί και βγάλει μια πριονοκορδέλα και αρχίζει να κουρεύει κεφάλια από βαρεμάρα;

 

ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^το κουράζεις πολύ, όπως λες κι εσύ Λαμία θα πας όχι NY.

Εξάλλου απ' τη φωτό φαίνεται ότι μάλλον εσύ θα 'χεις την πριονοκορδέλα στη βαλίτσα να φας τη θέση του αλλουνού. <_<

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Από εδώ που είμαι μέχρι την Λιοσίων είναι πραγματικό Μπεν Χουρ, οπότε με βολεύει περισσότερο από Σταθμό Λαρίσης που είναι δυο βήματα. Ναι, Λειανοκλάδι φτάνει αλλά έχει αν δεν κάνω λάθος άλλο τρένο (προαστικό μάλλον, δεν είμαι σίγουρος) που άκουσα πως με το ίδιο εισιτήριο σε πάει Κέντρο.

 

Μάλλον έχω δίκιο γιατί τώρα που κοίταξα στο ΟΣΕ λέει Αθήνα-Λειανοκλάδι  ---> Λειανοκλάδι -Λαμία με λεωδορείο (αλλαγές:1) 

Δεν ξέρω τι παίζει με τα λεωφορεία όμως. Δίνει κάποια νούμερα οπότε ίσως είναι τα εκεί αστικά. Για τσέκαρε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Razor_7 O Ρόρσακ είναι παρεξηγημένος, καταβάθος έχει αγνή καρδία :3

 

@mouxaxa Νομίζω είναι ο αντίστοιχος προαστειακός και τα λένε "λεωφορεία" για κάποιο λόγο που δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...