Προς το περιεχόμενο

Προιόντα φίρμας "365" . Αξίζουν ή....


kyrgeorge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι τα πλέον φτηνότερα και , δεν ξέρω σε ποια super market , αλλα τουλάχιστον στον ΑΒ σε ολα τα προιόντα φαγητού παίζει και ενα "365".

Σημείωση οτι , ο Βασιλόπουλος εχει την δικιά του μάρκα προιόντων "ΑΒ" πού είναι σε πολύ καλές τιμές. Και έχει και τα "365" που είναι ακόμα φτηνότερα.

Επειδη είναι πάμφτηνα με βάζουν σε σκέψεις ως προς την ποιότητά τους.

Φυσικά δεν έχω τίποτα εναντίον του "φτηνού και καλού" , αλλά τελικά είναι έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από σαβούρες άλλο τίποτα, δεν παίζει ρόλο η ετικέτα. Αν βρεις κάτι νόστιμο και πιο φθηνό, παρ' το αλλιώς μπουτικ μπαζαρ για χορταράκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορισμένα προϊόντα που έπαιρνα, ήταν μια χαρά. Τα αναψυκτικά τους που είναι πάμθηνα (0,30€) ήταν ΟΚ. Αλλά ξαφνικά δεν τα βρίσκω πλέον καθόλου στα ΑΒ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 365 ειναι απο βελγικο καταστημα αν δεν κανω λαθος.δεν τα περνω συχνα αναλογα το τι χρειαζομαι και τι τιμες παιζουν στα αντιστοιχα προιοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τα πλέον φτηνότερα και , δεν ξέρω σε ποια super market , αλλα τουλάχιστον στον ΑΒ σε ολα τα προιόντα φαγητού παίζει και ενα "365".

Σημείωση οτι , ο Βασιλόπουλος εχει την δικιά του μάρκα προιόντων "ΑΒ" πού είναι σε πολύ καλές τιμές. Και έχει και τα "365" που είναι ακόμα φτηνότερα.

Επειδη είναι πάμφτηνα με βάζουν σε σκέψεις ως προς την ποιότητά τους.

Φυσικά δεν έχω τίποτα εναντίον του "φτηνού και καλού" , αλλά τελικά είναι έτσι?

 

Τα σ/μ ΑΒ Βασιλόπουλος ανήκουν από το 1992 στον όμιλο Delhaize με έδρα το Βέλγιο.

Το "365" είναι η ιδιωτική ετικέτα της Delhaize και είναι πολύ φθηνά γιατί κυκλοφορούν ακριβώς τα ίδια σε όλη την αλυσίδα της σε Βέλγιο, Ελλάδα, Ρουμανία, Τσεχία, κ.ά. (γι αυτό και η συσκευασία έχει 8 γλώσσες πάνω).

 

Τα ΑΒ είναι η ιδιωτική ετικέτα του ΑΒ Βασιλόπουλου (και το Care στα είδη προσωπικής περιποίησης) και προφανώς κυκλοφορούν μόνο στην Ελλάδα και όπου είναι δυνατό είναι αγορασμένα/συσκευασμένα από έλληνες προμηθευτές, γι' αυτό και λίγο ακριβότερα. Τώρα γιατί να έχουν δύο ιδιωτικές ετικέτες στο ίδιο σ/μ, δεν ξέρω αλλά φαντάζομαι ένα κορπορέσιο με τζίρο 21 δις θα το χει ψάξει. Ίσως να μην είναι σε ίδια είδη για να μην ανταγωνίζονται αλλά να συμπληρώνονται, ίσως ο Έλληνας καταναλωτής να μην εμπιστεύεται τόσο τις "ξένες" ιδιωτικές ετικέτες, ίσως να έχω γράψει πολλά ίσως σε μία πρόταση (ίσως!). Δεν ξέρω.

 

Όσον αφορά την ποιότητα, από όσο έχω δει σε όσα προϊόντα έχω αγοράσει (δεν έχω πάρει κάτι σε τρόφιμο) είναι ίδια πάνω κάτω με όλες τις άλλες ιδιωτικές ετικέτες. Και λέω πάνω κάτω γιατί προφανώς δεν έχω δοκιμάσει όλα τα είδη και γιατί κάποια ετικέτα μπορεί να έχει καλύτερα χαρτομάντηλα, άλλη καλύτερες σακούλες, κτλ.

 

Και όχι, δε δουλεύω στα ΑΒ, είναι στο ιντερνετ δημοσιευμένα όλα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαφωνήσω με το ότι τα 365 έχουν καλή ποιότητα. Έχουν κακή ποιότητα και αν είχαν ίδια τιμή με τα ακριβά, κανείς δε θα τα αγόραζε.

Ωστόσο, είναι όλα θέμα σχέσης τιμής-ποιότητας και με ποια αναλογία συμβιβάζεσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι δε θα διαφωνήσω καθόλου μαζί σου, για να το λες θα έχεις δοκιμάσει πιο πολλά από μένα.

Πες μου μόνο που έγραψα ότι έχουν καλή ποιότητα.

Έγραψα ότι σε αυτά που έχω δοκιμάσει έχουν πάνω κάτω την ίδια ποιότητα με τα άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπου 365 χαμηλή ποιότητα και τιμή, λιντλ φάση(καλά αυτά είναι σκουπίδια) τα αβ είναι καλύτερης ποιότητας.

Αυτό έχω προσέξει εδώ και 5,5 χρόνια που ψωνίζω ΑΒ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τώρα γιατί να έχουν δύο ιδιωτικές ετικέτες στο ίδιο σ/μ, δεν ξέρω

Ε, κάτι αντίστοιχο με "carefour" και "1 το φθηνότερο".

[btw το 1 το φθηνότερο είναι όντως απαράδεκτο]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα πάρει έτοιμα κατεψυγμένα φαγητά γίγαντες , μουσακά κλπ και ήταν παρα πολύ καλο αλλα δεν θυμάμαι αν ήταν AB η 365 θα τσεκάρω και θα πω όταν ξαναπάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...