Προς το περιεχόμενο

Μαζί με τη RECamera, θα παρουσιαστεί και το HTC One (M8 Eye)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 8 Οκτωβρίου, η HTC θα πραγματοποιήσει μία εκδήλωση για να παρουσιάσει τη νέα RECamera, και κατά πάσα πιθανότητα ένα νέο smartphone, το HTC One (M8 Eye).Πρόσφατα, διέρρευσε επίσημο διαφημιστικό υλικό που αφορά στο συγκεκριμένο κινητό. Η διαρροή πραγματοποιήθηκε από το λογαριασμό @evleaks στο Κινέζικο Weibo. Όπως μπορείτε να δείτε και στη σχετική εικόνα, η συσκευή δεν διαφέρει εμφανισιακά από το γνωστό HTC One (M8), το οποίο όπως είναι γνωστό διαθέτει το χαρακτηριστικό Duo Camera, με τη κύρια να βασίζεται στη τεχνολογία UltraPixel (4.0MP) και τη δεύτερη να έχει σχέση με τη καταγραφή πληροφοριών που αφορούν στο βάθος, για την εφαρμογή του εφε UFocus.

 

Περιμένουμε, το νέο HTC One (M8 Eye) να διαθέτει ακριβώς το ίδιο hardware με το συμβατικό One (M8) και έτσι θα διαθέτει 5 ιντσών οθόνη LCD IPS με 1080p ανάλυση, Qualcomm Snapdragon 801 chipset, 2GB RAM, 16GB επεκτάσιμου αποθηκευτικού χώρου κ.ά. Η μοναδική, σύμφωνα με φήμες αλλαγή, θα αφορά στη κύρια κάμερα, η οποία θα αντικατασταθεί από μία με αισθητήρα 13 Megapixels (δεν είμαστε σίγουροι ότι και η δευτερεύουσα που βοηθάει στο βάθος πεδίου θα έχει παρόμοιες προδιαγραφές ή θα παραμείνει ως έχει). Η συσκευή θα βασίζεται στη τελευταία έκδοση του Sense UI και στο Android 4.4.4 KitKat.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που θα ανεβάσει τις πωλήσεις του κατακόρυφα.

"Κρεμας" ομως το 1ο και "παραδεχεσαι" την αδυναμια του.

 

Καλο για τους υποψηφιους αγοραστες βεβαια.

 

Εχω φραξει το χρηματικο οριο για κινητο στα ~150ευρω. Αν ομως ημουν διατεθιμένος για πολλά παραπάνω η htc θα ήταν η επιλογή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

"Κρεμας" ομως το 1ο και "παραδεχεσαι" την αδυναμια του.

 

Καλο για τους υποψηφιους αγοραστες βεβαια.

 

Εχω φραξει το χρηματικο οριο για κινητο στα ~150ευρω. Αν ομως ημουν διατεθιμένος για πολλά παραπάνω η htc θα ήταν η επιλογή μου.

 

Κάτσε όμως πρώτα να δούμε και την τιμή του νέου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να τα πάει καλά. Η τραγική ειρωνεία είναι ότι πέρυσι το Μ7 είχε βγει από πολλά περιοδικά και sites ως το κινητό της χρονιάς, ωστόσο υπερφαλαγγίστηκε στις πωλήσεις από το S4 και μετά βίας η εταιρεία την έβγαλε, με ελάχιστο κέρδος. Είναι κρίμα γιατί η ποιότητα της HTC είναι η κορυφαία για android phone. 

Ο μόνος τομέας που νοσούσε η ναυαρχίδα της ήταν η κάμερα. Για να δούμε αν διορθωθεί, θα προσελκύσει αγοραστές; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε όμως πρώτα να δούμε και την τιμή του νέου...

 

Δεν γνωριζω την αποδοση της 4άρας που έχει πάνω το παλιό, αλλά αν κάποιον δεν τον πολυενδιαφέρει η κάμερα (σε περίπτωση που δεν είναι καλή), τότε νομίζω το "παλιό" θα είναι μία πολύ συμφέρουσα αγορά.

 

Δίκοπο βέβαια για το πως θα κινηθεί τιμολογιακά με το καινουργιο. Από την στιγμή που έχει και ακριβώς το ίδιο υλικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κάτοχος του m7 , το οποίο και θεωρώ εξαιρετική επιλογή σαν μια premium συσκευή μπορώ να πω πως η κάμερα του είναι αρκετα ικανοποιητική και με αρκετά καλές λήψεις.

4mgpixels θεωρώ πως είναι ικανοποιητικά για normal χρήση. Από εκεί και πέρα βέβαια δύσκολα ο κόσμος καταλβαινει πως τα mp δεν παίζουν τόσο ρόλο, εκτός εάν πρόκειται να τυπωσεις καμία γιγαντοαφισα για το Σύνταγμα. Έτσι και η HTC αναγκαστηκά ανεβάζει τα mp για να χτυπήσει την αγορά.

Έχει ένα μειονέκτημα κακά τα ψέματα η κάμερα του m7 όπου σε ορισμένους χρήστες καίγεται ο αισθητήρας της και  οι βραδυνές λήψεις βγαίνουν με μωβ φόντο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ένα μειονέκτημα κακά τα ψέματα η κάμερα του m7 όπου σε ορισμένους χρήστες καίγεται ο αισθητήρας της και  οι βραδυνές λήψεις βγαίνουν με μωβ φόντο!

 

Αν ειναι ακόμα το κινητό σε εγγύηση ,γινεται τπτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με την κάμερα που αναφέρεται παρουσιάστηκε στην "πρώτη φουρνιά" m7 τώρα έχει λυθεί το πρόβλημα.Σε περίπτωση τέτοιας βλάβης στην κάμερα του m7 γίνεται αντικατάσταση συσκευής αν είναι Ελληνικό αλλιώς αν είναι ξένο γινετε επισκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με την κάμερα που αναφέρεται παρουσιάστηκε στην "πρώτη φουρνιά" m7 τώρα έχει λυθεί το πρόβλημα.Σε περίπτωση τέτοιας βλάβης στην κάμερα του m7 γίνεται αντικατάσταση συσκευής αν είναι Ελληνικό αλλιώς αν είναι ξένο γινετε επισκευή.

Το δικο μου ελληνικο ειναι και σε εγγυηση ,αλλα για να το στειλω σε service μου λενε! Για RMA μου παν δεν γνωριζουν!! :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η HTC έχει πολύ testαρισμένο RMA, τουλάχιστον από μένα.

Το στέλνεις στο Service που έχει, και αν σηκώνει αντικατά τότε αντικατά. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...