Προς το περιεχόμενο

Φωτα led για το αυτοκινητο


k30taas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδια θελω να βαλω δυο λαμπες led στην μεγαλη σκαλα του αυτοκινητου μου, και είμαι αναμεσα σε δυο και θελω βοηθεια σε οποιον ξερει. οι πρωτες είναι αυτές http://www.ebay.com/itm/H1-3-5W-102x3528SMD-6000K-Cool-White-Light-LED-Bulb-for-Car-12V-2pcs-/151427645572?pt=AU_Lighting_Fans&hash=item2341ca8084 και οι άλλες αυτές http://www.ebay.com/itm/2Pcs-H1-Cool-White-50W-Cree-LED-Car-Daytime-Driving-Light-DRL-Bulb-Ultra-Bright-/251634414123?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3a9694722b ποιες λετε θα είναι καλυτερες? δεν ξερω τι διαφορα αναμεσα στα cree led και στα smd led.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτα δεν φέγγουν ουτε στα 2 μετρα, πετάμενα λεφτα

 

Μονο χενον κάνουν για φωτα και οχι στην μεγάλη σκαλα αλλα στην μεσαία και πάντα με την χρηση προτζεκτορα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα δεν φέγγουν ουτε στα 2 μετρα, πετάμενα λεφτα

 

Μονο χενον κάνουν για φωτα και οχι στην μεγάλη σκαλα αλλα στην μεσαία και πάντα με την χρηση προτζεκτορα

xenon εχω ηδη στην μεσαια σκαλα, απλως ελεγα στην μεγαλη να βαλω led για ποιο καλο λευκο χρωμα, γιατι λες πως δεν φεγγουν ουτε στα δυο μετρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιβεβαιωνω και εγω οτι δε φέγγουν ούτε στα δύο μέτρα και τις εχω δοκιμάσει κιολας...

 

ήταν τόσο μάπα που παίζει να τις πέταξα κιολας κατευθείαν απο τα νευρα μου (ξηλωνε φαναρί και μασκα δεύτερη φορά σε ενα απογευμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιβεβαιωνω και εγω οτι δε φέγγουν ούτε στα δύο μέτρα και τις εχω δοκιμάσει κιολας...

 

ήταν τόσο μάπα που παίζει να τις πέταξα κιολας κατευθείαν απο τα νευρα μου (ξηλωνε φαναρί και μασκα δεύτερη φορά σε ενα απογευμα)

ποιες ειχες βαλει φιλε μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Led για προβολείς αυτοκίνητου aftermarket δεν υπάρχουν στο εμπόριο και να υπάρχουν ειναι ακομα σε πολύ πρόχειρο στάδιο, εδω ακόμα την παλεύουν για τα αυτοκίνητα τους εταιρείες οπως η bmw, Mercedes, vw κλπ ή ειναι πολύ νωρίς για τέτοια λύση

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

να ρωτήσω κάτι στο αυτοκίνητο μου το δευτερο αυτοκίνητο της οικογένειας ένα φιεστα του 1998 έχουμε ένα πρόβλημα με τα φώτα στο ταμπλό μια ανάβουν και 10 είναι κλείστα και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε δλδ αν θέλουμε να ανοιξουμε τον ανεμιστήρα βράδυ δεν βλέπουμε τπτ ξέρεται τι μπορεί να είναι;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια θελω να βαλω δυο λαμπες led στην μεγαλη σκαλα του αυτοκινητου μου, και είμαι αναμεσα σε δυο και θελω βοηθεια σε οποιον ξερει. οι πρωτες είναι αυτές http://www.ebay.com/itm/H1-3-5W-102x3528SMD-6000K-Cool-White-Light-LED-Bulb-for-Car-12V-2pcs-/151427645572?pt=AU_Lighting_Fans&hash=item2341ca8084 και οι άλλες αυτές http://www.ebay.com/itm/2Pcs-H1-Cool-White-50W-Cree-LED-Car-Daytime-Driving-Light-DRL-Bulb-Ultra-Bright-/251634414123?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3a9694722b ποιες λετε θα είναι καλυτερες? δεν ξερω τι διαφορα αναμεσα στα cree led και στα smd led.

Οι λάμπες led πού αναφέρεις ΔΕΝ είναι λειτουργικές,είναι απλά διακοσμητικές.Αν παρατηρήσεις στα χαρακτηριστικά τους τά Loumen είναι περί τά 400,ενω οι λάμπες πού έχουμε στά αυτοκινητά μας είναι περί τά 1.500 -2.000 Loumen.Οι λάμπες led πού χρησιμοποιούνται σέ αυτοκίνητα είναι -πρός ώρας πάντα- πολύ ακριβές (200 εως 400 ευρώ) καί έχουν καί ανεμιστήρα ψ΄θξης στό οπίσθιο τμήμα τους.Αν θέλεις νά βελτιώσεις τά φώτα σου απλά τοποθετείς xenon καί κατά προτ'ιμηση fast bright.

να ρωτήσω κάτι στο αυτοκίνητο μου το δευτερο αυτοκίνητο της οικογένειας ένα φιεστα του 1998 έχουμε ένα πρόβλημα με τα φώτα στο ταμπλό μια ανάβουν και 10 είναι κλείστα και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε δλδ αν θέλουμε να ανοιξουμε τον ανεμιστήρα βράδυ δεν βλέπουμε τπτ ξέρεται τι μπορεί να είναι;;;

Πολύ πιθανόν νά είναι ο διακόπτης τών φώτων.Θέλει ψάξιμο.Μπορεί νά μήν πατάει καλά η ασφάλεια στήν ασφαλειοθήκη.Μπορεί νά μήν πατάει καλά η επαφή στήν φύσα σύνδεσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποίον διακόπτη θες να πεις ;;;;;; δεν έχω ψάξει για καμία ασφάλεια  βέβαια τα άλλα  φώτα στο ταμπλό δουλεύουν κανονικά μονά

 

20120804133455-FORD_FIESTA_97.JPG

 

 

20120804133455-FORD_FIESTA_97_2.JPG

  

σε αυτόν τον πίνακα του αυτικινήτου δουλεύει μόνο το φωτάκι στο κουμπί του αερα όλα τα άλλα είναι μαύρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η συγκεκριμένη μονάδα που έβαλες δε χρησιμοποιεί led. εάν την ανοίξεις θα δεις πως έχει λάμπες ψειρες πυρακτωσεως στα 1,2 watt και βύσμα T5.πολύ πιθανό να έχουν καεί. η μονάδα όταν γυρνάς τους διακόπτες λειτουργούν κανονικά το κλιματιστικό και το καλοριφέρ ;  εάν ναι τότε είναι πιθανότερη η καμμένη λάμπα και λιγότερο η καμμένη ασφάλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι λάμπες led πού αναφέρεις ΔΕΝ είναι λειτουργικές,είναι απλά διακοσμητικές.Αν παρατηρήσεις στα χαρακτηριστικά τους τά Loumen είναι περί τά 400,ενω οι λάμπες πού έχουμε στά αυτοκινητά μας είναι περί τά 1.500 -2.000 Loumen.Οι λάμπες led πού χρησιμοποιούνται σέ αυτοκίνητα είναι -πρός ώρας πάντα- πολύ ακριβές (200 εως 400 ευρώ) καί έχουν καί ανεμιστήρα ψ΄θξης στό οπίσθιο τμήμα τους.Αν θέλεις νά βελτιώσεις τά φώτα σου απλά τοποθετείς xenon καί κατά προτ'ιμηση fast bright.

 

πολύ σωστό.

οι πιο φθηνές led οι οποίες μπαίνουν σε κύριο φωτισμό έχουν 110 ευρώ ,έχουν κατανάλωση 25 βατ και φως στα 1800 lumen, με ανεμιστήρα. εάν το φανάρι σου είναι κλειστό τότε αυτές δε θα κάνουν καθώς ο ανεμιστήρας δε θα μπορεί να τις κρυώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποίον διακόπτη θες να πεις ;;;;;; δεν έχω ψάξει για καμία ασφάλεια  βέβαια τα άλλα  φώτα στο ταμπλό δουλεύουν κανονικά μονά

 

20120804133455-FORD_FIESTA_97.JPG

 

 

20120804133455-FORD_FIESTA_97_2.JPG

  

σε αυτόν τον πίνακα του αυτικινήτου δουλεύει μόνο το φωτάκι στο κουμπί του αερα όλα τα άλλα είναι μαύρα

Σού μιλώ γιά τόν διακόπτη τών φώτων,γιατί είπες ότι τα φώτα τού ταμπλώ εχουν πρόβλημα.Αυτό πού δείχνεις στήν φωτό είναι τά χειριστήρια κλιματισμού-αερισμού.Αν σού ανάβει εστω καί ενα λαμπάκι,πολύ απλά τά υπόλοιπα είναι καμμένα όπως αναφέρει καί συμφορουμίτης.Απλά αλλάζεις τά λαμπάκια όλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...