Προς το περιεχόμενο

ARCHOS 101 CHILDPAD 10.1'' - 69,90 euros


Konstantinos1973

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μίλησα χτες μαζί τους και μου είπαν ότι παραλαμβάνουν σήμερα , οπότε μέχρι να γίνει και η διανομή των προιόντων, υπολόγιζε από Δευτέρα να είσαι μέσα.

 

Γενικά πάντως, όταν βλέπεις καθυστέρηση πάνω από 10 ημέρες, τότε να είσαι σίγουρος ότι η παραγγελίες στον προμηθευτή μπήκαν μεταγενέστερα των δικών μας παραγγελιών (για ευνόητους λόγους..)

Ειδικά δε όταν το ίδιο κατάστημα εμφανίζει επαναλαμβάνει την ίδια συμπεριφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω πως το πήραν τόσοι πολλοί που και η ίδια η Archos θα έχει χάσει την μπάλα! Προφανώς θα τους τα στέλνει λίγα λίγα και αυτοί (από το eshop) με την σειρά τους τα δίνουν με σειρά προτεραιότητας παραγγελιών!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ πιστεύω πως το πήραν τόσοι πολλοί που και η ίδια η Archos θα έχει χάσει την μπάλα! Προφανώς θα τους τα στέλνει λίγα λίγα και αυτοί (από το eshop) με την σειρά τους τα δίνουν με σειρά προτεραιότητας παραγγελιών!

15 ευρω πιο κατω από οσο (δεν) πουλιεται στην Ευρωπη και ο Ελληνας εκανε το μεγαλο θαυμα του, τετοιο που εχασε την μπαλα παρακαλω, η Archos;;; :o  :o :o  

 

 

Τιποτα δεν αποκλειεται! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ... είμαστε πολλά χρόνια μπροστά εδώ ! Ανασταίνουμε τους πάντες λέμε!! :lol: :P
Πέρα από την πλάκα ξέρω πολλούς φίλους μου με παιδιά που το έχουν παραγγείλει!

Βέβαια και αυτοί έχουν πάρει τα ........ τους, αλλά τέλος πάντων!

Αν πέσουν άκυρα (πάλι) θα είναι μέγα σφάλμα από το eshop!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με περιμένει ένα στο τοπικό κατάστημα. Το πήρε κανείς στα χέρια του να πει εντυπώσεις? Αν είναι μάπα να μην το παραλάβω. Βασικά για την οθόνη φοβάμαι πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω , αλλά από το παρακάτω βίντεο (αν το βάλεις HD) την δείχνει μια χαρά την οθόνη με ωραία χρώματα και φωτεινή!
Βέβαια το tablet απευθύνετε σε μπόμπιρες που δε νομίζω να έχουν και πολλές απαιτήσεις από την οθόνη! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με περιμένει ένα στο τοπικό κατάστημα. Το πήρε κανείς στα χέρια του να πει εντυπώσεις? Αν είναι μάπα να μην το παραλάβω. Βασικά για την οθόνη φοβάμαι πολύ.

 

Φορτίζει τώρα.

Αύριο το πρωί θα μπορώ να έχω τις πρώτες εντυπώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον , σας γράφω απο το archos αυτή τη στιγμη.

Ο ορισμός της μετριότητας χωρίς πόλλα πόλλα .

Τώρα το θέμα είναι αν αξίζει τα 70€;

Δεν είμαι σίγουρος.

 

Άργο δεν το λες, συμπαθητικό στην κατασκευή είναι, φιλικό στα ματια ενος μικρού παιδίου, το αρκουδάκι έχει την πλάκα του (η ενταση του ηχείου του είναι καλη). Δεν έχει όμως usb θύρα(το αρκουδάκι) και όλη η διαχείριση γίνεται απο το tablet. Χωρητικότητα δεν δείχνει.

 

Το μεγαλο μείον για μενα παιδιά είναι η οθονη και πιο συγκεκριμενα οι γωνιές θέασης της που είναι ψιλοτραγικες.

 

Προς το παρόν δεν μπορω να πω οτι τα κλαίω τα λεφτά μου, κυρίως γιατί και μονο που θα σταματήσει ο μικρος να ασχολείται με το δικο μου tablet είναι κέρδος, αλλά δεν το λες και σούπερ deal το ταμπλετακι,

 

Αυτά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ταμπλετακι ειναι μια χαρα για πιτσιρικια.  δεν εχουν απαιτησεις ουτε για μεγαλη χωρητικοτητα, ουτε για υψηλης αναλυσης οθονες, ουτε αλλα χαρακτηριστικα που ισως θελουμε οι μεγαλυτεροι..!! 

 

τα βασικα πλεονεκτηματα, οπως το βλεπω εγω, ειναι το 1GB RAM ωστε να μην κολλαει, η ασφαλειες που παρεχει για παιδια, εχει PLAY STORE για να κατεβαζεις παιχνιδια κ.α., εχει mHDMI που δεν το βρισκεις σε αλλα μοντελα (..!!).   αυτα σαν πρωτη επαφη.

 

οταν το φορτισω παλι, και συνεχισω την περιηγηση, θα εχω περισσοτερα..!!  

 

παντως πιστευω οτι ειναι καλη η τιμη του για αυτα που δινει..!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...