Προς το περιεχόμενο

[PC CASE] Cooler Master Silencio 550 - €50, όλα τα χρώματα, Cosmodata / Msystems / e-gate


j0maK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Από αυτά που βλέπω και διαβάζω τα 80Ε δεν δικαιολογούνται.

 

65€ εχει "κανονικη" μονιμη τιμη σε ολη την Ευρωπη στα φτηνοτερα καταστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος ενδιαφέρεται ας βιαστει γιατί από ότι διάβασα σε άλλο φόρουμ είναι promo για μερικές μέρες, νομίζω μέχρι και αύριο.

Εγώ πάντως είμαι ένα κλικ για να το πάρω, το μόνο που με κολλάει είναι αυτά που λέγονται για τις θερμοκρασίες.

Έχει κανείς να προτείνει κάτι καλύτερο σε αυτή την κατηγορία κουτιων (αθόρυβο ) που να μην υπερβαίνει τα 80 ευρώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεμιστήρες έχω βάλει μπροστά τους 2 μαμά και πίσω έναν papst. Από θέμα στροφών τους βλέπω σταθερά γύρω στις 950-1000 στροφές και δεν μου φαίνονται θορυβώδεις.

 

Για το βύσμα usb 3.0 ισχύει αυτό που γράφεις αλλά εγώ το έλυσα παίρνοντας το μπλε ανταπτοράκι που φαίνεται στην φωτογραφία της μητρικής μου. Αν έχει αλλάξει κάτι τώρα δεν το γνωρίζω μιας και η αγορά του κουτιού πραγματοποιήθηκε το 2011.

 

Φίλε μου δε φορτώνει η φωτογραφία... τι εννούμε οτι δεν έχει απευθείας βύσμα usb3.0... το κουτί και ποιο είναι το μπλε ανταπτοράκι... thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεγαλη καρτα γραφικων περνει γιατι το ενα φατνιο αφαιρειται,αλλα σου μενουν τρεις θεσεις για σκληρους...δειτε τις φωτο....
http://www.e-shop.gr/coolermaster-rc-550-wwn1-silencio-550-pearl-white-p-PER.811279
 
το usb ανταπτορακι ειναι αυτο....
http://www.e-shop.gr/inline-internal-adapter-usb30-to-external-2xusb30-platinum-p-PER.754072
το θεμα με το κουτι επαναλαμβανω ειναι οι θερμοκρασιες για GAMING ΧΡΗΣΗ

για του λογου το αληθες...με θερμοκρασια δωματιου 20 βαθμους.

http://techgage.com/article/cooler_master_silencio_550_mid-tower_chassis_review/3/

Επεξ/σία από spyd
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Παρέλαβε κανείς απο e-shop να μας πεί για το usb 3?

Εχει κανονικα ανταπτορα για την μπροστινη usb 3

Ανταπτορακι για να κουμπώσει πανω στην μητρική ή για να κουμπώσει στο backplane?? το ανταπτορακι που αναφέρει ενας φιλος πιο πανω περιλαμβάνεται στην συσκευασία!;Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και μου βγήκε λίγο η παναγία έκανα επιτυχώς τη μεταφορά. Χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω τα standoff που έχει αλλιώς η μητρική ήταν πολύ χαμηλά και δε μπορούσε να μπεί καλά η gpu με αποτέλεσμα να μη τη βλέπει/αναγνωρίζει.

 

Όλα καλά τελος πάντων αλλα τώρα βλέπω οτι με κλειστό το πλαινό καπάκι το max στο hwmonitor βαράει τελικές μαζί με τους ανεμιστήρες. Δεν ξέρω αν είναι θέμα sensor ή όχι αλλα με το που το κλείνω φτάνει μέχρι και 100 max value το cputin (το current παρόλα αυτά είναι στα 40-45). Δεν είμαι σίγουρος τι να κάνω -.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...