Προς το περιεχόμενο

lumia 2520 - 329 €


vierinia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακομη περιμένω να μου πεις τις ουαο εφαρμογές που δεν έχει το windows store?

Το torrent ποιο εχεις και κατεβάζεις στο background?

 

Τι να με πείσεις δεν έχω μάτια να δω εγώ και να κρίνω και χρειάζεται να με πείσεις?

 

Ποια να φέρουν στα μέτρα των WP?

Τα metro UI των windows?

Αρχιζω να αμφιβάλλω αν εχεις δοκιμάσει τα metro σε tablet,για να μου λες να φέρουν τα metro των tablets στα μέτρα των WP!!!

 

Και notification center και η kortana,δεν είναι τίποτα δύσκολο να τα προσθέσει,αν αυτό εννοείς και εχεις τις αμφιβολιες αν θα τα καταφέρει η ms!!

Χάνεις την ουσία. Το πρόβλημα δεν είναι οι 5-10 must εφαρμογές που χρησιμοποιεί όλος ο κόσμος. Αυτές υπάρχουν σε όλα τα stores. Το θέμα είναι εκείνες οι 5-10 εφαρμογές που δεν χρησιμοποιεί όλος ο κόσμος, αλλά που για τον κάθε έναν από μας είναι ιδιαίτερα σημαντικές (π.χ. για μένα είναι το σύνολο των εφαρμογών της synology, το boxee remote, κα). Με την ενοποίηση των 2 συστημάτων κερδίζεις 2 πράγματα: 1.) εφαρμογές που λείπουν από το ένα store αμέσως γίνονται διαθέσιμες και στο άλλο (οπότε καλύπτεις και τις λιγότερο mainstream ανάγκες) και 2.) το ενοποιημένο store είναι περισσότερο ελκυστικό στους developers (προσωπικά ως developer, τα wp είναι πιο ελκυστική πλατφόρμα από ότι τα Windows RT -επίσης μην ξεχνάμε ότι δεν θα ενοποιηθούν μόνο τα tablets με τα windows phones, αλλά και με το XBox).

 

 

 

Βάζεις λάθος ερώτημα. Η ερωτηση θα έπρεπε να είναι πιο γενική: tablet με Windows (με ή χωρίς Metro/Modern/όπως τελικά κατέληξαν να το πουν) θα έπαιρνες? Η απάντηση που έδωσε η αγορά είναι (δυστυχώς) ΟΧΙ (με τεράστια γράμματα -απλά έλεγξε τις πωλήσεις των windows tablets). Σε περίπτωση που επιμένεις για τo metro/modern UI, απλά δες τις πωλήσεις των RT... Οι καταναλωτές τα μίσησαν. Ας περιμένουμε να δούμε και τα 10.

Ναι βρε το 3 % είναι πιο ελκυστικό από το 15%???

 

Οταν μιλάς για app και αποδείξεις να βάζεις παραδείγματα!!!

Γιατί μετά είσαι άκυρος όπως ο φίλος σου ο obi πιο πάνω!Ok???

 

Και την φτισμενη από ΟΛΟΥΣ τους κατασκευστες να μην την συγκρίνεις με τα windows tablets που την προτιμούν ΟΛΕΣ οι μεγάλες εταιρίες και ένα καρο Κινεζικές!!!:devil:

Και όλοι αυτοί είναι μακακες που επιλέγουν και στιριζουν ένα προιον που "ΔΕΝ" θελει ο κόσμος???Επειδή εσύ ξέρεις καλύτερα,απ'αυτους!!!!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περιάζει που δε θα σε πείσω και εγώ και ο φίλος και οι έρευνες και τα απόλυτα νούμερα των Stores.

Και σου εξήγησα το λόγο που δε θα μπω στη λογική,

επειδή απλά έχω μόνο να χάσω με το να κάνω ένα πινγκ-πονγκ μερικών αράδων.

 

Οι αριθμοί είναι αμείλικτοι οπότε δε χρειάζεται να μπω στον κόπο,

τα apps επίσης τα λένε όλα, το ενδιαφέρον των devs για την κάθε πλατφόρμα είναι μετρήσιμο

κι από έρευνες αλλά και στην πράξη.

 

Και δεν πειράζει που δε θα σε πείσω για το Windows tablet που λες ότι αμφιβάλλεις ότι έχω.

 

Μόνο για το torrent

το Torrex Pro που το έχεις στο Windows Metro Store υπάρχει και στο WP Store 

Το να με ρωτάς όμως τί παίζει με το multitasking στο Wp,

ε εκεί με κάνει να απορώ όταν με βεβαιώνεις ότι έχεις και WP...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν περιάζει που δε θα σε πείσω και εγώ και ο φίλος και οι έρευνες και τα απόλυτα νούμερα των Stores.

Και σου εξήγησα το λόγο που δε θα μπω στη λογική,

επειδή απλά έχω μόνο να χάσω με το να κάνω ένα πινγκ-πονγκ μερικών αράδων.

 

Οι αριθμοί είναι αμείλικτοι οπότε δε χρειάζεται να μπω στον κόπο,

τα apps επίσης τα λένε όλα, το ενδιαφέρον των devs για την κάθε πλατφόρμα είναι μετρήσιμο

κι από έρευνες αλλά και στην πράξη.

 

Και δεν πειράζει που δε θα σε πείσω για το Windows tablet που λες ότι αμφιβάλλεις ότι έχω.

 

Μόνο για το torrent

το Torrex Pro που το έχεις στο Windows Metro Store υπάρχει και στο WP Store

Το να με ρωτάς όμως τί παίζει με το multitasking στο Wp,

ε εκεί με κάνει να απορώ όταν με βεβαιώνεις ότι έχεις και WP...

Ρε φίλες λες ότι το store των WP είναι αματο κ το store των windows είναι άθλιο και θές να με πείσει μόνο με αυτή την κουβέντα χωρις αποδείξεις!!!Σοβαρά???

 

Το torrex που εχεις στο τηλεφωνο σου ειναι η lite έκδοση και όχι η pro!Η pro ειναι μόνο για τα windows και ειναι paid,άσχετα πως σου γραφει pro!

Την έχω την pro και ειναι ο κυρίως torrent client μου στο tablet μου και ήταν μεγάλη ξενερα οταν διαπίστωσα,οτι δεν έχω την pro σαν universal και στο κινητο,αλλά την lite,που είναι free έτσι κι'αλλιως!

 

Edit:Τωρα ειδα οτι μπηκε πριν δεκα μερες επιτελους και η κανονικη pro(paid) εκδοση στo store των wp!Τωρα υπαρχει σωστος torrent client και στα wp! B)

post-192952-0-36605200-1413824191_thumb.png

 

Και οποιος εχει κατεβασει την lite εκδοση πριν να βγει η paid,θα εχει δωρεαν την paid,με δυνατοτητα download στο background!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περιάζει που δε θα σε πείσω και εγώ και ο φίλος και οι έρευνες και τα απόλυτα νούμερα των Stores.

Και σου εξήγησα το λόγο που δε θα μπω στη λογική,

επειδή απλά έχω μόνο να χάσω με το να κάνω ένα πινγκ-πονγκ μερικών αράδων.

 

Οι αριθμοί είναι αμείλικτοι οπότε δε χρειάζεται να μπω στον κόπο,

τα apps επίσης τα λένε όλα, το ενδιαφέρον των devs για την κάθε πλατφόρμα είναι μετρήσιμο

κι από έρευνες αλλά και στην πράξη.

 

Το ξερω οτι ειναι αμειλικτοι οι αριθμοι.Γι'αυτο περιμενε μεσα στο Δεκεμβρη οταν θα βγουν  οι αριθμοι με τα apps των δυο store και θα κανουμε μια ωραια κουβεντουλα!

Υποψη Δεκεμβρη του 2012 το store των windows phone,ειχαν 150 000 apps και το store των windows δεν ειχαν καν 5 000 apps,λογο μολις 2 μηνων επισημης υπαρξης του metro&store στα windows και 0.1% windows tablet(τωρα ειναι στο 5% παγκοσμιος μεσα σε 1,5 χρονο και μονο τα windows tablets,οχι ολες οι touchscreen windows συσκευες οπως το lenovo yoga κ.α.)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά με το "ρε φίλε" (που δε με ξέρεις) και τα "σοβαρά;"(πώς;) αρκεί και μόνο για να διακόψω την κουβέντα.

 

Επί της ουσίας είσαι ανενημέρωτος για το ένα και για το άλλο, αδιαφορείς για τους αριθμούς και την πραγματικότητα 

και μιλάς με τα Θα και τα Περίμενε να δεις.

No case.

 

Α και το torrex pro πάντα έτσι υπήρχε στα WP και η Pro έκδοση και ήταν ξέρεις... επί πληρωμή.

Ας ενημερώνεσαι καλύτερα και πιο έγκαιρα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά με το "ρε φίλε" (που δε με ξέρεις) και τα "σοβαρά;"(πώς ;) αρκεί και μόνο για να διακόψω την κουβέντα.

 

Επί της ουσίας είσαι ανενημέρωτος για το ένα και για το άλλο, αδιαφορείς για τους αριθμούς και την πραγματικότητα 

και μιλάς με τα Θα και τα Περίμενε να δεις.

No case.

 

Α και το torrex pro πάντα έτσι υπήρχε στα WP και η Pro έκδοση και ήταν ξέρεις... επί πληρωμή.

Ας ενημερώνεσαι καλύτερα και πιο έγκαιρα. ;)

Η εφαρμογη αυτη βγηκε τον ιουνιο του 2014 για τα windows phone(via universal app) και Αυγουστο Μαιο αλλαξε το ονομα του ο developer και μετακινηθικε η εφαρμογη στο καινουριο,οποταν η εφαρμογη βγηκε στις αρχες του 2013 αν θυμαμε καλα για τα windows8/RT(δλδ ουτε   3 μηνες δεν ειχαν μεινει χωρις torrent cliend οι χρηστες της RT,ποσο μαλλον 4χρονια που εχουν μεινει αυτοι των wp)!

Απλα για να ξερουμε,τελικα, ποιο STORE τροφοδοτει ΚΡΙΣΙΜΕΣ εφαρμογες σε ποιο!!! :-)  

Πριν ενα μηνα που την ελενξα εγω η pro ηταν free και δεν υποστηριζε backround download!

Τωρα αν δεν το κοιταξα απο το ιουνη-αυγουστο(το ΠΑΝΤΑ :P) κατι που μπορει να τυχει,δεν ειναι και τοσο λογο ενημερωσης να σου φυγουν δυο μηνες!

 

Δεν αδιαφορω για τους αριθμους και τα μαθηματικα ειναι απλα!

1,5 χρονο προστεθικαν 150 000apps στα windows phones και 165 000apps στα windows store!

Επισεις σε 4 χρονια τα wp δεν καταφεραν να ξεπερασουν το 3% και τα windows tablets σε 1.5 χρονο(πριν μπουν καν οι Κινεζοι στο παιχνιδι) εχουν κλεψει το 5%!

Τωρα ποιους αριθμους βλεπεις εσυ και δεν βλεπω εγω και θεωρεις τον εαυτο σου ενημερομενο και οι αλλοι(εγω δλδ  :lol:) ανενημεροτους,you know! :P

 

Ακομη περιμενω να μου δωσεις ΜΙΑ εφαρμογη που χρειαζεται η RT,απο το store των WP!!!Σοβαρα,περιμενω!!! :D

 

Y.Γ.Εχω κοψει καλημερες σε φιλους και κολλητους πολλων χρονων,χωρις να διστάσω και χωρις να στεναχωριθω ιδιαιτερα.Πιστευεις οτι αν μου κοψεις την συζητη θα με πειραξει?Την επομενη μερα θα ξεχασω καν τη συζητηση,σαν να μην εγινε ποτε! :rolleyes:  

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ektor7, on 20 Oct 2014 - 9:14 PM, said:ektor7, on 20 Oct 2014 - 9:14 PM, said:

Y.Γ.Εχω κοψει καλημερες σε φιλους και κολλητους πολλων χρονων,χωρις να διστάσω και χωρις να στεναχωριθω ιδιαιτερα.

Δεν καιγόμουν για το θέμα αλλά είχα σχηματίσει μια ιδέα είναι η αλήθεια

και τώρα που το ομολογείς μόνος σου είναι σίγουρο. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καιγόμουν για το θέμα αλλά είχα σχηματίσει μια ιδέα είναι η αλήθεια

και τώρα που το ομολογείς μόνος σου είναι σίγουρο. :-D

 

Θα επρεπε να σε αφησω στο "μαλλων",αλλα μερικες φορες γινομαι πολυ εξυπηρετικο και τα προσφερω ολα στο πιατο!

Δε πειραζει,χαλαλι!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...