Προς το περιεχόμενο

Οι πρώτες φωτογραφίες του Meizu MX4 Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Meizu MX4 Pro αναμένεται να ανακοινωθεί επίσημα τον Νοέμβριο, ωστόσο πρόσφατα διέρρευσαν φωτογραφίες που αποκαλύπτουν την εμφάνιση του, σε μαύρο και λευκό χρώμα.Οι φωτογραφίες που διέρρευσαν δείχνουν την πρόσοψη του κινητού και παρατηρούμε ότι η εταιρεία προτίμησε να ενσωματώσει ένα κεντρικό φυσικό πλήκτρο, αρκετά μεγάλου μεγέθους. Είναι η πρώτη φορά που ακολουθεί αυτή τη λογική η Κινέζικη εταιρεία, που έως σήμερα χρησιμοποιούσε πλήκτρα αφής (capacitive) στις συσκευές της (όπως και στο τελευταίο MX4). Ενδεχομένως, το κεντρικό πλήκτρο να έχει διπλό ρόλο, και έτσι πέρα από τη λειτουργία επιστροφής στη κεντρική οθόνη, να ενσωματώνει και αναγνώστη δαχτυλικών αποτυπωμάτων (για ξεκλείδωμα κ.ά).

 

Δυστυχώς, πέρα από τις φωτογραφίες δεν έχουμε άλλα στοιχεία για τις προδιαγραφές του Meizu MX4 Pro. Μπορούμε παρόλα αυτά να αναφερθούμε στη φημολογία, η οποία κάνει λόγο για μία συσκευή με οθόνη ανάλυσης QHD (γίνεται λόγος για οθόνη 5.36 ιντσών), που βασίζεται σε Exynos 5 Octa SoC και που ενσωματώνει κάμερα 20.7 Megapixels. Η συσκευή θα βασίζεται στο Android 4.4 KitKat και στο Flyme OS UI.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχημο σαν το iPhone .. Ίσως κ λίγο περισσότερο.

Δεν είμαι apple fan αλλά όταν αποκαλείς άσχημο το iphone:

 

1) Σε ποιο iphone αναφέρεσαι;

2) Ποια συσκευή θεωρείς πιο όμορφη από όλο τον ανταγωνισμό;

 

Από καθαρή περιέργεια είναι οι ερωτήσεις μου.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέχρι το 5σ το πολύ ...ειμαι φανατικός της απλ ...αλλά μέχρι το 5s γιατί απο δω κ στο εξής αν δεν βγάλουν κάτι σαν το 4 5 η κάτι πιο πρωτοποριακό ...θα μείνω πολύ δυσαρεστημένος απο το μελόν <br><br> Sent from my iPad using Insomnia

Έχω πάρει αρκετά προϊόντα της αλλά και μελέτησα αρκετά στο λογισμικό της ...μόνο μέχρι το ιός 6///// άξιζε ...στο 7 και πέρα ειναι πανέμορφα ...αλλά χωρίς ουσία και αστάθεια πολύ κ πάει προς το ανδροιδ

 

Sent from my iPad using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααααα ωραία δηλαδή το μαύρο θα εχει μικρότερα bezel(αριστερά-δεξιά) από το άσπρο!!!

σαν πολύ μουφα μου φαίνονται οι φώτο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@makridis

 

Άσχημο εννοώ το iPhone 6 και 6 plus

Από το 4s και μετά αυτή η εταιρία βγάζει χαλια κινητά, στον σχεδιαστικο τομέα πάντα.

 

Ποια συσκευή θεωρώ ομορφότερη απι τον ανταγωνισμό; χμμ είναι πολλές :P

Μια απο αυτες παντως ειναι το Lumia 830 που σκοπεύω να πάρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααααα ωραία δηλαδή το μαύρο θα εχει μικρότερα bezel(αριστερά-δεξιά) από το άσπρο!!!

σαν πολύ μουφα μου φαίνονται οι φώτο..

μάλλον δεν υπολόγισαν καλά το photoshop βρε :P δεν παίζει να μην έχει ίδιο bezel.

αν κάνανε copy paste το περιεχόμενο της οθόνης και τους ξέφυγε στην μία έγινε η ζημιά ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@makridis

 

Άσχημο εννοώ το iPhone 6 και 6 plus

Από το 4s και μετά αυτή η εταιρία βγάζει χαλια κινητά, στον σχεδιαστικο τομέα πάντα.

 

Ποια συσκευή θεωρώ ομορφότερη απι τον ανταγωνισμό; χμμ είναι πολλές :P

Μια απο αυτες παντως ειναι το Lumia 830 που σκοπεύω να πάρω

 

 

iphone6_vs_lumia8301.png

 

 

Συγνώμη αλλά ειλικρινά επειδή έχω προσωπική άποψη...θα με βρεις εντελώς κάθετο. Ειδικά τo iphone 6 (όταν το πιάσεις στο χέρι) είναι μοναδικό. Από άποψη αίσθησης δεν συγκρίνεται με οτιδήποτε κυκλοφορεί στην αγορά. Περίμενα να μου αναφέρεις κανένα M8-G3-Nexus 5 όπου και τα θεωρώ άξιο ανταγωνισμό (σχεδιαστικά) αλλά...nokia;;; Ο καθένας με τα γούστα του, δε λέω, αλλά υπάρχουν κάποια πράγματα που αντικειμενικά είναι όμορφα, καλαίσθητα και προσεγμένα και άλλα που είναι απλώς...χαμένες ευκαιρίες.

 

Κράτα στο ένα χέρι το 830 ή το 930 και στο άλλο το iphone 6...και μετά πες ειλικρινά τα συναισθήματα που σου δημιουργεί το καθένα. Μπορεί η apple να είναι αυτό που είναι αλλά όταν πρόκειται για θέματα design και αίσθησης...Jonathan Ive.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι apple fan αλλά όταν αποκαλείς άσχημο το iphone:

 

1) Σε ποιο iphone αναφέρεσαι;

2) Ποια συσκευή θεωρείς πιο όμορφη από όλο τον ανταγωνισμό;

 

Από καθαρή περιέργεια είναι οι ερωτήσεις μου.

 

αντικοιμενικά μέχρι που βγήκε το iphone 5 είχε κάτι, το 5s ίδιο αλλά το 6άρι και στις δύο εκδόσεις είναι άσχημο. πιο ωραία κινητά πολλά πλέον και για να μην πείτε αλουμίνιο και π@π@ριες το htc ome m8 σε πολλά site είναι το πιο όμορφο όπως επίσης και το lg g3 - lg g2 lumia 930 και όπως είπε παραπάνω  ο φίλος  φαίνεται πως το 830 θα είναι ακόμα πιο όμορφο κ.τ.λ. μην πούμε και για κάποια κινέζικα όπως της oppo που δεν έχω δει αλλά φαίνονται επίσης πολύ όμορφα.

πλέον δεν ισχύει η διαφορά που έκανε η apple όπως παλιά και επίσης δεν ισχύει σε καμία περίπτωση πρώτον ότι είναι το καλύτερο κινητό δεύτερον δε δικαιολογεί την τιμή της ούτε κατά διάνοια με το επίπεδο που έφτασαν οι άλλοι

και τρίτον πάντα θα υπάρχουν αυτοί που θέλουν το ακριβότερο χωρίς να ξέρουν τον λόγο, η γνωστή μοστρατζήδες(ειδικά στην apple είναι πάνω από το 50%)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...