Προς το περιεχόμενο

Η Intel σκοπεύει να κατακτήσει το σαλόνι, και το γραφείο σας, με αυτά τα νέα Atom-based HDMI dongles


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρώτο Intel-powered HDMI dongle (με Intel Atom επεξεργαστή τύπου Bay Trail) είναι διαθέσιμο για αγορά σε ένα δημοφιλές Κινέζικο online store. Αν και είναι ακριβότερο από άλλα ανάλογα ARM-powered dongles, είναι επιπλέον πιο ισχυρό.Το dongle υποστηρίζει Windows 8.1, Android και Linux αποτελεί μία αρκετά δελεαστική πρόταση για επιχειρήσεις που ενδεχομένως να ενδιαφέρονται να το χρησιμοποιήσουν έως thin client, σαν το Dell Wyse Cloud Connect. Η συσκευή έχει την ονομασία Meegopad T01 και είναι το πρώτο, από τα πολλά που θα κατασκευαστούν με βάση τον επεξεργαστή Intel Atom (Bay Trail).

 

Εξοπλίζεται με 1GB ή 2GB RAM, 16GB ή 32GB αποθηκευτικού χώρου με δυνατότητα επέκτασης (ενσωματώνει υποδοχή για κάρτες μνήμης microSD), έχει έξοδο HDMI ενώ επίσης διαθέτει Bluetooth 4.0, WiFi, δύο microUSB θύρες, μία USB 2.0 σε πλήρες μέγεθος καθώς και τροφοδοτικό 10W. Το κόστος του είναι $125.

 

Link.png Site: TechRadar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

Παιδιά τι είναι αυτό;

Μπορεί να εξηγήσει κάποιος;

 

Ένα πλήρες pc σε μέγεθος usb stick. Το συνδέεις μέσω hdmi σε μια οθόνη/tv και είσαι έτοιμος! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Μολις βγει,θα το τσιμπισω.Ενα με 2gb ram και 32gb emmc ειναι οτι πρεπει για το σαλονι!</p>

Και εμένα με βλέπω :P

 

Sent from my iPad using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο αλλα οχι 125$.. οταν τα κινεζικα tablet win8.1 εχουν 160$ το στικακι επρεπε να χει 80$.

 

 

Και κατι ακομα: αν και εχω πολλα χρονια android πιστευω πως σιγα σιγα ερχεται το τελος των android tablets. Τα windows tablets ειναι πλεον ανταγωνιστικα σε τιμες, και εχουν μια δυνατοτητα που δεν την εχει κανενα android tablet: ειναι εν δυναμει pc ή λαπτοπ κανονικα που μπορουν να τρεξουν χ86 εφαρμογες. Δε νομιζω αν ενα android tablet και ενα windows tablet εχουν ιδια χαρακτηριστικα και τιμη να προτιμησει καποιος το android. 

 

Το ιδιο θα συμβει και με τα media boxes/sticks . Αυτη τη στιγμη υπαρχουν android sticks απο 40€. Τα καλα boxes παιζουν στα 70€ και πανω. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργά το θυμηθήκαν,υπάρχουν ένα σωρό στην αγορά,με τιμές να ξεκινάνε από τα 35$.Εχω εδώ και 1μιση χρόνο το CS918 Android TV box και έχω μείνει 100% ευχαριστημένος!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...