Προς το περιεχόμενο

Sony KDL50W829 συνδεση με Sony DAV-DZ230 για ηχο στην τηλεοραση


sir_platanight

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα εχω αγορασει εδω και τρεις μηνες την τηλεοραση του τιτλου αλλα οταν βλεπω ταινιες δεν μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος απο τον ηχο της.Και ετσι πριν προβω σε αγορα καινουριου home cinema σκεφτηκα αυτο του τιτλου που το εχουν οι γονεις μου.Λεω λοιπον να τους το παρω αλλα θα ηθελα να μου πειτε αν συνδεετε με την τηλεοραση μου.Θελω μονο τον ηχο του γιατι ουτως η αλλως παιζει dvd και οχι bluray.Γινεται με καποιο καλωδιο η θελει ενισχυτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ριξε μια ματια εδω φιλος   http://www.amazon.co.uk/Sony-DAV-DZ230-Theatre-discontinued-manufacturer/dp/B000NVWCTS

Απ οτι ειδα διαθετει ενισχυτη ενσωματωμενο s master..Αρα, μεσω καλωδιου ,ναι συνδεεται

Αν κανω λαθος διορθωσεις-παρεμβασεις ευπροσδεκτες..

Να ρωτησω;.....Αν το παρεις απ τους γονεις σου δεν θα τους λειψει;..Λεω τωρα......Μηπως με αυτο διασκεδαζουν οι ανθρωποι.Σορρυ κι ολας δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τι καλωδιο?με scart και το γυριζω στο function της τηλεορασης?το εχουν 7 χρονια τωρα και μια ταινια δεν εχουν δει..οταν ημουν εγω σπιτι εβλεπα,,οποτε δεν νομιζω να τους χρειαζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με hdmi θα περναει ηχο μονο?εισαι σιγουρος?εγω πιστευω ειτε με rca ειτε με scart..το home cinema θα το βγαλω μολις παω στους γονεις μου.. :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με hdmi θα περναει ηχο μονο?εισαι σιγουρος?εγω πιστευω ειτε με rca ειτε με scart..το home cinema θα το βγαλω μολις παω στους γονεις μου.. :-D  :-D

Το hdmi φιλε μου δινει HXO KAI EIKONA..Oι πιο πολλοι εδω μεσα,για να μην πω ολοι, ετσι βλεπουμε ταινιες απο pc,απο laptop, απο home cinema κλπ..Μεσω hdmi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε συ το ξερω αυτο και το ιδιο ισχύει και για το σκαρτ...απλα μου φαινεται περίεργο να γινει με το hdmi μονο..γι αυτο το ειπα!!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε  δοκιμες μολις το παρεις,μην μασας..!!!.Αλλωστε σε ειπα , αν κανω λαθος δεκτες οι διορθωσεις απ οποιον ξερει καλυτερα !!

Εγω πχ εχω ραδιοενισχυτη home cinema και ξεχωριστο dvd player και με coaxial καλωδιο(ομοαξονικο ψηφιακο) τα χω συνδεμενα μεταξυ τους...Απ το player τωρα φευγει scart στην tv διοτι ο ραδιοενισχυτης μου δεν εχει hdmi (μοντελο 2003)..Κανε και κανα πειραμα,μην αγχωνεσαι,δεν χαλαει τιποτε.Ειναι πολυ απλουστερο απ οτι νομιζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να εχω το ιδιο home cinema (αν οχι το ιδιο πιο παλιο)... δεν εχει hdmi

Στο Link που δινω παραπανω (αν ο φιλος εχει γραψει σωστα το μοντελο του),γραφει πρωτο πρωτο οτι εχει hdmi..Αρα πιθανον εχεις παλιοτερο μοντελο κολλητε μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχει hdmi παιδια ειναι σιγουρο αυτο!αλλα ατυχησα δεν μου το δινουν οι γονεις μου....οποτε πρεπει να προβω σε αγορα καινουριου!εχετε να προτεινετε κατι?εγω ζαχαρωνω αυτο http://www.sony.gr/electronics/systimata-home-cinema-ola-se-ena/bdv-e2100

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...