Προς το περιεχόμενο

Αυξηση πελατων σε καταστημα με games


olympiakosgate7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλος σορρυ αλλα στο τμημα που σε εβαλαν (πωλησεις games στην Ελλαδα) ειναι σαν να σε βαλουν να πουλας παγο στην Ανταρκτικη ή αμμο στην σαχαρα...δεν υπαρχει μελλον στο αντικειμενο αυτο οσο κιαν το χρυσωσεις το χαπι στους πελατες

Εδω κανουν παζαρια για 1 και 2 ευρω , δεν μπορω να φανταστω αυτον που θα δωσει  τα 50 - 60 ευρω για καποιο παιχνιδι

Ισως πριν μια 10ετια ή σε αλλη χωρα (Αγγλια-Γερμανια)  κατι να γινοταν,εδω  τωρα (Ελλαδα του 2014)  με ΤΙΠΟΤΑ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω το ξερω και του το εχω πει οτι απο την στιγμη ππου υπαρχουν τσιπακια για τις κονσολες δεν θα παιρνει κανενας. Και απο την στιγμη που υπαρχει το g2a δεν θα αγοραζει κανενας παιχνιδια για υπολογιστη. ΤΟ θεμα ειναι οτι γυρναει και λεει ''Γι αυτο πληρωνεσαι για να φερνεις λυσεις, Τα προβληματα τα ξερουμε'' και ουσιαστικα σε ακυρωνει κατευθειαν. Του εδωσα χθες αλλη μια ιδεα τελικα παλι ακυρο. Εχουμε ενα demo υπολογιστη και σκεφτηκα να βαλουμε μια τιμονιερα και να κανουμε ενα event. Η συμμετοχη θα εχει 10 ευρω και αφου εχουμε ενα μινιμουμ συμμετοχων θα το κανουμε για να μην βγουμε χαμενοι. Θα παιξουν ολοι το ιδιο παιχνιδι (f1, nfs) εναν γυρο δοκιμαστικο και 2 γυρους κανονικης χρονομετρησης. Ο πιο γρηγορος κερδιζει. Τοσο απλο.Ο νικητης παιρνει την τιμονιερα καινουργια ο δευτερος την τιμονιερα σε μιση τιμη (ή αγορες παιχνιδιων μεχρι 70 ευρω μιας και η τιμονιερα κοστιζει 140) και ολοι ο ισυμμετεχοντες εκπτωση 10-20% για αγορες μεχρι 100 ευρω. Μου εβγαλε ενα σωρο αδειες που πρπει να παρουμε μου λεει αμα το σπασουνε αμα το ενα αμα το αλλο και γυρναω και του λεω αμα σκεφτομαστε το πιο ακραιο δεν παιζει να κανουμε τιποτα σε αυτο το μαγαζι και λεφτα δεν προκειται να μπουν στα ταμεια στους αιωνες των αιαωνων. Ε και εκει λεω αστο παρατατο μην ασχολεισαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το ξερω και του το εχω πει οτι απο την στιγμη ππου υπαρχουν τσιπακια για τις κονσολες δεν θα παιρνει κανενας.

 

Κάνεις λάθος. Οι νέες κονσόλες δεν είναι jailbroken και στο PS3 χακάρωνται μόνο μερικά μοντέλα. Το g2a.com είναι μόνο PC. Και παιχνίδια είμαστε πολλοί που αγοράζουμε.

 

Απλά, 70 ευρώ για ένα παιχνίδι φέρνει γέλιο στην αρχή και θυμό αργότερα όταν βλέπει κανείς ότι είναι εναρμονισμένη πρακτική όλων των μεγάλων αλυσίδων.

 

Με τις τιμές λιανικής δεν είναι όπως το αναφέρεις , καθώς το κόστος δεν καθορίζεται από τα καταστήματα λιανικής αλλά από τους publishers

Λες βλακείες. Η τιμή δεν έχει ανέβει από κανένα publisher. Επίσημα η τιμή ενός νέου παιχνιδιού για κονσόλα ήταν και είναι 60 $ / 60ευρώ.

 

http://www.amazon.de/The-Evil-Within-100-Uncut/dp/B00DCUJ19G/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1414727477&sr=8-1&keywords=the+evil+within

 

http://www.skroutz.gr/s/4711729/The-Evil-Within-PS4.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ,ποσο χρονων εισαι και σου τα πρηζει?Του προτεινεις λυσεις και κολωνει να τις εφαρμοσει?Και πως θα ερθουν τα χρηματα,ουρανοκατεβατα?

 

 

Πες του να τα κανει download.

 

Βρες αλλη,οποιαδηποτε δουλεια αν υπαρχει και αστον να κουρευει το αυγο.

 

Η κανε το κοροιδο μεχρι να σε απολυσει.Αλλα αν δουλευεις χωρις ενσημα δεν εχει νοημα η απολυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Κάνεις λάθος. Οι νέες κονσόλες δεν είναι jailbroken και στο PS3 χακάρωνται μόνο μερικά μοντέλα. Το g2a.com είναι μόνο PC. Και παιχνίδια είμαστε πολλοί που αγοράζουμε.

 

Απλά, 70 ευρώ για ένα παιχνίδι φέρνει γέλιο στην αρχή και θυμό αργότερα όταν βλέπει κανείς ότι είναι εναρμονισμένη πρακτική όλων των μεγάλων αλυσίδων.

 

 

Λες βλακείες. Η τιμή δεν έχει ανέβει από κανένα publisher. Επίσημα η τιμή ενός νέου παιχνιδιού για κονσόλα ήταν και είναι 60 $ / 60ευρώ.

 

http://www.amazon.de/The-Evil-Within-100-Uncut/dp/B00DCUJ19G/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1414727477&sr=8-1&keywords=the+evil+within

 

http://www.skroutz.gr/s/4711729/The-Evil-Within-PS4.html

 

Μου εξηγείς λίγο το επιχείρημα με τα links από amazon.de & το Skroutz και με ποιον επιστημονικό τρόπο ακριβώς καταλαβαίνεις το αν έχει ανέβει το κόστος από μια τιμή λιανικής? Μήπως ξέρεις με τι περιθώριο κέρδους δουλεύει το Amazon και τα ηλεκτρόμαγαζα στο skroutz? 

Επεξ/σία από alexkid7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...