Προς το περιεχόμενο

Κινέζικο κινητό 2GB RAM μεχρι 150-160 ευρώ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας, ενδιαφέρομαι για αυτό το κινητό ποια είναι η άποψη σας; Επίσης αν το έχει κανείς στην κατοχή του να μας πει μερικά πράγματα.

Να επισημάνω ότι ήμουν έτοιμος να πάρω από την χώρα μας κινητό όπως Samsung, LG, Sony.... Αλλά επειδή βλέπω μεγάλη κοροϊδία στον Έλληνα καταναλωτή πήρα την απόφαση να πάρω από Κίνα μεριά. Επίσης τα χαρακτηριστικά με τις τιμές που δίνουν οι κινέζοι δεν συγκρίνονται με την Ελλάδα.

Άπλα θέλω και την δικιά σας άποψη επί του θέματος εάν συμφωνείται μαζί μου όπως επίσης να μάθω και για το κινητό.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε.

Καταρχάς στο θέμα των χαρακτηριστικών παίζουν πολλά.

Ο κινέζος δεν θα έχει τον επεξεργαστή snapdragon στα 1.7Ghz αλλά τον MTK τρέχα γύρευε στα 1,2Ghz και αν.

Η οθόνη δε θα είναι σκληρή, διαυγής και στλιπνη αλλά χοντροκομμένη, θαμπή, μυγιάγγιχτη, σιχαμερή και άσκημη.

Η κάμερα λόγω χαμηλής ποιότητας κατασκευής και 35 megapixel και δεν συγκρίνεται με την 8άρα της Samsung η Nokia. Η μπαταρία θα είναι 1800 mA (θεωρητικά) και όχι 2400 και σαφώς θα τα παίξει στο δίμηνο. Και τότε να δω που θα γυρέψεις εξουσιοδοτημένο σερβις όταν αρχίζει να βγάζει καπνούς απ τη USB (το χω πάθει).

Αν έρθει ποτέ, που και να έρθει πέσε στα τέσσερα σαν το κουλούκι και κάμε την προσευχή σου μην αντικρίσεις και εσύ καμιά οθόνη-τσουρεκι και γυρναν τα μάθια σου.

Αυτά τα αρνητικά. Το θετικό που αν κρίνω απ τη θραύση πωλήσεων υπερισχύει των άλλων είναι ότι είναι τσάμπα.

Του κιλού μεν, τσάμπα δε.

Και δε θέλω ούτε να σε απογοητεύσω ούτε να σε ξενερώσω. Θέλω να μην ξενερώσεις τη ζωή σου αργότερα. Και ναι, κάποιες φορές οι κινεζιές είναι διαμάντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε.

Καταρχάς στο θέμα των χαρακτηριστικών παίζουν πολλά.

Ο κινέζος δεν θα έχει τον επεξεργαστή snapdragon στα 1.7Ghz αλλά τον MTK τρέχα γύρευε στα 1,2Ghz και αν.

Η οθόνη δε θα είναι σκληρή, διαυγής και στλιπνη αλλά χοντροκομμένη, θαμπή, μυγιάγγιχτη, σιχαμερή και άσκημη.

Η κάμερα λόγω χαμηλής ποιότητας κατασκευής και 35 megapixel και δεν συγκρίνεται με την 8άρα της Samsung η Nokia. Η μπαταρία θα είναι 1800 mA (θεωρητικά) και όχι 2400 και σαφώς θα τα παίξει στο δίμηνο. Και τότε να δω που θα γυρέψεις εξουσιοδοτημένο σερβις όταν αρχίζει να βγάζει καπνούς απ τη USB (το χω πάθει).

Αν έρθει ποτέ, που και να έρθει πέσε στα τέσσερα σαν το κουλούκι και κάμε την προσευχή σου μην αντικρίσεις και εσύ καμιά οθόνη-τσουρεκι και γυρναν τα μάθια σου.

Αυτά τα αρνητικά. Το θετικό που αν κρίνω απ τη θραύση πωλήσεων υπερισχύει των άλλων είναι ότι είναι τσάμπα.

Του κιλού μεν, τσάμπα δε.

Και δε θέλω ούτε να σε απογοητεύσω ούτε να σε ξενερώσω. Θέλω να μην ξενερώσεις τη ζωή σου αργότερα. Και ναι, κάποιες φορές οι κινεζιές είναι διαμάντια.

 

πολύ καλά τα λες αλλά..

ξέχασες να γράψεις ότι θα του καεί το σπίτι, θα πάει στην κόλαση και δε θα του σηκώνεται αν πάρει κινέζικο κινητό 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλά τα λες αλλά..

ξέχασες να γράψεις ότι θα του καεί το σπίτι, θα πάει στην κόλαση και δε θα του σηκώνεται αν πάρει κινέζικο κινητό

 

Χαχαχαχαχαχαχα απίστευτος...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε.

Καταρχάς στο θέμα των χαρακτηριστικών παίζουν πολλά.

Ο κινέζος δεν θα έχει τον επεξεργαστή snapdragon στα 1.7Ghz αλλά τον MTK τρέχα γύρευε στα 1,2Ghz και αν.

Η οθόνη δε θα είναι σκληρή, διαυγής και στλιπνη αλλά χοντροκομμένη, θαμπή, μυγιάγγιχτη, σιχαμερή και άσκημη.

Η κάμερα λόγω χαμηλής ποιότητας κατασκευής και 35 megapixel και δεν συγκρίνεται με την 8άρα της Samsung η Nokia. Η μπαταρία θα είναι 1800 mA (θεωρητικά) και όχι 2400 και σαφώς θα τα παίξει στο δίμηνο. Και τότε να δω που θα γυρέψεις εξουσιοδοτημένο σερβις όταν αρχίζει να βγάζει καπνούς απ τη USB (το χω πάθει).

Αν έρθει ποτέ, που και να έρθει πέσε στα τέσσερα σαν το κουλούκι και κάμε την προσευχή σου μην αντικρίσεις και εσύ καμιά οθόνη-τσουρεκι και γυρναν τα μάθια σου.

Αυτά τα αρνητικά. Το θετικό που αν κρίνω απ τη θραύση πωλήσεων υπερισχύει των άλλων είναι ότι είναι τσάμπα.

Του κιλού μεν, τσάμπα δε.

Και δε θέλω ούτε να σε απογοητεύσω ούτε να σε ξενερώσω. Θέλω να μην ξενερώσεις τη ζωή σου αργότερα. Και ναι, κάποιες φορές οι κινεζιές είναι διαμάντια.

Καμία σχέση αυτά που λες φαίνεται καθαρά ότι είσαι άσχετος από κινέζικα.

 

Τώρα φίλε το cubot δεν το έχω για να σου πω αν είναι καλό, πες μας τι θέλεις από το κινητό και πόσα διαθέτεις για να σου προτείνουμε . Αν πας σε επώνυμες μάρκες τα πράγματα είναι καλύτερα, δες xiaomi Lenovo Asus Huawei.

Η εμπειρία μου από το jiayu g3s Είναι άριστη στον περίπου 1.5 χρόνο που το είχα φόραγε retina οθόνη HD 3000mAh μπαταρία πότε δεν έπεσα κάτω από μιάμιση μέρα μέχρι τρεις χτυπαγα, ακόμα και μετά τον χρόνο. Επίσης έχω φέρει xiaomi Redmi note που έχω Τώρα , ZTE v967s , Xiaomi redrice, lenovo v820 , lenovo s750, για φίλους και κανένα εδώ και περίπου ένα χρόνο δεν έχει χαλάσει Είναι όλοι του πολύ ικανοποιημένοι που πάλι σε κινέζικο θα πάνε.

Μην ακούς τον κάθε άσχετο τι σου λέει τα τηλέφωνα Είναι μια χαρά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχέση αυτά που λες φαίνεται καθαρά ότι είσαι άσχετος από κινέζικα.

Τώρα φίλε το cubot δεν το έχω για να σου πω αν είναι καλό, πες μας τι θέλεις από το κινητό και πόσα διαθέτεις για να σου προτείνουμε . Αν πας σε επώνυμες μάρκες τα πράγματα είναι καλύτερα, δες xiaomi Lenovo Asus Huawei.

Αδερφέ τα είπαμε τα αρνητικά. Όπως και το ότι είναι τσαμπέ, και εφόσον σαν πλειοψηφία στα σημεία που ανέφερα είναι από λίγο έως αρκετά χειρότερα ΑΛΛΑ έχουν και το 1/5 της τιμής. Και αναφέρομαι σε Κινέζους της σειράς τι μου βάζεις στη μέση κολλοσους όπως Lenovo, Asus Xiaomi και πολλούς αλλους που είναι αντάξια Samsung lg και Nokia (λες και αυτά είναι made in Germany).

Ξεκόλλα, δεν είπα ότι είμαι κάθετος, αντιθέτως πιστεύω ότι ο Κινέζος είναι παρεξηγημένος... cool..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα όταν αναφέρομε σε κινέζικα αυτές τις μάρκες έχω στο μυαλό μου, πότε δεν θα αγόραζα Cubot,elephone,umi,star, κλπ μάρκες Είναι φτηνές κατασκευές και με πολλά προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλετε να αναφέρω τι μου κάνει ένα Sony Xperia που έχω πιστέψτε με! Αυτό δεν είναι τηλέφωνο αυτό είναι μπήκε μέσα ο διάολος σε σημείο που σταμάτησα να το παίρνω και το αφήνω σπίτι.

 

Λοιπόν σίγουρα σε κάποιους αρέσουν τα ευρωπαϊκά που κι αυτά είναι κινέζικα και σε κάποιους τα κινέζικα που δεν τα γνωρίζουμε όλοι. Αλλά ας λέμε τα πράγματα με το όνομα τους πέρα το τι μας αρέσει και τι όχι. Δεν μπορείς ρε ελληναρά να μου πουλάς το ίδιο κινητό με 250 κατοστάρικα που από την κινα το παίρνεις με 100 μόνο! Αυτό εννοώ κοροϊδία!!!

 

Αυτό που ψάχνω εγώ είναι γύρω στις 5 ίντσες οθόνη και με καλή ραμ για να μην κολλάει όπως αυτό που αναφέρω που έχει 2gb ram.

 

Επίσης αυτά που έχουν την 4.4 να τα προτιμήσω από την 4.2; Παίρνουν αναβάθμιση ή μένουν στάσιμα;

 

Το συγκεκριμένο τηλέφωνο το βρήκα 128€. Τα λεφτά που δίνω είναι μέχρι 150€ βαριά τα 160€.

 

Για αυτό ρωτάω εσάς που ξέρετε γιατί δεν γνωρίζω καθόλου τα κινητά που πουλιούνται από κίνα και ποιες μάρκες είναι καλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα όταν αναφέρομε σε κινέζικα αυτές τις μάρκες έχω στο μυαλό μου, πότε δεν θα αγόραζα Cubot,elephone,umi,star, κλπ μάρκες Είναι φτηνές κατασκευές και με πολλά προβλήματα.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, μάλλον αυτό δεν κατάλαβες. Και πριν αναφερόμουν σε ΚΙΝΕΖΙΕΣ όχι σε ΚΙΝΕΖΙΚΑ. Κατ' εμε η διαφορά είναι τεράστια. Τα πάντα είναι Κινέζικα, και υπάρχουν και οι κινεζιες γι αυτούς που ψάχνουν απλά το πολύ φτηνό.

Συγνώμη αν παρεξηγήθηκα. Εσυ Φίλε Lenovo a850+ το πήρε κολλητός μου 130 ευρουλάκια, αστέρι μιλάμε.. μόνο πρόσεξε να έχει το (+) δίπλα στο 850, σκέτο είναι το τετραπύρηνο και για μένα αξίζει η διαφορα τιμής για να πάρεις το όκτα. . 4,4 έχει απ ότι θυμάμαι αλλά αυτό μη σε νοιάζει τόσο..

ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΌ ΚΛΩΝΟΥΣ. (πχ μούφα iPhone )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Cubot S308 είναι πολύ καλό για τα λεφτά του. Στα ίδια παίρνεις τώρα το iNew V3, που είναι το δικό μου smartphone - και είμαι πολύ ευχαριστημένος - αλλά αυτό έχει καλύτερα specs, δηλαδή μνήμη RAM 2GB και μπαταρία στα 2000mah. Δεν ξέρω τι παίζει με την κάμερα, αλλά γενικά η Cubot έχει αναβαθμιστεί τελευταία. Το έχει φυσικά φτηνότερα το Pandawill, από το οποίο έχω ψωνίσει πολλές φορές με Paypal και είναι επαγγελματίες. Σου το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Σε μαύρο:

http://www.pandawill.com.cubot-s308-smartphone-2gb-16gb-mtk6582-android-42-50-inch-hd-ogs-screen-black-p89644.html

ή άσπρο:

http://www.pandawill.com/cubot-s308-smartphone-2gb-16gb-mtk6582-android-42-50-inch-hd-ogs-screen-white-p89643.html

Μόνο 112.96 ευρώ. Μεταφορικά δωρεάν με Registered Airmail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.vickmall.com/asus-zenfone-5-smartphone-dual-sim-android-dual-core-intel-16gb-rom-gloden.html

Πολύ καλό τηλέφωνο και φοβερή υποστήριξη από Asus.

 

http://www.vickmall.com/original-lenovo-a8-a806-white-smartphone-4g-fdd-lte-wcdma-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0mp-camera.htmlΕίναι μονοκαρτο αλλά τούμπανο.

 

http://www.vickmall.com/huawei-honor-3c-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-2-2gb-ram-8gb-rom-5-0-inch-hd-ogs-screen-3g-wcdma-smartphone-white.html

Πολυ δουλεμένο τηλέφωνο έχει τρομερή υποστήριξη από την Huawei φοράει κιτκατ

Έχει πολύ καλή κάμερα Sony αν σε ενδιαφέρουν η Φωτογραφίες.

 

Διαλέγεις και πέρνεις

Μακριά από Pandawill Είναι απατεώνας αν μπλέξεις.

Δες από το κατάστημα που σου δείχνω ή reportspam, minideal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέβα στα 130 ευρώ και χτύπα το coolpad F1. Φοβερή υποστήριξη από χρήστες, στρεσαρισμένο όσο δεν πάει σε flashαρίσματα, μπαταρία πολύ καλή και ποιότητα κατασκευής που σε παραπέμπει σε πολύ ακριβότερο τηλέφωνο. Το έχω ξαναπροτείνει και θα το προτείνω συνέχεια. Εγώ εχω το cubot gt99 και είμαι πολύ ευχαριστημένος καθώς τότε που βγήκε στα λεφτά του έπαιζε μόνο του. Έχω στήσει 4 coolpad για φίλους και αν άλλαζα τηλέφωνο κι εγώ αυτό θα έπαιρνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτά που μου προτείνατε μου άρεσαν τα: Lenovo 850+ (απλά το 5,5 ιντσών μήπως είναι υπερβολή?), Asus Zenfone 5, Lenovo A8 A806, HUAWEI Honor 3C. Διαλέγω αυτά μιας και μου λέτε ότι είναι τα πιο επώνυμα.

 

Το θέμα είναι να καταλήξω και κάπου. Η Asus πάντως σαν εταιρία είναι γνωστή στην Ελλάδα αρκετά χρόνια. Αντίθετα με την Lenovo & Huawei είναι γνωστή τα τελευταία χρόνια.

 

Ολα τα κινητά πολύ ωραία και εξωτερικά και εσωτερικά. Αν πάω με το κριτήριο της πιο γνωστής μάρκας διαλέγω Asus Zenfone 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή επιλογή το Asus. Μόνο αρνητικο η ενσωμάτωμενη μπαταρία και το Huawei Είναι κορυφαίο με λίγο μεγαλύτεροι μπαταρία όποιο και να πάρεις δεν θα το μετανιώσεις. Αν πας στοasus ζήτα να σου περάσουν την ww έκδοση για να έχεις Ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...