Προς το περιεχόμενο

Την ερχόμενη εβδομάδα με την αναβάθμιση v2.00 του system software στο PS4, έρχεται και το Share Play


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την ερχόμενη εβδομάδα -στις 28 Οκτωβρίου- αναμένεται η αναβάθμιση λογισμικού v2.00 στο PlayStation 4 και η Sony έδωσε στη δημοσιότητα ορισμένα στοιχεία για τα νέα χαρακτηριστικά που θα προσφέρει.Το σπουδαιότερο από αυτά -για πρώτη φορά αποκαλύφθηκε τον περασμένο Αύγουστο- είναι το Share Play, ένα χαρακτηριστικό στο οποίο η Sony αναφέρεται ως "virtual couch". Με αυτή τη δυνατότητα, ο χρήστης μπορεί να καλέσει φίλους να παίξουν παιχνίδια μαζί του στο PS4 μέσω του Internet, ακόμη και αν δεν έχουν κάποιο αντίτυπο του παιχνιδιού.

 

Ο χρήστης λοιπόν μπορεί να μοιράζεται την οθόνη του, ώστε να μπορούν οι φίλοι του να παρακολουθήσουν τη πορεία του στο παιχνίδι, να τους δώσει τον χειρισμό σε κάποιον ώστε να τον βοηθήσει σε κάποια αποστολή ή ακόμα και να δώσει πρόσβαση σε ένα δεύτερο χειριστήριο, ώστε ο φίλος του να τον συντροφεύσει σε κάποιο multiplayer παιχνίδι.

 

Παρόλα αυτά, το χαρακτηριστικό έχει χρονικό περιορισμό τη μία ώρα, οπότε δεν μπορούμε να θεωρήσουμε την εμπειρία ως... κανονική εμπειρία, εκτός και αν διώχνετε τους φίλους σας από το σπίτι σας μετά από μία ώρα, οπότε και κάτι τέτοιο ενδεχομένως να σας φανεί νορμάλ. Περισσότερα για το νέο χαρακτηριστικό που έρχεται στο PlayStation 4 μπορείτε να δείτε στο παρακάτω video:

 

 

Link.png Site: TheNextWeb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαματο... Παιζεις πχ εναν αγωνα pro με κολλητο χωρις να τρεχεις σπιτι του... Αλλη φαση βεβαια να ειστε στον ιδιο καναπε και να πεφτει το απαραιτητο δουλεμα αλλα στην αναγκη καλο ειναι...

Αρνητικο μεγαλο ο περιορισμος μιας ωρας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νόημα δεν καταλαβαίνω ακριβώς πίσω από αυτό.

 

Αν θέλω να παίξω με κάποιον προ η φιφα θα μπω online να παίξουμε αντίπαλοι από τα σπίτια μας.

 

Αν δεν έχω το φιφα πχ. Ουαου θα παίξω 1 ώρα με τον φίλο μου μέχρι να το αγοράσω τις επόμενες μέρες και γω εφόσον έτσι έχω χρονικό όριο λες και ειμαι σε νετ καφέ.

 

Να τον βοηθήσω σε ένα γκειμ που δεν το έχω, πως θα το βοηθήσω αν δεν το έχω και δεν ξέρω καν το γκειμ;

 

Το έβαλαν ώστε να τσεκάρει ο κόσμος παιχνίδια που δεν έχει αγοράσει για να τα αγορασει, να αυξήσει την αγορά.

 

Πιο πολύ για gimmick μου κάνει, εκτός και αν βοηθάει σε κάτι που δε μπορώ να σκεφτώ αυτή την στιγμή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το οποίο θα κλείσει βέβαια το exploit που βρεθηκε προχτες το οποίο αν και δεν προσφερει πολλά προς το παρόν, είναι το 1ο exploit της κονσολας και καπως έτσι ξεκινάνε όλα τα καλά.. 

 

http://tinyurl.com/pd4webkitexploit-confirmed

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>και το οποίο θα κλείσει βέβαια το exploit που βρεθηκε προχτες το οποίο αν και δεν προσφερει πολλά προς το παρόν, είναι το 1ο exploit της κονσολας και καπως έτσι ξεκινάνε όλα τα καλά.. </p> <p> </p> <p><b><a data-ipb='nomediaparse' href='http://tinyurl.com/pd4webkitexploit-confirmed'>http://tinyurl.com/pd4webkitexploit-confirmed</a></b></p>

Που τα είδες τα καλα;

Εάν δε μπορείς να παίξεις online τι να το κανεις. Αντιγραμμένα παίζω και στο pc.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που τα είδες τα καλα;

Εάν δε μπορείς να παίξεις online τι να το κανεις. Αντιγραμμένα παίζω και στο pc.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Ποιος σου ειπε οτι δεν θα μπορεις να παιξεις online...

 

Οταν γινει jailbreak στο PS4 τοτε ισως παρω ενα για μερικα exclusives του που θα ηθελα να δοκιμασω. Οσο για το online του εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει ουτε θα ενδιαφερομουν ποτε να παιξω online σε κονσολα, ακομα και αν δεν επρεπε να πληρωνω για online pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...