Προς το περιεχόμενο

Η Huawei ανακοίνωσε το Honor 4X με 64-bit SoC, 2GB RAM και 5.5" HD οθόνη


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Huawei ανακοίνωσε επίσημα το mid-range smartphone Honor 4X, το οποίο βασίζεται στο 64-bit SoC της Qualcomm, Snapdragon 410 (MSM8916).Το SoC (quad-core 1.2GHz, Adreno 306 GPU) συνοδεύεται από 2GB RAM και 8GB επεκτάσιμου -μέσω κάρτας μνήμης microSD- αποθηκευτικού χώρου. Το Hauwei Honor 4X είναι ένα dual-SIM smartphone και η οθόνη του έχει διαγώνιο 5.5 ιντσών με την υποστηριζόμενη ανάλυση να είναι 720 x 1280 pixels.

 

Στη πρόσοψη διαθέτει κάμερα 5.0 Megapixels ενώ στο πίσω μέρος διαθέτει κάμερα 13 Megapixels, με LED flash, που βασίζεται σε αισθητήρα της Sony. Υποστηρίζονται δίκτυα 4G LTE καθώς και οι τεχνολογίες WiFi, Bluetooth 4.0,

 

Η μπαταρία του έχει χωρητικότητα 3000mAh και η εταιρεία υποστηρίζει ότι είναι ικανή να προσφέρει στο κινητό έως και 72 ώρες χρήσης. Το κινητό επιδεικνύει 7.9 χιλιοστά πάχος και τρέχει Android 4.4 KitKat σε συνδυασμό με το Emotion UI 3.0 της εταιρείας. Είναι διαθέσιμο για προπαραγγελίες στην Κίνα -οι αποστολές θα ξεκινήσουν στις 6 Νοεμβρίου- με τιμή περίπου $212 (€167).

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ "γενικό" μάλλον το mid-range ε; Ίσως έχετε δίκιο, αλλά το εύρος των τιμών είναι πολύ μεγάλο -και των χαρακτηριστικών- και γίνονται, κακώς ίσως, γενικεύσεις.

Έτσι το χαρακτηρίζουν το GSMArena και Android Community και Gadgets.NDTV. Δεν ήμουν σίγουρος να σας πω την αλήθεια και εγώ... Πιο πολύ στη χαμηλότερη οικονομικά κατηγορία των mid-range (low mid-range) ένα πράγμα μου κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με βαση την τιμη ειναι μεση προς φτηνη κατηγορια, με βαση τα σπεκς οχι. βασικα βλεπω του χρονου κατι τετοιες κινεζικες εταιριες να σαρωνουν την αγορα, εκτος κ αν απο πραγματικη ποιοτητα ειναι τοσο χαλια που δε θα πεισει τους καταναλωτες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά αυτοί στις εταιρείες νομίζουν πως παράλληλα με το μεγάλωμα των κινητών, μεγαλώνει ανάλογα κ η παλάμη μας?

5.5 ιντσών νομίζω πάει πλέον πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά αυτοί στις εταιρείες νομίζουν πως παράλληλα με το μεγάλωμα των κινητών, μεγαλώνει ανάλογα κ η παλάμη μας?

5.5 ιντσών νομίζω πάει πλέον πολύ

δαρβινισμός στην πράξη... άντε να γινει μαινστρεαμ και στα σχολεία όπως τα κινητά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά αυτοί στις εταιρείες νομίζουν πως παράλληλα με το μεγάλωμα των κινητών, μεγαλώνει ανάλογα κ η παλάμη μας?

5.5 ιντσών νομίζω πάει πλέον πολύ

 

η κατάσταση στα κινητά κινδυνεύει να γίνει τραγελαφική. Έχω το Nexus 5 και θέλει συνεχές επαναπροσδιορισμό του κρατήματος για να το χειριστείς με το ένα χέρι. Ωραίες οι μεγάλες οθόνες σε κάποια πράγματα βολεύουν αλλά δυστυχώς σε πραγματικές συνθήκες στο δρόμο η εργονομία πάει περίπατο. Και δυστυχώς μετά άντε αφού τα δοκιμάσεις να πας σε 4.3 για παράδειγμα. Και δεν είναι μόνο αυτό αλλά ποιες θα είναι οι επιλογές σε κάτι τέτοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι η μονη εταιρεια που παει σε αυτό το soc, ιδια χαρακτηριστικα και καλυτερα μπορω να πω και τιμή αρκετά χαμηλότερη από την zte με το zte v5 max.

 

999 γιεν αντί για 1299...

 

http://www.ztehn.com/hongniuproduct.php?sid=453

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...