Προς το περιεχόμενο

CRYSTAL AUDIO Crystal-HD DVB-T --- 26,8 € @ e-shop.gr [ΤΕΛΟΣ]


evankouros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εάν έπαιζε και DTS θα ήταν άψογο. Πάντως ταινία που δοκίμασα εχτές webrib 1080p την έπαιξε χωρίς προβλήματα. 


Επειδη ψαχνω για media player και ειχα κατα νου τον συγκεκριμενο αποκωδικοποιητη για αυτην την δουλεια

 

Οποιος τον εχει, μπορει να μου επιβεβαιωσει τα εξης?

 

1. οτι παιζει οντως ολα τα φορματ βιντεο που αναφερει (mkv,1080p + 720p, mp4 κυριως)

2. Οτι παιζει σωστα τον ηχο οταν ειναι AC3 ή DTS

 

 

1. Mkv 720p που δοκίμασατο παίζει, 1080 δοκίμασα μονο webrip  και το έπαιξε.

2. ΑC3 παίζει DTS όχι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα δε με αφορά η τηλεόραση. αλλά με 26 ευρώ έχεις ένα media player τσέπης που παίζει τα πάντα σε όποια τν το πας.

 

Απο τη στιγμη που δεν παιζει dts, δεν θα αναπαραγει ενα σεβαστο αριθμο HD αρχειων. Αρα δεν παιζει τα παντα.

 

ο δικος μου σε βιντεο mkv 720p λαγκαρει δεν βλεπεται η ταινια εχει αλλος τετοιο προβλημα η ημουν τυχερος εγω ?

 

Τι video bitrate εχει αυτο το mkv; Αλλο 720p δοκιμασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τι video bitrate εχει αυτο το mkv; Αλλο 720p δοκιμασες;

 

total bitrate 4658 kbps

4459

3958

3894

3692 kbps εδω την ψιλοπαλεψε

 

δοκιμασα πολλες ταινιες σε μια tv samsung και σε ενα blu ray media player samsung οπου παιζουν ''ζαχαρη''

στον crystal hd λαγγαρουν

 

οι υποτιτλοι εμφανιζονται σωστα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα...ειναι θεμα αυτο. Δεν το δοκιμαζει και κανενας αλλος να δουμε μηπως επεσες σε ελαττωματικο κομματι ή ειναι κατι γενικο; Δοκιμαστε σοβαρα HD releases, οχι τυπου YIFY.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν έπαιζε και DTS θα ήταν άψογο. Πάντως ταινία που δοκίμασα εχτές webrib 1080p την έπαιξε χωρίς προβλήματα. 

1. Mkv 720p που δοκίμασατο παίζει, 1080 δοκίμασα μονο webrip  και το έπαιξε.

2. ΑC3 παίζει DTS όχι 

 

Εαν ειναι συνδεμενο με HDMI στην τηλεοραση και η τηλεοραση ειναι συνδεμενη με home cinema που μπορει να παιξει DTS, τοτε ο ηχος παιζει?

Ή δεν μπορει να παιξει με τιποτα ο ηχος οταν ειναι DTS?

 

Γνωριζει καποιος επ'αυτου?

Απο αυτους που το εχουν, μπορει να κανει καποιος μια δοκιμη?

 

Γιατι αν δεν παιζει DTS υπαρχει θεμα οπως ειπε και ο αποπανος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν ειναι συνδεμενο με HDMI στην τηλεοραση και η τηλεοραση ειναι συνδεμενη με home cinema που μπορει να παιξει DTS, τοτε ο ηχος παιζει?

Ή δεν μπορει να παιξει με τιποτα ο ηχος οταν ειναι DTS?

 

Γνωριζει καποιος επ'αυτου?

Απο αυτους που το εχουν, μπορει να κανει καποιος μια δοκιμη?

 

Γιατι αν δεν παιζει DTS υπαρχει θεμα οπως ειπε και ο αποπανος

Εφοσον συνδεθει σε συγχρονο ενισχυτη με εξοδο hdmi, και σε ρυθμιση ηχου bitstream, οπου η αποκωδικοποιηση του ηχου του προβαλλομενου αρχειου θα γινεται απο τον ενισχυτη, τοτε και μονο τοτε μπορει να παιξει αρχεια DTS...

 

Aρα λοιπον, για να συνοψισουμε, θα πρεπει να συνδεσεις τον ψηφιακο αποκωδικοποιητη σε καταλληλο ραδιοενισχυτη με εισοδο hdmi και επειτα να συνδεσεις τον ενισχυτη με 2ο hdmi με την τηλεοραση σου, αφου πρωτα εχεις επιλεξει στις ρυθμισεις ηχου του αποκωδικοποιητη, την επιλογη bitstream..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

παρελαβα σημερα τον  Crystal-HD

 

 

[...] αναβαθμιση λογισμικου ?

 

Έψαξα στην υποστήριξη της C_A & δεν είδα firmware update για τον Crystal-HD. Ελπίζω να βγάλουν... :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα παρηγγειλα αυτον για τους παππουδες

 

http://www.skroutz.gr/s/2112534/OPTICUM-HD-T90.html?from=catspan

 

που πιστευω ειναι κλασεις ανωτερος απο τους αθλιους τις crystal audio.Πηρα καταλαθος ενας απο Crystal Audio απο τα praktiker και κανει ολο σπασηματα(τον εχω στο κεντρο Θεσσαλονικης/το τηλεκοντρολ αθλιο και πολυ μικρο,ο media player απο τους χειροτερους επισης.Μεινετε μακρια.

 

Το switch off για Χαλκιδική θα παει για 21 Νοεμβριου απο οτι διαβασα στο επισημο site της Digea.Απο αναβολη σε αναβολη το πανε.

 

Οι Crystal Audio είναι από τους καλύτερους αποκωδικοποιητές. Θεωρώ ότι είτε εσύ έχεις το θέμα (με την κεραία) είτε έπεσες σε ελαττωματικό κομμάτι. Έχω αγοράσει 7 μέχρι στιγμής για φίλους και συγγενείς και είναι απλά άψογοι (και το avsite να διαβάσεις, τα ίδια λέει πάνω-κάτω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Crystal Audio είναι από τους καλύτερους αποκωδικοποιητές. Θεωρώ ότι είτε εσύ έχεις το θέμα (με την κεραία) είτε έπεσες σε ελαττωματικό κομμάτι. Έχω αγοράσει 7 μέχρι στιγμής για φίλους και συγγενείς και είναι απλά άψογοι (και το avsite να διαβάσεις, τα ίδια λέει πάνω-κάτω).

Θα παραλαβω σε λιγες μερες τον opticum και θα συγκρινω.Ο crystal audio παντως περα απο το μετριο τηλεκοντρολ που πιανει οποτε θελει εχει και αρκετα κακο media player.Τα κολληματα στα καναλια ισως να οφειλονται στην κεραια αν και οταν κλεινω τον δεκτη και τον ξανα ανοιγω δεν κολλανε μεχρι να ξανα αρχισουν και θελει παλι restart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...