Προς το περιεχόμενο

Οι Marvel και DC Comics ανακοίνωσαν τα κινηματογραφικά σχέδια τους μέχρι το 2020


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις αρχές του μήνα η Warner Bros. ανακοίνωσε τα σχέδια της που αφορούν στις ταινίες με τους σούπερ ήρωες της DC Comics μέχρι το 2020 και πρόσφατα ανακοίνωσε τα σχέδια της και η Marvel Studios.

Αν σας αρέσουν οι ταινίες με σούπερ ήρωες, τότε οι δύο εταιρείες σας έχουν καλυμμένους για τα επόμενα έξι με επτά χρόνια.

 

Οι δύο εταιρείες έχουν στα σχέδια τους κινηματογραφικές ταινίες με τους Avengers, Guardians of the Galaxy, Justice League ενώ έρχονται ταινίες με τους Ant-Man, Wonder Woman, Captain Marvel, Doctor Strange, Black Panther, Aquaman και άλλους. Δείτε τη λίστα που ακολουθεί:

 

2015:

  • Avengers: Age of Ultron (1 Μαΐου - Marvel)
  • Ant-Man (17 Ιουλίου - Marvel - πρωταγωνιστεί ο Paul Rudd)

2016:

  • Batman vs. Superman: Dawn of Justice (25 Μαρτίου - DC Comics - πρωταγωνιστούν Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams σε σκηνοθεσία Zack Snyder)
  • Captain America: Civil War (6 Μαΐου- Marvel - συμπρωταγωνιστούν Robert Downey, Jr. ως Iron Man και ο Chadwick Boseman ως Black Panther)
  • Suicide Squad (5 Αυγούστου - DC Comics)
  • Doctor Strange (4 Νοεμβρίου - Marvel - φημολογείται ότι στον πρωταγωνιστικό ρόλο θα δούμε τον Benedict Cumberbatch)

2017:

  • Guardians of the Galaxy 2 (5 Μαΐου - Marvel)
  • Wonder Woman (23 Ιουνίου - DC Comics - πρωταγωνιστεί η Gal Gadot)
  • Thor: Ragnarok (28 Ιουλίου - Marvel)
  • Black Panther (3 Νοεμβρίου - Marvel - πρωταγωνιστεί ο Chadwick Boseman)
  • Justice League (17 Νοεμβρίου - DC Comics - πρωταγωνιστούν οι Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams σε σκηνοθεσία Zack Snyder)

2018:

  • The Flash (23 Μαρτίου - DC Comics)
  • Avengers: Infinity War, Part I (4 Μαΐου - Marvel)
  • Captain Marvel (6 Ιουλίου - Marvel)
  • Aquaman (27 Ιουλίου - DC Comics - πρωταγωνιστεί ο Jason Momoa)
  • Inhumans (2 Νοεμβρίου - Marvel)

2019:

  • Shazam (5 Απριλίου - DC Comics)
  • Avengers: Infinity War, Part II (3 Μαΐου - Marvel)
  • Justice League 2 (14 Ιουνίου - DC Comics)

2020:

  • Cyborg (3 Απριλίου - DC Comics - πρωταγωνιστεί ο Ray Fisher)
  • Green Lantern (19 Ιουνίου - DC Comics)

Πρόσφατα κυκλοφόρησε το trailer της ταινίας Avengers: Age of Ultron ενώ έχει διαρρεύσει ένα δοκιμαστικό από το Ant-Man που μπορείτε να δείτε παρακάτω:

 

 

 

Link.png Site: Engadget


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καποτε κυνηγουσαμε τις ταινίες με σουπερ-ηρωες με το δίκανο, νιώθωντας και λίγο ενοχές όταν πηγαίναμε να τις δούμε. Δεν το πολυλέγαμε και στους φίλους μας να μη μας κοροϊδέψουν! "Άραγε είμαι πολύ μεγάλος γι αυτά; Επιτρέπεται να τις γουστάρω; Καλύτερα να μην το μάθει η κοπέλα μου/ο κολλητός μου πάντως!"

Τώρα πλέον φτάσαμε στο άλλο άκρο, που οι superhero movies βγαίνουν με το τσουβάλι, έχουμε εξαντλήσει ολους τους πολύ γνωστούς ήρωες (Spiderman, Batman, Superman, X-Men), βλέποντας sequel,prequel, team-υp, reboot, re-reboot, έχουμε περάσει σε πιο "δεύτερα" ονόματα (Δηλαδή Ant-Man ρε φίλε; seriously?) και οι ταινίες αυτές έχουν γίνει πιο mainstream κι από τις mainstream ρομαντικές κωμωδιούλες με Anniston, Sandler και το κακο Συναπάντημα. Όχι οτι με χαλάει αυτό φυσικά, κάθε άλλο! Το μονο που με έχει κάνει να αναστενάζω facepalmαροντας τη φάτσα μου είναι οι συζητήσεις non-nerds με το είδος των σούπερ ηρώων που απλά έτυχε να δούνε πχ τους Avengers,να προσπαθούν να αναλύσουν γιατί ο Thor μονο μπορεί να σηκώσει το Mjolnir ή γιατί δεν σκίζεται το παντελόνι του Hulk! Γιατί είναι χαρακτήρας απο κομικ bitch, όχι ντοκυμαντέρ φυσικής! Α μα πια!

 

ΥΓ: αδημονώ για ταινία Sandman btw!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποτε κυνηγουσαμε τις ταινίες με σουπερ-ηρωες με το δίκανο, νιώθωντας και λίγο ενοχές όταν πηγαίναμε να τις δούμε. Δεν το πολυλέγαμε και στους φίλους μας να μη μας κοροϊδέψουν! "Άραγε είμαι πολύ μεγάλος γι αυτά; Επιτρέπεται να τις γουστάρω; Καλύτερα να μην το μάθει η κοπέλα μου/ο κολλητός μου πάντως!" Τώρα πλέον φτάσαμε στο άλλο άκρο, που οι superhero movies βγαίνουν με το τσουβάλι, έχουμε εξαντλήσει ολους τους πολύ γνωστούς ήρωες (Spiderman, Batman, Superman, X-Men), βλέποντας sequel,prequel, team-υp, reboot, re-reboot, έχουμε περάσει σε πιο "δεύτερα" ονόματα (Δηλαδή Ant-Man ρε φίλε; seriously?) και οι ταινίες αυτές έχουν γίνει πιο mainstream κι από τις mainstream ρομαντικές κωμωδιούλες με Anniston, Sandler και το κακο Συναπάντημα. Όχι οτι με χαλάει αυτό φυσικά, κάθε άλλο! Το μονο που με έχει κάνει να αναστενάζω facepalmαροντας τη φάτσα μου είναι οι συζητήσεις non-nerds με το είδος των σούπερ ηρώων που απλά έτυχε να δούνε πχ τους Avengers,να προσπαθούν να αναλύσουν γιατί ο Thor μονο μπορεί να σηκώσει το Mjolnir ή γιατί δεν σκίζεται το παντελόνι του Hulk! Γιατί είναι χαρακτήρας απο κομικ bitch, όχι ντοκυμαντέρ φυσικής! Α μα πια! ΥΓ: αδημονώ για ταινία Sandman btw!

 

 

Εκτός από τον Iron Man. It's reality. 

I am Iron Man.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλέπω πουθενά στη λίστα Iron Man 4, να υποθέσω λοιπόν ότι αυτές οι ταινείες έκλεισαν τον κύκλο τους

Captain America: Civil War (6 Μαΐου- Marvel - συμπρωταγωνιστούν Robert Downey, Jr. ως Iron Man και ο Chadwick Boseman ως Black Panther)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...