Προς το περιεχόμενο

Τι θεωρείτε νορμαλ χρήση σε smartphone


Soulseeker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο ρε φιλε Unabomber δεν ειναι νορμαλ χρηση. ΕΙπαμε, εχουν και 4G τα κινητα, οχι για να τα εχουμε μονιμα ανοιχτα καθε ωρα, ουτε φυσικα το wifi. Το γαματε το κινητο ετσι.

Τα smartphones (θα έπρεπε να) είναι σχεδιασμένα να έχουν συνέχεια σύνδεση στο Internet (3G, 4G, wifi) και να τη διαχειρίζονται κατάλληλα από μόνα τους. Σιγά μην κάθομαι να ανοιγοκλείνω το 3G και το wifi 20 φορές την ημέρα για να γλιτώσω 10% μπαταρία. :)

 

Έχω συμβιβαστεί με το γεγονός πως θα πρέπει να το φορτίζω κάθε βράδυ και από εκεί και πέρα απλώς χαίρομαι τη χρήση και την ευκολία του. :)

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω εχω ανοιχτα τα dada & bt μόνιμα, καποια τλφ την ημερα οχι πολλα και κανενα μισάωρο ιντερνετ η μπαταρια πέφτει δραματικά, οποτε και εγω καθε βράδυ φόρτιση.

 

Βεβαια στις διακοπές ή εκτος αθηνων δεν την βγάζει την ημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οτι και να σημαινει νορμαλ χρήση 6 μερες να κραταει το κινητο ειναι κατόρθωμα, μαλλον δεν το χρησιμοποιείς καθολου

Το οτι πουλαει παπατζα να μην το πουμε! Σιγα μην εχει το z1 και κραταει με μια φορτιση 6 μερες φορτισμενη η μπαταρια. Τρολλια το βλεπω μαλλον ....Ουτε το Lg δεν κραταει τοσο......... Ας παει για pro o μικρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορεί να βγάλει εφόσον το χεις βάλεις σε κανά extreme mode εξοικονόμησης ενέργειας. Το δικό μου έχει τέτοια επιλογή όπου σβήνουν τα πάντα και είναι μόνο τηλέφωνο, δεν τρέχει καμία απολύτως εφαρμογή, ακόμα και η home screen είναι μια μαύρη οθόνη με ένα ρολόι και τα βασικά κουμπιά.

Εγώ πάντως με τη χρήση που του κάνω βγάζει 3-4 μέρες, που αν το κλεινα και το βράδυ ίσως παραπάνω. Όταν έχω υπηρεσία στη δουλειά όμως από 100% πηγαίνει στο 35 σε περίπου 3 ώρες αφού λιώνω στο real racing και σε κανα διάλειμμα που θα κάνω θα μπω ίντερνετ με 3G,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι πουλαει παπατζα να μην το πουμε! Σιγα μην εχει το z1 και κραταει με μια φορτιση 6 μερες φορτισμενη η μπαταρια. Τρολλια το βλεπω μαλλον ....Ουτε το Lg δεν κραταει τοσο......... Ας παει για pro o μικρος.

Κρατάει. Αν στέλνει 2-3 μην την μέρα και 1-2 τηλεφωνήματα μια χαρά την βγάζει τη βδομάδα.

Βέβαια μετά η συζήτηση γυρνά στο τι το θέλεις το smartphone και δεν παίρνεις ένα ματσαφλέρι των 30 ευρώ να κάνεις τη δουλειά σου, αλλά είπαμε η μόστρα στο πετσί του νεοέλληνα και ας τρώει μακαρόνια σκέτα και αλάδωτα 10 μέρες σερί για να βγάλει τον μήνα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπα γιατί ξεφύγαμε ένας ένας

Αρχικά
 

Το οτι πουλαει παπατζα να μην το πουμε! Σιγα μην εχει το z1 και κραταει με μια φορτιση 6 μερες φορτισμενη η μπαταρια. Τρολλια το βλεπω μαλλον ....Ουτε το Lg δεν κραταει τοσο......... Ας παει για pro o μικρος.

 

@JohnConstantine πως την έχεις δει? Την πρώτη φορα το άφησα έτσι και δεν σχολίασα την "λαλακια" που είπες ότι το πήρα για μόστρα. Δεύτερη που ξεφεύγεις και μιλάς χωρίς να ξέρεις. Προς ενημέρωση σου λοιπόν η ηλικία μου είναι 7 χρονια μεγαλύτερη από την δικη σου επειδή φαίνεται ότι σε ενδιαφέρει.Δεύτερον φαίνεται ότι με γραφεις κανονικότατα γιατί αν είχες διαβάσει το post μου θα καταλάβαινες πως αντέχει. A επίσης μέχρι τον αύγουστο ήμουν από το 2009 με ένα xperia mini... αυτό για την μόστρα

Για τους υπολοιπους που αναρωτιούνται πως αντέχει θα σας πω λοιπόν ακριβώς γιατί από ένα καθαρά χαλαρό θέμα φτάσαμε να μιλάμε για trollies/άσχετους και μικρούς.

Τις φορες λοιπόν που έχει τύχει και έχει αντέξει 6 μέρες(γιατί το σύνηθες είναι 4) γίνονται τα εξής:
1)Το κινητό το βραδυ μπαίνει σε stamina mode
2)Το πρωί κλείνει και ανοίγει ξανά κατά τις 4 το μεσημέρι
3)Όσο είναι ανοιχτό γίνεται η χρήση που έχω αναφέρει

Και ναι έτσι αντέχει οριακά 6 μέρες.

Από εκεί και πέρα γενικά μιλώντας το κινητό υπηρετεί 100% τις ανάγκες μου.Το έγραψα αλλα θα το ξαναγράψω ότι όσο είμαι σπίτι ΔΕΝ ΈΧΩ ΚΑΝΈΝΑ ΛΌΓΟ να χρησιμοποιώ το smartphone πέρα από κλήσεις μιας και όλα τα αλλα τα κάνω στο PC. Όταν είμαι έξω δυστυχώς δεν είμαι από τους τύπους που θα κάθονται στο internet ή θα παίζουν με το κινητό. Προτιμώ να κάθομαι με την παρέα μου και να μιλάω ή να ακούω μουσική από το mp3 player αν πηγαίνω για δουλειές.
Και αν βρεθώ εκτος πόλης ή χώρας ή χρειαστώ να κάνω δουλειά εκτος σπιτιού τότε θα ανοίξουν και net και όλα. Θα συγχρονίσουν και μένα 3 mail account,θα ανεβάσω ότι θέλω σε dropbox και one drive,θα χρησιμοποιήσω office και θα ανοίξω χάρτες κτλ. ΑΛΛΑ ΌΤΑΝ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΟΎΝ.
Δεν ξέρω αν σας το χαλάω και άλλο αλλα κινητό αλλάζω σχεδόν κάθε 5 χρονια

A επίσης τρώω και σε εστιατόρια άμα θέλω

Ok? σας κάλυψα? :-(

 

EDIT: Στην αρχική ερώτηση προφανώς δεν μετράνε αυτοί που η δουλειά τους εξαρτάτε και απο το smartphone.Ειναι αυτονόητο οτι σε αυτούς ειναι λογικό να κρατάει οριακά μια μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπα γιατί ξεφύγαμε ένας ένας

Αρχικά

 

 

 

@JohnConstantine πως την έχεις δει? Την πρώτη φορα το άφησα έτσι και δεν σχολίασα την "λαλακια" που είπες ότι το πήρα για μόστρα. Δεύτερη που ξεφεύγεις και μιλάς χωρίς να ξέρεις. Προς ενημέρωση σου λοιπόν η ηλικία μου είναι 7 χρονια μεγαλύτερη από την δικη σου επειδή φαίνεται ότι σε ενδιαφέρει.Δεύτερον φαίνεται ότι με γραφεις κανονικότατα γιατί αν είχες διαβάσει το post μου θα καταλάβαινες πως αντέχει. A επίσης μέχρι τον αύγουστο ήμουν από το 2009 με ένα xperia mini... αυτό για την μόστρα

Για τους υπολοιπους που αναρωτιούνται πως αντέχει θα σας πω λοιπόν ακριβώς γιατί από ένα καθαρά χαλαρό θέμα φτάσαμε να μιλάμε για trollies/άσχετους και μικρούς.

Τις φορες λοιπόν που έχει τύχει και έχει αντέξει 6 μέρες(γιατί το σύνηθες είναι 4) γίνονται τα εξής:

1)Το κινητό το βραδυ μπαίνει σε stamina mode

2)Το πρωί κλείνει και ανοίγει ξανά κατά τις 4 το μεσημέρι

3)Όσο είναι ανοιχτό γίνεται η χρήση που έχω αναφέρει

Και ναι έτσι αντέχει οριακά 6 μέρες.

Από εκεί και πέρα γενικά μιλώντας το κινητό υπηρετεί 100% τις ανάγκες μου.Το έγραψα αλλα θα το ξαναγράψω ότι όσο είμαι σπίτι ΔΕΝ ΈΧΩ ΚΑΝΈΝΑ ΛΌΓΟ να χρησιμοποιώ το smartphone πέρα από κλήσεις μιας και όλα τα αλλα τα κάνω στο PC. Όταν είμαι έξω δυστυχώς δεν είμαι από τους τύπους που θα κάθονται στο internet ή θα παίζουν με το κινητό. Προτιμώ να κάθομαι με την παρέα μου και να μιλάω ή να ακούω μουσική από το mp3 player αν πηγαίνω για δουλειές.

Και αν βρεθώ εκτος πόλης ή χώρας ή χρειαστώ να κάνω δουλειά εκτος σπιτιού τότε θα ανοίξουν και net και όλα. Θα συγχρονίσουν και μένα 3 mail account,θα ανεβάσω ότι θέλω σε dropbox και one drive,θα χρησιμοποιήσω office και θα ανοίξω χάρτες κτλ. ΑΛΛΑ ΌΤΑΝ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΟΎΝ.

Δεν ξέρω αν σας το χαλάω και άλλο αλλα κινητό αλλάζω σχεδόν κάθε 5 χρονια

A επίσης τρώω και σε εστιατόρια άμα θέλω

Ok? σας κάλυψα? :-(

 

EDIT: Στην αρχική ερώτηση προφανώς δεν μετράνε αυτοί που η δουλειά τους εξαρτάτε και απο το smartphone.Ειναι αυτονόητο οτι σε αυτούς ειναι λογικό να κρατάει οριακά μια μερα.

Πρώτον, τι μυγιάστηκες και μας ενημερώνεις για εστιατόρια.

Και δεύτερον, το θέμα το άνοιξες για smartphone. Και όχι, τηλέφωνα/sms μόνο ΔΕΝ είναι νορμάλ χρήση ενός smartphone, είναι νορμάλ χρήση για τη μάνα μου με την συσκευή των 30 ευρώ. Το smartphone είναι για να εξυπηρετήσει άλλες ανάγκες.

Από τη στιγμή που βασικά χρησιμοποιείς τις λειτουργίες του smartphone μόνο όταν είσαι εκτός πόλης, κατά την γνώμη μου δύο τινά συμβαίνουν.

1) Δεν το σκέφτηκες καλά, θα έπρεπε να έχεις απλό κινητό και να επενδύσεις τα έξτρα σε ταμπλέτα.

2) Το έχεις για τη μόστρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε κανεις πως δεν καταλαβαίνεις?
Δεν μυγιάστηκα εσύ έγραψες "αλλά είπαμε η μόστρα στο πετσί του νεοέλληνα και ας τρώει μακαρόνια σκέτα και αλάδωτα 10 μέρες σερί για να βγάλει τον μήνα." Με ξέρεις? Σου απάντησα, ειρωνικά είναι η αλήθεια, ότι δεν έχω τέτοιο θέμα.
Από εκεί και πέρα φαίνεται ότι ούτε εσύ διάβασες καλά τι έγραψα μιας και λέω "αν βρεθώ εκτος πόλης ή χώρας ή χρειαστώ να κάνω δουλειά εκτος σπιτιού" Εσύ έμεινες στο εκτος πόλης. Και τέλος συνεχίζεις για μόστρα εφόσον γράφω ότι αλλάζω κινητό κάθε 5 χρονια περίπου και ότι τι προηγούμενο μου κινητό ήταν το Xperia Mini...πρέπει να πούλαγα πολύ μούρη υποθέτω με εκείνο.
Όταν λοιπόν έχω δουλειά ή θέλω, γιατί έτσι μου έρθε, να περάσω την ώρα μου όπως εσείς θεωρείτε το normal τότε χρειάζομαι και ένα καλο(για μένα) κινητό.Τέλος

Και δεν σας είπα ποτε ότι το δικό μου είναι το normal και το δικό σας το λάθος.Ουτε ασχοληθηκα με το τι κινητα εχετε για να τα συγκρηνουμε.Ρώτησα εσάς τι θεωρείτε (με εψιλον) normal απλά από περιέργεια. Κουβέντα να γίνεται και πέσατε να με φάτε λες και ήρθα να σας πουλήσω μούρη για το ποσο κρατάει η μπαταρία μου. Να χαλαρώσετε λίγο λέω εγώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε κανεις πως δεν καταλαβαίνεις?

Δεν μυγιάστηκα εσύ έγραψες "αλλά είπαμε η μόστρα στο πετσί του νεοέλληνα και ας τρώει μακαρόνια σκέτα και αλάδωτα 10 μέρες σερί για να βγάλει τον μήνα." Με ξέρεις? Σου απάντησα, ειρωνικά είναι η αλήθεια, ότι δεν έχω τέτοιο θέμα.

Από εκεί και πέρα φαίνεται ότι ούτε εσύ διάβασες καλά τι έγραψα μιας και λέω "αν βρεθώ εκτος πόλης ή χώρας ή χρειαστώ να κάνω δουλειά εκτος σπιτιού" Εσύ έμεινες στο εκτος πόλης. Και τέλος συνεχίζεις για μόστρα εφόσον γράφω ότι αλλάζω κινητό κάθε 5 χρονια περίπου και ότι τι προηγούμενο μου κινητό ήταν το Xperia Mini...πρέπει να πούλαγα πολύ μούρη υποθέτω με εκείνο.

Όταν λοιπόν έχω δουλειά ή θέλω, γιατί έτσι μου έρθε, να περάσω την ώρα μου όπως εσείς θεωρείτε το normal τότε χρειάζομαι και ένα καλο(για μένα) κινητό.Τέλος

Και δεν σας είπα ποτε ότι το δικό μου είναι το normal και το δικό σας το λάθος.Ουτε ασχοληθηκα με το τι κινητα εχετε για να τα συγκρηνουμε.Ρώτησα εσάς τι θεωρείτε (με εψιλον) normal απλά από περιέργεια. Κουβέντα να γίνεται και πέσατε να με φάτε λες και ήρθα να σας πουλήσω μούρη για το ποσο κρατάει η μπαταρία μου. Να χαλαρώσετε λίγο λέω εγώ

Πρώτον, είπα ότι μυγιάστηκες γιατί μίλησα γενικά και απαντάς εσύ συγκεκριμένα, οπότε μυγιάστηκες.

Και δεύτερον, όπως είπα, λάθος επένδυση έκανες, αυτό που μου περιγράφεις χρήση ταμπλέτας είναι, έστω με την προσθήκη sim card, δεν είναι χρήση smartphone.

Με λίγα λόγια, τζάμπα τα λεφτά που έδωσες, θα σου χαλάσει κάποια στιγμή και απόσβεση δεν πρόκειται να κάνεις ούτε με χρήση 20ετίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Αν το ειπες γενικα δικο μου λαθος τοτε

2)Το αν εκανα λαθος επενδυση ή οχι ειναι η γνωμη σου.Σεβαστη αλλα διαφωνω και ουτε νομιζω οτι ειναι βολικο και λογικο μες τον δρομο ξαφνικα να βγαλω ενα tablet για να κανω την δουλεια μου. Επισης για να μου λες οτι θα μου χαλασει κατι θα ξερεις...ενημερωτικα παντως τα 2 παλιοτερα κινητα μου δεν χαλασαν ποτε. Αν με ρωτας γιατι αλλαξα τοτε. Απλα γιατι ειχαν μεινει πολυ πισω τεχνολογικα και πλεον δεν καλυπταν τις (νεες) αναγκες μου.

Οπως και να εχει το πως διαχειριζομαι τα οικονομικα μου δεν ειναι το θεμα μας. Stay on topic απο εδω και περα.Παρακαλω αν θες κατι αλλο να ρωτησεις καντο σε pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον, είπα ότι μυγιάστηκες γιατί μίλησα γενικά και απαντάς εσύ συγκεκριμένα, οπότε μυγιάστηκες.

Και δεύτερον, όπως είπα, λάθος επένδυση έκανες, αυτό που μου περιγράφεις χρήση ταμπλέτας είναι, έστω με την προσθήκη sim card, δεν είναι χρήση smartphone.

Με λίγα λόγια, τζάμπα τα λεφτά που έδωσες, θα σου χαλάσει κάποια στιγμή και απόσβεση δεν πρόκειται να κάνεις ούτε με χρήση 20ετίας.

 

Kάτσε γιατί πήρες φόρα και μάλλον μπερδεύεις κάποια πράγματα. Το ότι πήρε κάποιος smartphone δε σημαίνει ότι πρέπει συνεχώς να χρησιμοποιεί το 100% των δυνατοτήτων του. Όταν είσαι σπίτι και έχεις έναν υπολογιστή ή λαπτοπ είναι κάπως υπερβολή να χρησιμοποιείς το κινητό για οποιοδήποτε λόγο πλην τηλεφωνημάτων. ΟΚ κάποιοι το κάνουν, όσοι δε το κάνουν όμως δε σημαίνει ότι δε το χρησιμοποιούν σωστά. Από την άλλη όταν είσαι έξω πάλι το να είσαι συνεχώς με το κινητό στο χέρι για surfing ή gaming είναι κάπως βλακώδες. Πας για καφέ με τους φίλους σου 2 ώρες και τη 1μιση θα τη φας σερφάροντας; Έλεος...Οπότε πάλι δε σημαίνει ότι η χρήση του smartphone δεν είναι σωστή. Έτσι λοιπόν όταν κάποιος βγαίνει για κανά καφε/ποτό και την υπόλοιπη μέρα είναι σπίτι που θα χρησιμοποιήσει στο smartphone ώστε να μη του βγάλει η μπαταρία πάνω από 2 μέρες; Οπότε όλα αυτά που λες περί λάνθασμένης επιλογής δε στέκουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω ένα παλιό μοντέλο (smartphone) που δεν κάνει και πολλά πολλά. Το έχω κυρίως για κλήσεις και sms. Περιστασιακά μπορεί να ανοίξω wifi όταν θέλω να δω κάτι στο ίντερνετ και δεν έχω πρόχειρο κάποιον υπολογιστή. Συνήθως μου κρατάει 2-3 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάτσε γιατί πήρες φόρα και μάλλον μπερδεύεις κάποια πράγματα. Το ότι πήρε κάποιος smartphone δε σημαίνει ότι πρέπει συνεχώς να χρησιμοποιεί το 100% των δυνατοτήτων του. Όταν είσαι σπίτι και έχεις έναν υπολογιστή ή λαπτοπ είναι κάπως υπερβολή να χρησιμοποιείς το κινητό για οποιοδήποτε λόγο πλην τηλεφωνημάτων. ΟΚ κάποιοι το κάνουν, όσοι δε το κάνουν όμως δε σημαίνει ότι δε το χρησιμοποιούν σωστά. Από την άλλη όταν είσαι έξω πάλι το να είσαι συνεχώς με το κινητό στο χέρι για surfing ή gaming είναι κάπως βλακώδες. Πας για καφέ με τους φίλους σου 2 ώρες και τη 1μιση θα τη φας σερφάροντας; Έλεος...Οπότε πάλι δε σημαίνει ότι η χρήση του smartphone δεν είναι σωστή. Έτσι λοιπόν όταν κάποιος βγαίνει για κανά καφε/ποτό και την υπόλοιπη μέρα είναι σπίτι που θα χρησιμοποιήσει στο smartphone ώστε να μη του βγάλει η μπαταρία πάνω από 2 μέρες; Οπότε όλα αυτά που λες περί λάνθασμένης επιλογής δε στέκουν.

Δηλαδή στη δουλειά κάποιος δεν το χρησιμοποιεί, στο σπίτι δεν το χρησιμοποιεί, όταν είναι έξω δεν το χρησιμοποιεί, αλλά το smartphone το αγόρασε επειδή του χρειάζεται και όχι για να κάνει μόστρα.

 

Αν μυγιαστεί κάποιος δεν φταίω εγώ, γενικά μιλάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν έτη 2014 πιστεύεις ότι κάποιος μπορεί να πουλήσει μόστρα με ένα smartphone που δεν κάνει ούτε 300€; :wacko:  Εδώ οι γκόμενες έχουν iphone...Πέρα για πέρα άστοχο αυτό που λες. Υπάρχουν κάποιοι που αλλάζουν κινητό κάθε 4-5 χρόνια οπότε λογικό είναι να πάρουν ένα κάπως ακριβό κινητό που θα κρατήσει.

Δεν ξέρω για τους άλλους αλλά εγώ το δικό μου με αυτό το σκεπτικό το πήρα συν ότι όταν θα θελήσω κάτι να μου το προσφέρει, γι αυτό και επέλεξα ναυαρχίδα. Υπάρχουν οι φορές που δε θα ασχοληθώ καν μαζί του αλλά υπάρχουν και οι φορές που θα το λιώσω. Αυτό σημαίνει ότι το πήρα για μόστρα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα smartphones (θα έπρεπε να) είναι σχεδιασμένα να έχουν συνέχεια σύνδεση στο Internet (3G, 4G, wifi) και να τη διαχειρίζονται κατάλληλα από μόνα τους. Σιγά μην κάθομαι να ανοιγοκλείνω το 3G και το wifi 20 φορές την ημέρα για να γλιτώσω 10% μπαταρία. :)

 

Έχω συμβιβαστεί με το γεγονός πως θα πρέπει να το φορτίζω κάθε βράδυ και από εκεί και πέρα απλώς χαίρομαι τη χρήση και την ευκολία του. :)

QFE

 

Για μενα νορμαλ χρηση ειναι συνεχως ανοιχτο wifi και 3G γιατι βαριεμαι ακομα και να σκεφτω να την εναλλαγη (χειροκινητη ή profile), αυτοματοι συγχρονισμοι ενεργοι, φωτεινοτητα στο 100% συνηθως, γυρω στις 3 με 4 ωρες browsing/viber/whatsapp/messenger και κανα μισαωρο μουσικη με bluetooth. Φυσικα κλησεις και sms αλλα αυτα παιζουν και δε νομιζω πως μπορω να βγαλω pattern.

 

Δεν εχω υπολογιστη στη δουλεια, οπoτε για μενα η παραπανω χρηση ειναι νορμαλ. Γυριζω σπιτι συνηθως με ελαχιστη μπαταρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...