Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με R7240


xristoss1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια εβαλα μια καινουργια καρτα γραφικων στο pc την R7240 και ετρεξα το payday 2 και απλα εβαλα την αναλυση μου(1920x1200) μετα απο αυτο τα χρωματα σκοτεινιασαν πολυ σαν να επεσε η φωτεινοτητα και εχει παραμεινει κ μετα το κλεισιμο του παιχνιδιου..Την στελνω για αλλαγη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω γιατί έγινε αυτό. Πήγαινε στο catalyst center και κάνε restore factory defaults απο τα preference. Αν δεν γίνει τίποτα απεγκατέστησε τους drivers με το ddu και εγκατέστησέ τους πάλι. Αν διορθωθεί το πρόβλημά σου δοκίμασε να παίξεις κάποιο άλλο παιχνίδι να δείς αν σου ξανακάνεi το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτήν την κάρτα, ούτε το word δε θα μου έκανε εντύπωση να μην πηγαίνει καλά - πόσο μάλλον οποιοδήποτε παιχνίδι της τελευταίας πενταετίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να πηγαίνει καλά ή χάλια τι σχέση έχει με το σκοτείνιασμα;;;

 

Χρήστος δες και τα καλώδια αν είναι καλά βαλμένα αλλά και της ρυθμίσεις της οθόνης,αν έχεις και άλλη vga π.χ. από την μητρική δοκίμασε και με αυτήν,για να δεις αν φταίει η vga ή η οθόνη/σύνδεση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να πηγαίνει καλά ή χάλια τι σχέση έχει με το σκοτείνιασμα;;;

 

Χρήστος δες και τα καλώδια αν είναι καλά βαλμένα αλλά και της ρυθμίσεις της οθόνης,αν έχεις και άλλη vga π.χ. από την μητρική δοκίμασε και με αυτήν,για να δεις αν φταίει η vga ή η οθόνη/σύνδεση. 

Έχει σχέση, λόγω του ότι την ίδια δουλειά θα την έκανε και με την onboard του i5 και χωρίς προβλήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια τα εκανα ολα αυτα που λετε αλλα καμια διαφορα..την πηγα πισω και αυριο θα μου φερουν αλλη να δοκιμασω.Παντως για payday 2 και cod mw3 ειναι μια χαρα η καρτουλα πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ρε παιδιά δεν μπορώ να βγάλω άκρη μου αλλάξανε την κάρτα σε r7250 και μολις αλλαξα την ανάλυση παλι στο payday 2 μου σκοτεινιασαν παλι όλα και συνεχιζει εκτος game.Το είχα φτιάξει το προβλημα  βαζοντας μια δανεικιά HD4850 αλλα αυτην την φορά δεν έπιασε...Εχω κανει format και δεν επιλύθηκε το θέμα.Ενω ειναι αυξημενη η φωτεινοτητα κανει μπαμ το σκοτεινιασμα σαν ξεθωριασμα.Μπορείτε να μου πειτε καμια πιθανη αιτία μπας και βγάλω ακρη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διακρινεται απο τις φωτο παρα μονο αν εισαι μπροστα στην οθόνη,η φωτεινοτητα ειναι αδυναμη κατι τετοιο και επισης αποτι ειδα οταν ξεκιναει ο υπολογιστης το lοgo της gigabyte ειναι παραμορφωμενο λες και εχει λαθος αναλυση.Να πω επισης οτι εχω βαλει και win 7 και win 8.1 και το προβλημα παραμενει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνα smartphone με βίντεο δεν παίζει;

Θα βοηθήσει πολύ στο να καταλάβει κάποιος τι μπορεί να φταίει.

Τα κλασικά να δοκιμάσεις την vga σε άλλον Η/Υ και άλλη Vga σε αυτόν τον Η/Υ μάλλον δεν παίζουν, ε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα την  HD4850 και είναι το ιδιο σκουρα τα χρωματα πολύ.Απλα την αναλυση στο payday 2 αλλαξα και από τοτε μαυρισανε..εχω κανει ακομα και φορματ και δεν διορθώνεται σαν να εχει κολισει.Θα προσπαθήσω να τραβηξω video αλλα δεν ξερω αν θα φαινεται.Πραγματικα σαπιες καρτες μακρια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε μήπως η οθόνη σου έχει κανένα energy saving feature ενεργοποιημένο . Αν οι κάρτες είναι σάπιες όπως λες , θα εμφανίζουνε το πρόβλημα και σε άλλα pc πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν είναι ουτε η οθονη ουτε οι drivers ουτε κατι τετοιο,με την r7240 μου το εκανε πρωτη φορα όταν αλλαξα την αναλυση μεσα στο payday 2 και αφου την εστειλα για αλλαγη εβαλα την hd4850 και διορθώθηκε μονο του.Τωρα με την r7250 παλι με την αλλαγη αναλυσης μεσα στο payday 2 σκοτεινιάσανε όλα τα χρωματα και δεν διορθωθηκε με την 4850.Τι στο καλο μπορει να προκαλεσε η αλλαγη αναλυσης στο payday 2 και σκοτεινιάσανε τα χρωματα και δεν επανέρχονται με τιποτα ουτε με φορματ?Προσπαθησα μεσα από το catalyst να τα προσαρμοσω αλλα δεν φτιαχνεται ανεβαζω την φωτεινοτητα αλλα τα χρωματα είναι σκοτεινα σκουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...