Προς το περιεχόμενο

MSI GT80 Titan, Ένα gaming notebook με μηχανικό πληκτρολόγιο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η εταιρεία MSI ανακοίνωσε πρόσφατα ότι θα κυκλοφορήσει σύντομα ένα νέο gaming notebook, με κορυφαία χαρακτηριστικά ώστε ο κάτοχος του να μπορεί να απολαμβάνει το gaming με όσο το δυνατόν λιγότερους συμβιβασμούς, καθώς και με μηχανικό πληκτρολόγιο.Το μηχανικό πληκτρολόγιο του MSI GT80 Titan είναι εξοπλισμένο με διακόπτες τύπου Cherry Brown MX (το πληκτρολόγιο έχει επιμεληθεί αν δεν κάνουμε λάθος η εταιρεία steelseries). Όπως μπορείτε να δείτε και στις φωτογραφίες που έδωσε στη δημοσιότητα η MSI, δεξιά από το πληκτρολόγιο βρίσκεται το Numeric Keypad, που δεν διαθέτει μηχανικά πλήκτρα και έχει ενσωματωμένο το trackpad.

 

Η εταιρεία δεν έχει ακόμη κάνει γνωστές λεπτομέρειες για τις προδιαγραφές του (επίσης δεν έχει ανακοινώσει τιμή ή την ημερομηνία διάθεσής του), αλλά αυτό που γνωρίζουμε είναι ότι ενσωματώνει οθόνη 18 ιντσών και δύο επεξεργαστές γραφικών τύπου NVIDIA GeForce GTX 980M σε SLI διάταξη και τελευταίας γενιάς mobile επεξεργαστή της Intel.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Δημοσιευμένη Εικόνα

Link.png Site: MSI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιμή ???

 

έλεος  Η εταιρεία δεν έχει ακόμη κάνει γνωστές λεπτομέρειες για τις προδιαγραφές του (επίσης δεν έχει ανακοινώσει τιμή ή την ημερομηνία διάθεσής του),

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά φορά απορώ με την ύπαρξη τέτοιων μοντέλων, τουλάχιστον για την τωρινή μας οικονομία σε σύγκριση με τις τιμές τους. Επίσης το μέγεθος το κάνει να μη φέρνει και πολύ σε μεταφέρσιμο. οι επεξεργαστές και οι γραφικών που έχει θα χρειάζονται και ψήξη! τα χέρια πάνω από ένα ζεστό/καυτό πληκτρολόγιο δεν είναι και ότι πιο ευχάριστο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως η ιδεα να εχουν το πληκτρολογιο προς τα εξω ειναι καλη. Στα κανονικα λαπτοπ δεν γινεται γιατι εκει βρισκεται το touchpad.

Επισης μου αρεσει που γλυτωνουν χωρο με το touchpad να ειναι και keypad

 

Νομιζω η χρηση του πληκτρολογιου θα ειναι αρκετα πιο ξεκουραστη, περα απο τις gaming δυνατοτητες του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω είναι υποκειμενικό αλλά εμένα μου φαίνεται

πααααααρα πολύ άσχημο. Και με το μηχανικό πληκτρολόγιο θυμίζει λάπτοπ του 90.. Εφόσον δεν έχουν γίνει γνωστά τα χαρακτηριστικά του το κρίνω μόνο εμφανισιακά για την ώρα.

 

ΥΓ. για τον tribal δράκοντα δεν έχω καν λόγια 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ΥΓ. για τον tribal δράκοντα δεν έχω καν λόγια 

αυτό υποτίθεται ότι είναι το gaming logo της msi, εδώ που τα λέμε όταν έχει να κάνει με gaming, όλες οι εταιρείες στο χώρο των pc έχουν κάτι καγκουρο-logos 

Παντως η ιδεα να εχουν το πληκτρολογιο προς τα εξω ειναι καλη. Στα κανονικα λαπτοπ δεν γινεται γιατι εκει βρισκεται το touchpad.

Επισης μου αρεσει που γλυτωνουν χωρο με το touchpad να ειναι και keypad

 

Νομιζω η χρηση του πληκτρολογιου θα ειναι αρκετα πιο ξεκουραστη, περα απο τις gaming δυνατοτητες του

εγώ νομίζω ότι θα είναι πιο κουραστική, γιατί δε θα ξεκουράζεις το καρπό σου, το μόνο θετικό που βρίσκω είναι ότι δε θα τρως την ενδεχόμενη ζέστη (ή μάλλον κόλαση) που θα υπάρχει στο πιο επάνω μέρος 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2000-2500 θα κάνει λογικά.Πολλά λεφτά αλλά κορυφαίες επιδόσεις για Laptop τουλάχιστον.Επίσης, τα 900series κλείνουν το gap μεταξύ laptop και desktop gpu.Είδωμεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω η χρηση του πληκτρολογιου θα ειναι αρκετα πιο ξεκουραστη, περα απο τις gaming δυνατοτητες του

 

Το αντίθετο. Οι καρποί σου δεν θα έχουν στήριξη και θα είναι στον αέρα. Καθότι το λάπτοπ φοράει μηχανικά πλήκτρα, το πάχος είναι πολύ μεγάλο ώστε να μπορούν οι καρποί να κάθονται στην επιφάνεια που κάθεται το λάπτοπ.

 

Οπωσδήποτε θα χρειάζεται έξτρα βάση για τους καρπούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά φορά απορώ με την ύπαρξη τέτοιων μοντέλων, τουλάχιστον για την τωρινή μας οικονομία σε σύγκριση με τις τιμές τους.

 

Υπάρχουν ακόμα πλούσιοι σε όλες τις χώρες που δεν τους νοιάζει να δώσουν 3000€ για ένα φορητό gaming υπολογιστή ή πχ Titan SLI / 3-way.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...