Προς το περιεχόμενο

Μοντερνα Ανδρικα Κοστουμια


vergogc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχετε να προτεινεται κανενα καταστημα στην Αθηνα με μοντερνα* ανδρικα κοστουμια αλλα και οικονομικες τιμες?

Δεν θελω τιποτα σπουδαιο για γαμο κλπ, για δουλεια τα θελω. Απλα τωρα ξεκινησα και στον συγκεκριμενο χωρο σχεδον μονο με κοστουμι μπορεις να κυκλοφορεις.

Αν εχει και παπουτσια στο καταστημα, ωστε να τα παρω ολα πακετο, ακομα καλυτερα.

 

*Το μοντερνα εχει να κανει με την ηλικια, δηλαδη 24-30 ετων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω να σου προτείνω κάπου.

Απλά να σου πω όπου και αν πας να κοιτάξεις να σου δίνουν τη δυνατότητα να το "μαζέψεις" λιγάκι αν χρειαστεί (και δεν εννοώ μόνο το μήκος του παντελονιού).

Στις βιτρίνες όλα δείχνουν καταπληκτικά γιατί και οι κούκλες έχουν ένα συγκεκριμένο "σωματότυπο" αλλά και "πέφτουν" άπειρες καρφίτσες για να το τεντώσουν και να δείχνει ωραίο. Δυστυχώς το ίδιο δε συμβαίνει με τους περισσότερους από εμάς και υπάρχει περίπτωση το καταπληκτικό κουστούμι που είδες στη βιτρίνα (αν και είναι το νούμερό σου) να δείχνει σαν σακί με πατάτες όταν το φοράς. Απόδειξη είναι όλα αυτά τα νέα παιδιά στα οποία η δουλειά τους θέλει κουστουμάτους (αλλά ο μισθός δεν αφήνει πολλές επιλογές). Φαντάζομαι θα έχεις δει πόσο "ωραία" δείχνουν. Εκτός πια αν πεις ότι είναι απλά μια στολή εργασίας και χ....κα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω να σου προτείνω κάπου.

Απλά να σου πω όπου και αν πας να κοιτάξεις να σου δίνουν τη δυνατότητα να το "μαζέψεις" λιγάκι αν χρειαστεί (και δεν εννοώ μόνο το μήκος του παντελονιού).

Στις βιτρίνες όλα δείχνουν καταπληκτικά γιατί και οι κούκλες έχουν ένα συγκεκριμένο "σωματότυπο" αλλά και "πέφτουν" άπειρες καρφίτσες για να το τεντώσουν και να δείχνει ωραίο. Δυστυχώς το ίδιο δε συμβαίνει με τους περισσότερους από εμάς και υπάρχει περίπτωση το καταπληκτικό κουστούμι που είδες στη βιτρίνα (αν και είναι το νούμερό σου) να δείχνει σαν σακί με πατάτες όταν το φοράς. Απόδειξη είναι όλα αυτά τα νέα παιδιά στα οποία η δουλειά τους θέλει κουστουμάτους (αλλά ο μισθός δεν αφήνει πολλές επιλογές). Φαντάζομαι θα έχεις δει πόσο "ωραία" δείχνουν. Εκτός πια αν πεις ότι είναι απλά μια στολή εργασίας και χ....κα.

 

Ευχαριστω φιλε για την συμβουλη, εχεις απολυτο δικαιο σε αυτο που λες για το νουμερο και την δυνατοτητα στο καταστημα που θα παω να γινεται να το ''μαζεψουν'' για τα μετρα μου. Για αυτο κυριως ζηταω καποια προταση απο καποιο συμφουριτη, για να μην παω καπου στα τυφλα. Θα σκασω που θα σκασω σχεδον τα μισο μηνιατικο μου, τουλαχιστον να παρω κατι που θα το φοραω με ευχαριστηση πανω μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρνα καμία βόλτα από τον Ροκανά, έχει πολύ καλά κοστούμια σε αρκετά καλές τιμές, και σου το φτιάχνουν όπου χρειαστεί για να στέκει καλά εκείνοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δώσε μας ένα εύρος τιμών για να σου προτείνουμε αντίστοιχα

Εεε ποσα να δωσω, κανενα 100-150ευρω

Πέρνα καμία βόλτα από τον Ροκανά, έχει πολύ καλά κοστούμια σε αρκετά καλές τιμές, και σου το φτιάχνουν όπου χρειαστεί για να στέκει καλά εκείνοι.

Στον Αλιμο ειναι αυτο? Παιζει να βρω 100ευρω κουστουμακι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σε αυτο το ευρος θα βρεις στα Berto Lucci νομιζω. Θα πρεπει να συμβιβαστεις με το οτι δεν εχουν ιδιαιτερη ποιοτητα βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τύπε, δεν ξέρω αν τρολλάρεις, αλλά με 100 μόνο κανένα φούτερ μπορείς να πάρεις.

Οχι φιλε δεν τρολλαρω

Σε αυτο το ευρος θα βρεις στα Berto Lucci νομιζω. Θα πρεπει να συμβιβαστεις με το οτι δεν εχουν ιδιαιτερη ποιοτητα βεβαια.

Ναι ψαχνοντας και μονος, ειδα οτι μονο εκει και Ζara ισως βρω σε τετοιο ευρος τιμης. Εμαθα οτι το Berto Lucci εχει ενα στοκαδικο στην Λενορμαν που εχουν ολα τα προιοντα της προηγουμενης σεζον με 50% εκπτωση. Θα παω μια εκει να δω μηπως βρω τιποτα.

Ευχαριστω πολυ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Αλιμο ειναι αυτο? Παιζει να βρω 100ευρω κουστουμακι?

Ναι, στον Άλιμο είναι. Κοίτα, 100€ για κοστούμι (σακάκι + παντελόνι) δεν σου φτάνουν σίγουρα, αλλά σίγουρα θα βρεις κάτι ικανοποιητικό με περίπου 150€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, στον Άλιμο είναι. Κοίτα, 100€ για κοστούμι (σακάκι + παντελόνι) δεν σου φτάνουν σίγουρα, αλλά σίγουρα θα βρεις κάτι ικανοποιητικό με περίπου 150€.

Ευχαριστω φιλε, αν δω οτι δεν βρω τιποτα καλο στα berto lucci, θα κινηθω προς αλιμο μερια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τύπε, δεν ξέρω αν τρολλάρεις, αλλά με 100 μόνο κανένα φούτερ μπορείς να πάρεις.

 

Παίρνεις και με 100 αλλά από ποιότητα άστα να πάνε, αλλά δεν έχεις απαιτήσεις ουτως η αλλως με αυτο το μπατζετ. Ξεχνας Αττικα, Κολωνακια,  brooks brothers με αυτα τα λεφτα και αρχιζεις τη γυρα στις φτωχογειτονιες της Αθηνας :-D

 

Τα Berto Lucci για την ποιότητα τους είναι πεταμμένα λεφτά, εχω παει στο στοκαδικο που αναφερθηκε οπως και σε αλλα πολλα μαγαζια για κοστουμι. Και φυσικά είναι λιγο ακριβότερα απο αυτα που διαθετεις.

 

Στη Νεα Ιωνια, στην αγορα του Κορυδαλλου βρισκεις σε αυτα τα χρηματα κοστουμι. Μπορω να πω και ονοματα μαγαζιων.

 

Παντως αν θες τη γνωμη κοίτα αυτό που κάθεται καλύτερα πάνω σου. Η γραμμή και το σωστό χρώμα για σένα ειναι η ουσία σε αυτά τα λεφτά.

 

Αν εισαι αρχαριος ξεκινα και δοκιμαζε κοστουμια να βρεις τη γραμμη που σου παει και το στυλ σου αρχικα. Ακόμα καλύτερα πηγαινε σε μαγαζια που εχουν μονο κοστουμια παιζουν σε πολλες αγορες τέτοια μαγαζια + σε αυτές που σου έγραψα  γιατί έχουν εμπειρία συνήθως και ξέρουν να σε καθοδηγησουν σωστά με χρώματα, γραμμές, συνδυασμούς.  Απλα ανεβασε λιγο το μπατζετ δλδ με ενα 200-250 πιστευω εισαι κομπλε για κοστουμι +γραββατα.

 

Νταξει παπουτσια βρισκεις ευκολα αν καταληξεις σε χρωμα δεν ειναι αναγκη να παρεις απο το ιδιο μαγαζι οπως και γραββατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό είναι ότι πολλοί έλληνες "επιχειρηματίες" ανακάλυψαν το κουστούμι σαν λύση για την πιο επαγγελματική προβολή της εταιρίας τους.

Δεν καταλαβαίνουν ότι το φτηνό κουστούμι (αυτό που μπορεί να πάρει ένας κακά αμειβόμενος εργαζόμενος, ειδικά όταν χρειάζεται και ένα δεύτερο ή και τρίτο) δείχνει τόσο άσχημα πάνω σε κάποιον που μόνο δεν κολακεύει τον ίδιο (αλλά και την εταιρία που εκπροσωπεί).

Ένα απλό καλό ντύσιμο (χωρίς σκισμένα τζην) είναι πολλές φορές απείρως καλύτερο και πιο φιλικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωνω το θεμα μετα την επισκεψη  μου στο Berto Lucci Outlet στην Λενορμαν.

Γενικα τα Bertu Lucci θεωρουνται πολυ vfm καταστηματα, αλλα στο outlet του ειναι κατι παραπανω απο vfm. Ολα ηταν τουλαχιστον 50% κατω σε σχεση με τα καταστηματα στην Ερμου κλπ.

 

Οσο αφορα τα κοστουμια ειχε κοστουμια με 50ευρω(!), 70ευρω(!) και 130ευρω.

Στην κατηγορια 130ευρω πειραζουν και το παντελονι ωστε να ερθει στα μετρα σου. 

Εγω επελεξα ενα απο τα 130ευρω το οποιο μου καθοταν αρκετα καλα και πιστευω για τα χρηματα του ηταν πολυ τιμια επιλογη.

Τα πουκαμισα ηταν 20ευρω και ηταν και αυτα πολυ καλα για 20ευρω.

Τελος οι γραβατες ηταν στα 10ευρω.

Ειχε και παπουτσια αλλα δεν κοιταξα καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...