Προς το περιεχόμενο

SanDisk 32GB Ultra Fit 3.0 USB Stick - 130MB/s 13 ευρώ. [ΤΕΛΟΣ]


esertas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Επειδή η παραπανω μετρηση (του sandisk ultra fit 32gb από τον esertas) πιθανότατα δεν αφορα το σωστο φλασακι και δεν υπαρχει άλλη μετρηση από μελος σε ολο το τοπικ θα παραθεσω και τη δικη μου για αποφυγη αγορας με λαθος προσδοκίες:

 

post-83099-0-27874300-1427460628_thumb.png

 

 

Επισης η συνολικη χωρητικοτητα στο crystal αναφέρεται 29 και σε μενα όπως και σε αλλα μελη σε άλλο τοπικ και όχι 30GB που λεει το screenshot του esertas, πραγμα που μεγιστοποιεί την πιθανοτητα να εβαλε λαθος εικονα μιας και δεν εχω βρει πουθενα στο νετ να αναφέρεται ως 30 (αλλα παντου ως 29).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Sorry τα ίδια βγάζει. Και με ταινίες μέσα.

Η πρώτη είναι πάνω σε κάρτα usb3

 

image.jpg

 

Η δεύτερη είναι κατευθείαν πάνω στο usb3 της μητρικής.

 

image.jpg

Και τα δύο πάνω στο ίδιο pc.

Δεν ξέρω γιατί το βγάζει 30gb.Έβαλα πάνω και το Sandisk Extreme και εκείνο το βγάζει 30.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχει πάλι στα 12,53 στο mymemory μέχρι αύριο το βράδυ... http://www.mymemory.de/USB-Sticks/SanDisk/SanDisk-32GB-Ultra-Fit-3.0-USB-Stick---130MB_s

-5% SNK5

 

Ευχαριστώ :) 11.90 ευρώ βγαίνει...

 

Σε πόσες μέρες αυτά φτάνουν;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλή η τιμή.

 

Να πω ότι στα 13 ευρώ το χτυπησα πριν λίγες μέρες, παρόλα αυτά δεν είμαι καθολου ευχαριστημένος, μιας και οι καλυτερες δυνατες πραγματικές του ταχύτητες εγγραφης σε usb3.0 sequential μάλιστα σε μεγάλα αρχεία, είναι 20-22ΜΒ/s σε FAT32. Τα ιδια νούμερα δινει και το as ssd. Δοκιμασμένο σε 2 διαφορετικά pc με διαφορετικές εντελώς συνθεσεις, ακριβώς ιδια νουμερακια. Με NTFS μαλιστα είναι και 2-3 ΜΒ/s πιο κατω. (Οι δοκιμες εγιναν σε όλα, FAT32, NTFS, ExFat).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχει πάλι στα 12,53 στο mymemory μέχρι αύριο το βράδυ... http://www.mymemory.de/USB-Sticks/SanDisk/SanDisk-32GB-Ultra-Fit-3.0-USB-Stick---130MB_s

 

 

-5% SNK5

 

Ευχαριστώ :) 11.90 ευρώ βγαίνει...

 

Σε πόσες μέρες αυτά φτάνουν;

 

 

Και για οποιον ενδιαφερεται εχει και το 64αρι το οποιο βγαινει στα 25,26€ με το κουπονι SNK5.

 

http://www.mymemory.de/USB-Sticks/SanDisk/SanDisk-64GB-Ultra-Fit-3.0-USB-Stick---130MB_s

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγόρασα 11.90 αν δεν ήμουν απο κινητό θα σ έστελνα φωτό..

 

Αν μπορεί κάποιος να μου πει σε πόσες μέρες πανω κάτω έρχεται.

 

Όσο για τις ταχύτητες η αλήθεια είναι οτι πληρωνεις παίρνεις. Σε αυτά τα λεφτά πιστεύω και τα 20-25mb/sec του matrix καλά είναι.

Τα μεταφορικα απο de ποσο πανε?

Δεν έχει μεταφορικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σε αμφισβητώ για την τιμή απλά προσπαθώ να καταλάβω γιατί δεν δουλεύει σε εμένα.

 

edit

τελικά προσπάθησα με ένα μόνο και δουλεύει, μέχρι τώρα προσπαθούσα με δύο και δεν....

ακόμα δεν το δέχεται με δύο μαζί.

 

 

το κουπονάκι που το βρήκες μήπως παίζει διαφορετικό ανάλογα τη τελική τιμή παραγγελίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος και ο MikeJ για την εκ νέου ενημέρωση και ο VirusKennen για το κουπονάκι.

 

Όντως στα δύο ίδια κομμάτια, η έκπτωση χάνεται, αλλά παραμένει αν συνδυάσεις ένα 32άρι και ένα 64άρι!

 

Μια χαρά είναι για δωράκι (το μικρό και για την πάρτη μας το μεγάλο... :mrgreen: ).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...