Προς το περιεχόμενο

Φθηνο ssd για acer.


aggeloszog93

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας..Θα ήθελα να αγοράσω εναν φθηνό ssd απο 120 gb και πανω για αντικατάσταση hdd (τον hdd θα τον μετατρέψω σε εξωτερικο και εκει θα βαζω τα multimedia)..η πιο φθηνη λύση που έχω βρει ειναι αυτός...http://www.ebay.com/itm/Kingfast-SSD-128GB-2-5-SATA3-Internal-Hard-Drive-SSD-Solid-State-Drive-KSD128D-/371188568920?pt=US_Solid_State_Drives&hash=item566c901358

 

 

Είναι αξιόπιστος? 

 

Τέλος:

 

γίνεται ευκολα να μεταφέρω το λειτουργικο του hdd που έχω τωρα και τα προγράμματα που εινα εγκατεστημένα πάνω του χωρίς να χρειάεται να περάσω απο την αρχή windows??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο πωλητη με 47 feedback και 1 αρνητικο το οποιο μαλιστα ειναι γι αυτο το συγκεκριμενο αντικειμενο, εγω δε θα αγοραζα παντως

 

δες στο skroutz τους kingston v300 (αυτος λεγεται οτι δεν ειναι και πολυ καλος), sandisk, intenso και crucial m500 (αυτος πρεπει να ειναι ο καλυτερος απο τους 4). ειναι ολοι κατω απο 60 ευρω.

 

bonus: δε θα περιμενεις 2-3 βδομαδες να ερθει απο κινα και σε περιπτωση που παθει κατι θα εχεις και την εγγυησουλα σου

 

my 2 cents :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά το πρώτο ερώτημα,εγώ φθηνό σκληρό δε θα αγόραζα.

Για την αξιοπιστία του συγκεκριμένου,ας μιλήσει καλύτερα κάποιος που γνωρίζει.

Με 10 ευρώ παραπάνω,παίρνεις πάντως πιο γνώριμα μοντέλα,από Ελλάδα.

 

Για το δεύτερο,μπορείς να κάνεις μια εικόνα της εγκατάστασής σου,αλλά πάντα μια καθαρή εγκατάσταση είναι προτιμότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι ο τωρινός σκληρός είναι 3.5'' σημαίνει ότι και ο ssd θα πρέπει να είναι τέτοιου μεγέθους? Υποθέτω πως όχι...Επίσης, υπάρχει κανένας ssd που να μην είναι συμβατός με acer?

 

edit: δεν ειμαι 1000% σίγουρος ότι ειναι 3.5...Πως μπορώ να το μάθω?

 

ΥΓ: τελικά εχω κι άλλες απορίες...Αν πάρω εναν 64gb και όποτε θέλω να κατεβάζω σειρές ή άλλα αρχεία βαριά, πχ iso παιχνιδιών συνδέω τον εξωτερικό, θα την κάνω με άνεση την δουλειά μου? 

 

Τέλος, η θήκη μετατροπής του hdd σε usb απαιτεί και πρίζα ρεύματος ή μέσω usb θα γίνεται μόνο η δουλεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για λαπτοπ δεν μιλαμε? Αν ναι δεν υπαρχει 3.5.

 

99% ολοι οι δισκοι κανουν. Δωσε μοντελο υπολογιστη να δουμε

 

64 ειναι λιγα. Καλύτερα 128+

 

Για 2.5 δε χρειαζεται ρευμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

acer 5552g είναι το λαπτοπ. Μάλλον 2.5 είναι λοιπόν...Μήπως μπορείς να μου παραθέσεις καμια φθηνή θηκη-μεταρτοπέα από ebay?Με ενδιαφέρει να έχει usb 3.0 ίσως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ εισαι http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=32157&cat=117&sub=340&pmanuf=undefined&sort=3&step=undefinedκαι με usb3 , φυσικά υπάρχουν πολλές ακόμα που μπορείς να δείς http://www.visionstudio.gr/prodlist.asp?cat=117&sub=340&showfoto=0&pmanuf=undefined&sort=3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για θηκες βρηκα και ebay με 6 ευρώ και μαλιστα usb3.0... Το θέμα μου τωρα ειναι οτι μολις μου προταθηκε ssd OCZ agility 3 στα 40 ευρώ και δεν ξέρω αν θα πρέπει να τον προτιμήσω ή να επιλέξω καινούριο Kingston γύρω στα 55...Τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

72 στο eshop.. Εγω λεω να περιμένω γιατί απ όσο είδα στο νήμα "προσφορες" έχει υπάρξει και στα 65 ευρώ, και στα 55 από Γερμανία, αλλά και στα 42 η απλή 840, όχι η evo...

 

Αν μπορείς πάντως φίλε και δεις καμιά προσφορά μέχρι και 65 ευρω που να αξίζει, πόσταρε την εδώ ή στειλε μου pm..

 

Δε βιαζομαι, απλά πρέπει κάποια στιγμή να κάνω μια αναβάθμιση σε αυτό το laptop...Να σαι καλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...