Προς το περιεχόμενο

Εξωτερικός Δίσκος Intenso 2,5'' 1,75TB USB 3.0 Black - 57,99€ you.gr


vierinia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 233
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Φαινεται ότι πραγματι είναι 1.5+0.25cloud, ετσι μπηκε και στο #1 ποστ.

 

Στο επισημο σαιτ της ιντενσο δεν υπαρχει αυτή η χωρητικοτητα, σταματάει στο 1ΤΒ εκει η μεγιστη εκδοση. Αλλα επιβεβαιώνεται εκτος από το eshop που παρεθεσε ο συμφορουμιτης νωρίτερα στο #4, και σε αλλα 3 τουλαχιστον σαιτς:

 

http://www.3bsystems.co.uk/175tb-15tb250gb-25-intenso-black-usb3020-portable-hdd-p-13784.html

 

http://www.pohodlne-nakupy.sk/pocitace-3/intenso-6023575-2-5-externy-disk-memorydrive-1-75tb-usb-3-0-cierny/

 

http://www.itsk.sk/intenso-2-5-externy-disk-memorydrive-1-75tb-usb-3-0-cierny_d360018.html

 

στα οποια εχει ακριβως το ιδιο part Number (6023575) και αναφέρεται το 1.5ΤΒ (+ 0.25ΤΒ).

 

Σε αλλα αναφέρεται μονο το 1.75ΤΒ (όπως και στην φωτο του #12 η οποια βεβαια δεν φαινεται αν είναι για το 6023575 ή/και η πισω οψη του κουτιου), αλλα δεν βλεπω πολύ πιθανο να υπαρχουν δυο εκδοσεις με το ιδιο part Number και διαφορετικες χωρητικότητες, πιο πιθανο βλεπω να είναι ενας τροπος μαρκετιν να μην φανει ότι το 0.25 είναι cloud. Οποιος βρει κατι παραπανω ενημερωνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή τιμή. Έδωσα χθες 28Ε για δυο θήκες USB3 Raidsonic να στεγάσω ένα 500G@7200 και έναν 320G@5400 που περίσσεψαν από αναβαθμίσεις laptop σε SSD και με ζώνουν τα φίδια ότι τελικά δεν άξιζε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχω τον σκληρό περίπου 4 μήνες, η χωρητικότητα του είναι 1,59Tb ήτοι 1,750,346,760,192 bytes.

Μια χαρά σβέλτος είναι . Wd δεν είναι σε καμμία περίπτωση. 

Το μόνο που μου κάνει που και που είναι αποσυνδέσεις στιγμιαίες, είτε όταν είναι συνδεμένος σε pc είτε σε media player.

Αλλά αυτό δεν συμβαίνει συχνά. ότι άλλο θέλετε με ρωτάτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα λινκ απο το εσοπ, αν δεις την φωτο το γραφει

http://www.e-shop.gr/images/PER/ART2/PER.340361_2.jpg

 

Παιδιά, από τη φωτό δεν προκύπτει ότι είναι 1,50ΤB storage του δίσκου + 250GB cloud storage. Αυτό που λέει είναι ότι δίνει δωρεάν επιπλέον 250GB (προφανώς σε σύγκριση με παλαιότερη διανομή του προϊόντος, που ήταν σκέτο 1,50ΤB).

 

Κάτι σαν τα γαριδάκια, που σου λέει ότι η συσκευασία έχει 20% περισσότερο προϊόν απ' ό,τι συνήθως :blink:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχω τον σκληρό περίπου 4 μήνες, η χωρητικότητα του είναι 1,59Tb ήτοι 1,750,346,760,192 bytes.

Αυτο απο κανενα... Acronis ή μεσω τιποτα bloatware λογισμικου της intenso? Γιατι μου φαινεται αρκετα απιθανο να ειναι 'πραγματικη' η χωρητικοτητα 1,75 θα επρεπε ειτε να εχει 7 platters των 250GB (δεν εχει γινει ποτε σε 2,5αρη δισκο, προφανως ουτε και σε 3,5αρη) ειτε να εχει ξερω γω 3 των 500 και ενα των 250, πραγμα που επισης δεν εχει γινει ποτε -και δε ξερω αν μπορει καν να γινει, και αν μπορει τοτε σε τι ενδεχομενα προβληματα μπορει να οδηγησει-...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους το σκέφτονται για έσω, *ΑΝ* είναι το ίδιο σύστημα με αυτόν του βίντεο, φαίνεται α) να ανοίγει το κουτί χωρίς να σπάνε κλιψάκια (περί εγγύησης), β) να βγαίνει κανονικά (δεν είναι δλδ ένα με το Usb όπως κάποιοι wd) και, γ) μέσα παίζει Samsung momentus (=Seagate?).

Το λινκ του βιντεο δε λειτουργει, μπορεις να το ξαναδωσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τον έχω τον σκληρό περίπου 4 μήνες, η χωρητικότητα του είναι 1,59Tb ήτοι 1,750,346,760,192 bytes.

Μια χαρά σβέλτος είναι . Wd δεν είναι σε καμμία περίπτωση. 

Το μόνο που μου κάνει που και που είναι αποσυνδέσεις στιγμιαίες, είτε όταν είναι συνδεμένος σε pc είτε σε media player.

Αλλά αυτό δεν συμβαίνει συχνά. ότι άλλο θέλετε με ρωτάτε.

 

 

Παιδιά, από τη φωτό δεν προκύπτει ότι είναι 1,50ΤB storage του δίσκου + 250GB cloud storage. Αυτό που λέει είναι ότι δίνει δωρεάν επιπλέον 250GB (προφανώς σε σύγκριση με παλαιότερη διανομή του προϊόντος, που ήταν σκέτο 1,50Τ B).

 

Κάτι σαν τα γαριδάκια, που σου λέει ότι η συσκευασία έχει 20% περισσότερο προϊόν απ' ό,τι συνήθως :blink:

Μαλλον εχεις δικιο, αφου εχουμε και την επιβεβαιωση από τον συμφορουμιτη παραπανω περι του 1.75 φτιαχνω το #1 ποστ ως ειχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως απο μια ματια που εριξα τωρα, γιατι εξω παιζει πυκνα/συχνα σε προσφορα καποιος... intenso 1,75tb, τα εχω δει ολα, απο προσφορα με χωρο στο... cloud, απο δισκους 1,75ΤΒ και απο.... "κομμενους" western digital 2TB δισκους που φαινονται τα 1,75 απο τα 2ΤΒ (δε θα ηθελα να σκεφτομαι για ποιο λογο εβαλαν τετοιους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχω τον σκληρό περίπου 4 μήνες, η χωρητικότητα του είναι 1,59Tb ήτοι 1,750,346,760,192 bytes.

Μια χαρά σβέλτος είναι . Wd δεν είναι σε καμμία περίπτωση.

Το μόνο που μου κάνει που και που είναι αποσυνδέσεις στιγμιαίες, είτε όταν είναι συνδεμένος σε pc είτε σε media player.

Αλλά αυτό δεν συμβαίνει συχνά. ότι άλλο θέλετε με ρωτάτε.

Μπορείς να μας πεις το μοντέλο του δίσκου που έχει μέσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...