Προς το περιεχόμενο

Εξωτερικός Δίσκος Intenso 2,5'' 1,75TB USB 3.0 Black - 57,99€ you.gr


vierinia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 233
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το μόνο που μου κάνει που και που είναι αποσυνδέσεις στιγμιαίες, είτε όταν είναι συνδεμένος σε pc είτε σε media player.

Αλλά αυτό δεν συμβαίνει συχνά.

δεν ειναι σοβαρο προβλημα αυτο;;;;;;;;;;  :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>"Η σελιδα δεν βρεθηκε". Οσοι προλαβαμε... προλαβαμε(; )</p>

 

Προλαβαίνουν και οι υπόλοιποι με 121,77 € :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μας πεις το μοντέλο του δίσκου που έχει μέσα;

 

 

δεν ειναι σοβαρο προβλημα αυτο;;;;;;;;;;  :fear:

 

Δεν θα ανοίξω το case για να δω τι σκληρό φοράει (για παν ενδεχόμενο εγγύησης).

 

 

 

Είναι σημαντικό προβληματάκι , βέβαια δεν το κάνει συχνά. Ισως προς την λήξη της εγγύησης να τον πάω πίσω, αν δεν τα έχει φτύσει μέχρι τότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο πρόβλημα ακριβώς έχω σε άλλο intenso (εξωτερικός με τροφοδοσία).

Κάποιες φορές, εξαφανίζεται από τα windows (ακόμα και στη μέση μεταφοράς αρχείων), σα να το βγάζεις από την πρίζα.

Δεν είναι θέμα καλής επαφής καλωδίων, ούτε τροφοδοτικού, το έχω ψάξει.

Απλά το κάνει.

Εμένα επειδή έχει on/off, "θεραπεύεται" με ένα σβήσιμο/άναμμα.

 

Άρα σίγουρα δεν είναι "ξεσαβούριασμα" ελαττωματικής παρτίδας, αφού ο δικός μου σκληρός είναι αγορασμένος πριν ενάμιση χρόνο, άλλη χωρητικότητα, άλλο μοντέλο.

Είναι "κουσούρι" intenso γενικότερα από ότι κατάλαβα διαβάζοντας τον vixos.

 

Ούτε εγώ το θεωρώ σοβαρό πρόβλημα, δε συμβαίνει συνέχεια και είναι σε σκληρό που του αντιγράφω πράγματα 1 στο μήνα.

(γι αυτό και δεν ασχολήθηκα με επιστροφή κτλ, αφού μπορεί και ο νέος που θα έπαιρνα να έκανε το ίδιο).

 

Φυσικά για κάποιον που θα κάνει συχνή χρήση, θα είναι major πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ανοίξω το case για να δω τι σκληρό φοράει (για παν ενδεχόμενο εγγύησης).

 

Φυσικά και δεν εννοούσα να τον ανοίξεις. Βάλε το free προγραμματάκι crystaldiskinfo και θα σου γράψει το μοντέλο του δίσκου μαζί με τα χαρακτηριστικά του και την κατάσταση "υγείας" του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λινκ του βιντεο δε λειτουργει, μπορεις να το ξαναδωσεις;

Tο διορθωσα στο αρχικο ποστ. Αν ξαναχτυπήσει, ο τίτλος του βιντεο στο YT είναι Open external Intenso 2.5 HDD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ τον TS.

Έριξα και εγώ μια παραγγελία αλλά αυτό με τις αποσυνδέσεις που αναφέρθηκε με προβληματίζει αν αξίζει να τον παραλάβω.

Αν βέβαια προηγουμένως δεν πέσει άκυρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο διορθωσα στο αρχικο ποστ. Αν ξαναχτυπήσει, ο τίτλος του βιντεο στο YT είναι Open external Intenso 2.5 HDD

Ευχαριστω.

Αυτος που εχει μεσα το βιντεακι ειναι 1Τ που εδω λανσαρεται ως Seagate ενω στο Newegg ως Samsung, οποτε αν ειναι 1,5Τ σιγουρα εχει αλλο δισκο μεσα.

Aν καποιος τον παραλαβει και θελει να τον χρησιμοποιησει ως εσωτερικο δισκο η τον ανοιξει ας αναφερει πιο μοντελο σκληρου δισκου εχει μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ε ναι, γι' αυτό έγραψα "ΑΝ είναι το ίδιο σύστημα με αυτόν του βίντεο"... φαίνεται ότι το κουτί είναι διαφορετικής σειράς (το λαμπάκι ένδειξης είναι διαφορετικό από αυτό της προσφοράς) και ο hdd άλλη χωρ/τα, αν όμως η Intenso δεν έχει αλλάξει την κατασκευή της θήκης και σε αυτή τη σειρά -μοιάζουν "κοντινές"- το είδα ως δείγμα ότι πιθανόν να είναι ίδιο κι επομένως ν' ανοίγει κι αυτός το ίδιο ανώδυνα. Eννοείται πως μόνο αν κάποιος τον ανοίξει θα επιβεβαιωθεί αν είναι το ίδιο σύστημα.

 

Όσο για το τι έχει μέσα, όπως έγραψα "...samsung=seagate?" και κάποιος πιο πάνω που έχει ίδιο με της προσφοράς, είπε ότι μέσα έχει seagate.[edit->] Αν δεν τρολάρει το συγκεκριμένο ποστ τώρα που το ξαναδιάβασα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κάτι σαν τα γαριδάκια, που σου λέει ότι η συσκευασία έχει 20% περισσότερο αέρα απ' ό,τι συνήθως :blink:

 

Fixed... :-D

 

Πάντως πρώτη φορά βλέπω σε προϊόν τεχνολογίας τέτοια "μπακαλίστικη" προσφορά.... Σε λίγο θα έχουμε και επεξεργαστή intel core i3 2,2 Ghz + 0,4 Ghz δώρο.... ή  μνήμη Ram αγοράζεις 8 gb πληρώνεις για 6....  :eek:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...