Προς το περιεχόμενο

U.F.O Υπαρχουν αραγε εξωγιηνοι?


JohnConstantine

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θέλω να πω οτι ενδιαφέρονται γιαυτό το θέμα 

Και γιατι να μην ενδιαφερεσαι. Παντα ειχαμε απορια για το αν υπαρχουν και πως ειναι η τι θελουνε απο εμας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σύμπαν είναι τόσο αχανές που στατιστικά είναι μάλλον πιθανό να υπάρχει και αλλού ζωή. 

Επίσης πάλι είναι μάλλον πιθανό κάπου να υπάρχει και νοήμων ζωή. 

Επίσης πάλι είναι μάλλον πιθανό να υπάρχουν πολιτισμοί ανώτεροι τεχνολογικά από τον δικό μας.

 

Από την αλλη οι αποστάσεις είναι τέτοιες που μάλλον είναι απίθανο να υπάρχουν επισκέψεις σε εμάς είτε τώρα είτε στο παρελθόν. 

Άσε που αν υπήρχαν τώρα το πιο πιθανό (δικιά μου εικασία) είναι ότι θα μας αποκαλύπτονταν (εκτός κ αν απλά παρατηρούν).

 

Υπάρχει κ το ενδεχόμενο να υπάρχει τρόπος παράκμψης των αποστάσεων αλλά προς το παρόν η επιστήμη δεν ξέρει πως (στην θεωρία επιτρέπεται αλλά στην πράξη είναι ακατόρθωτο - για εμάς τουλ).

 

Συνοψίζοντας:

 

Υπάρχουν UFO ? Το θεωρώ μάλλον απίθανο (οι άνθρωποι είναι ηλίθιοι, εδώ πιστευουν σε άλλες μ@λακίες)

Υπάρχουν εξωγήινοι (λέω νοήμοντες γιατί ώς κατώτεροι οργανισμοί δλδ βαλτήρια κτλ ίσως έχουμε και στην γειτονιά μας) ? Το θεωρώ μάλλον πιθανό.

 

 

Πέρα απο το μέγεθος, είναι μεγαλο και σε ηλικία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου ειχα διαβασει/ακουσει οτι αμα τυχον υπηρχε ενας νοημον ζωντανος οργανισμος σε εναν ''γειτονικο'' γαλαξια θα μας εβλεπε καποια χιλιαδες χρονια πισω απο οτι ειμαστε τωρα...δεν ξερω ομως κατα ποσο στεκει αυτο!?!?!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου ειχα διαβασει/ακουσει οτι αμα τυχον υπηρχε ενας νοημον ζωντανος οργανισμος σε εναν ''γειτονικο'' γαλαξια θα μας εβλεπε καποια χιλιαδες χρονια πισω απο οτι ειμαστε τωρα...δεν ξερω ομως κατα ποσο στεκει αυτο!?!?!!

Ισχύει εφόσον οι αισθητήρες του υποθετικού τούτου πολιτισμού βασίζονται στην διάδοση πληροφορίας που μεταδίδεται με την ταχύτητα του φωτός(οπτικοί,IR,RF κ.ο.κ.).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 AΛλο ufo αλλο aliens.

 

UFO Ή A.T.I.A υπηρξαν, και ησαν ufo/atia για τον περισσοτερο πληθυσμο του κοσμου. Υπαρχουν βιντεο στο youtube ασπρομαυρα ντοκυμαντερ που δειχνουν οτι στα την εποχη του δευτερου παγκοσμιου καποιοι (δεν θυμαμαι αν οντως ηταν οι Γερμανοι) προσπαθουσαν να κανουν τα κατασκοπευτικα αεροπλανα τους να τρεχουν γρηγορα πχ, η να κανουν ευκολους ελιγμους κτλ.

Σχεδιασαν κυλιδρικα αεροσκαφη, με ελικες που ωθουσαν τον αερα προς τα κατω, ισως προσπαθουσαν και αναπτυξουν τεχνολογια αντιβαρυτητας με φυγοκεντρες δυναμεις, δεν θυμαμαι, αλλα αυτα τα πραγματα Οντως εγιναν. Πλεον δεν ειναι κατι μυστικο.

 

Θελω να πω οτι "διαστημοπλοια" Γηινα υπηρξαν (δεν ηταν διαστημοπλοια γιατι η γηινη τεχνολογια δεν προχωρησε εκεινη την εποχη με στρογγυλα αεροσκαφη). Διαστημοπλοια εξωγηινα, προσωπικα δεν πιστευω οτι εχουν ερθει στην Γη.

 

Τωρα για το αν υπαρχουν εξωγηινοι, ειναι ενα ε-ντε-λως αλ-λο θεμα. Πιστευω στην υπαρξη τους, 80% δεν πιστευω οτι εχουν ερθει. Θα μου πειτε καποια παραξενα πραγματα που βλεπουμε γυρω μας τι να ειναι. Εγω πιστευω μονο γηινη τεχνολογια, που δεν χρειαζεται να ξερουμε(απο τις κυβερνησεις) ισως, οτι υπαρχει.

 

 

 

και κατι για χαβαλε..

 

Εγω ποιο πολυ απορω πως καταφεραν οι ανθρωποι σε μια καρτα μνημης 1cm επι 0.70 cm, να χωρεσουν 128 GB πχ..

Κατι τετοια ωρες ωρες σκεφτομαι και αναρωτιεμαι με ην φαντασια μου, σαν επιστημονας που ειμαι, αν οι καρτες μνημης ειναι εξωγηινες..!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 AΛλο ufo αλλο aliens.

 

UFO Ή A.T.I.A υπηρξαν, και ησαν ufo/atia για τον περισσοτερο πληθυσμο του κοσμου. Υπαρχουν βιντεο στο youtube ασπρομαυρα ντοκυμαντερ που δειχνουν οτι στα την εποχη του δευτερου παγκοσμιου καποιοι (δεν θυμαμαι αν οντως ηταν οι Γερμανοι) προσπαθουσαν να κανουν τα κατασκοπευτικα αεροπλανα τους να τρεχουν γρηγορα πχ, η να κανουν ευκολους ελιγμους κτλ.

Σχεδιασαν κυλιδρικα αεροσκαφη, με ελικες που ωθουσαν τον αερα προς τα κατω, ισως προσπαθουσαν και αναπτυξουν τεχνολογια αντιβαρυτητας με φυγοκεντρες δυναμεις, δεν θυμαμαι, αλλα αυτα τα πραγματα Οντως εγιναν. Πλεον δεν ειναι κατι μυστικο.

 

Θελω να πω οτι "διαστημοπλοια" Γηινα υπηρξαν (δεν ηταν διαστημοπλοια γιατι η γηινη τεχνολογια δεν προχωρησε εκεινη την εποχη με στρογγυλα αεροσκαφη). Διαστημοπλοια εξωγηινα, προσωπικα δεν πιστευω οτι εχουν ερθει στην Γη.

 

Τωρα για το αν υπαρχουν εξωγηινοι, ειναι ενα ε-ντε-λως αλ-λο θεμα. Πιστευω στην υπαρξη τους, 80% δεν πιστευω οτι εχουν ερθει. Θα μου πειτε καποια παραξενα πραγματα που βλεπουμε γυρω μας τι να ειναι. Εγω πιστευω μονο γηινη τεχνολογια, που δεν χρειαζεται να ξερουμε(απο τις κυβερνησεις) ισως, οτι υπαρχει.

 

 

 

και κατι για χαβαλε..

 

Εγω ποιο πολυ απορω πως καταφεραν οι ανθρωποι σε μια καρτα μνημης 1cm επι 0.70 cm, να χωρεσουν 128 GB πχ..

Κατι τετοια ωρες ωρες σκεφτομαι και αναρωτιεμαι με ην φαντασια μου, σαν επιστημονας που ειμαι, αν οι καρτες μνημης ειναι εξωγηινες..!

 

 

Τα περισσότερα ΑΤΙΑ ήταν και είναι φυσικά φαινόμενα,το θέμα με τα "μυστικά" Γερμανικά αεροσκάφη είναι κατά μεγάλο ποσοστό μπούρδες των μεταπολεμικών φυλλάδων.Τα καλύτερα αεροσκάφη-τεχνολογίες τα ήξεραν όλοι,δηλαδή από το 1943 ήδη οι Σύμμαχοι είχαν μια καλή ιδέα για το Me-262,απλά δεν ήξεραν για τις ακριβείς ικανότητες των.Τα περί αντι-βαρύτητας φυσικά είναι πράσινοι ίπποι και καλό είναι να μην τα γράφεις.

Κυλινδρικά αεροσκάφη που ήταν αρκετά επιτυχημένα σαν σχεδιάσεις έκανε η Avro Canada(πέταξαν πραγματικά),δες το βιβλίο τούτο.

Από εκεί και πέρα οι μνήμες είναι λογικό να φαίνονται τεράστιες γιατί μιλάμε για αρχιτεκτονική τρανζίστορ που είναι στα nm.Τα περισσότερα βακτήρια είναι 2 και πλέον τάξεις μεγέθους μεγαλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕ αυτα που γραφετε σε αυτο το thread πολλοι, φαινεται οτι δεν εχετε παει καν σχολειο ή οτι πηγατε και δεν ακουμπησατε ... αντιεπιστημονικοτητες και θεωριες συνωμοσιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλο ειναι να ξερεις πως περιπου τα ιδια λεμε, οποτε μην κανεις σα να σου θιξαμε την μανα. Καπου ειχα δει ενα ντοκυμαντερ που τωρα με ευκολες λεξεις κλειδια δεν το βρισκω στο youtube και αμα το βρω θα το ανεβασω, οχι τωρα ομως. Δεν αποδυκνυει κατι αντιθετο απ οτι λες εσυ, απλως ειναι μια ανθρωπινη τεχνολογια που υπηρξε. Πρασινοι ιπποι επισης, δεν υπαρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλο ειναι να ξερεις πως περιπου τα ιδια λεμε, οποτε μην κανεις σα να σου θιξαμε την μανα. Καπου ειχα δει ενα ντοκυμαντερ που τωρα με ευκολες λεξεις κλειδια δεν το βρισκω στο youtube και αμα το βρω θα το ανεβασω, οχι τωρα ομως. Δεν αποδυκνυει κατι αντιθετο απ οτι λες εσυ, απλως ειναι μια ανθρωπινη τεχνολογια που υπηρξε. Πρασινοι ιπποι επισης, δεν υπαρχουν.

Εάν αναφέρεσαι σε εμένα πίστεψε με δεν έχει καμία σχέση αυτή η απάντηση με το πως θα ήμουν θιγμένος.

Μετά πάμε στο θέμα μας,εάν υποθετικά υπήρχε τεχνολογία αντι-βαρύτητας δεν θα χανόταν ούτε ο κόσμος σήμερα θα ήταν ο ίδιος.Αυτό είναι δεδομένο και αδιαμφισβήτητο.

Πηγές άπειρες στο ίντερνετ για το θέμα και δεν χρίζει περαιτέρω ανάλυσης από εμένα.

Πράσινοι ίπποι,όπως και δράκοι στην κουζίνα υπάρχουν και παρα υπάρχουν,με τόσα που κυκλοφορούν στα φόρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα τι λεει ο τυπος στο βιντεο ?ειναι σοβαρος?

 

Οτι ειμαστε πρωτογονοι ?Οτι υπαρχουν εξωγηινοι πολιτισμοι εκατομμυρια χρονια πιο προχωρημενοι?

Οτι ειμαστε εγωιστες και πιστευουμε οτι ΠΡΕΠΕΙ να μας επισκεφτουν οι πιο προηγμενοι εμας τους γαματους?

Οτι κρινουμε τα δεδομενα μονο με τα δικα μας στανταρ και γνωσεις?

Οτι οποιος επιστημονας πει την λεξη "ουφο" , τον στελνουν σπιτι του?

Οτι μπορουμε να κινηθουμε γρηγοροτερα απο το φως?

Και τολμαει στο τελος να μιλαει για "διαστασεις"?Για πολλαπλα συμπαντα...Μα ειναι σοβαρος?

 

Μαλλον δεν πηγε σχολειο καν..ουτε καν απεξω δεν περασε....

 

/ειρωνια mode off

 

Ο τυπος μεσα σε 9 λεπτα με απλα λογια εξεθεσε ολη την προκαταληψη και κομπλεξ του ανθρωπινου ειδους...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξωγήινοι υπάρχουν στην γη αλλά είναι μικροοργανισμοί και μεταφέρονται με μικροσκοπικά διαστημόπλοια (Μπορεί να μεταφέρονται στο κενό χώρο, υπάρχουν διαφορές φήμες για το πώς μεταφέρονται). Δεν έχει αποδειχθεί ακόμη το επίπεδο της νοημοσύνης αλλά ούτε και ο σκοπός τους. Υπάρχουν σε πολλές πηγές ότι με κάποιο τρόπο θα ενωθούν με τους μικροοργανισμούς της Γης (δεν θυμάμαι την ακριβή ορολογία), αλλά υπάρχουν διαφορετικές απόψεις για τα αποτελέσματα του προηγούμενου.Η μια πλευρά υποστηρίζει ότι θα βοηθήσει στην καταπολέμηση των ασθενειών και θα ανεβάσει το όριο ζωής του ανθρώπου (μέσω πειραμάτων από τους επιστήμονες μας). Η άλλη πλευρά υποστηρίζει ότι είναι η αρχή του τέλους ότι νέες ασθένειες θα προκύψουν και θα σκοτώσουν/ αφανίσουν τους ανθρώπους (για τα ζώα υπάρχουν διάφορα φήμες). Για την νοημοσύνη τους πολλοί πιστεύουν ότι είναι αρκετά ανεπτυγμένοι ενώ άλλοι ότι είναι το κατώτερο είδος ζωής ενός άλλου πλανήτη και έχουν σταλθει από ένα ανεπτυγμένο είδος σε εκείνο του πλανήτη (λόγω ότι αυτοί οι μικροοργανισμοί μπορούν να επιβιώσουν από το ταξίδι και ζήσουν στην Γη ενώ αυτοί δεν μπορούν να επιβιώσουν από το ταξίδι) ο λόγος που τους έχουν στείλει είναι άγνωστος. Ζουν ανάμεσα μας αλλά δεν μπορούμε να τους δούμε με τα μάτια μας και οι κυβερνήσεις δεν αναφέρουν τίποτα και μας κρατάνε στο σκοτάδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...