Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με τα τακούνια στις γυναίκες..


redhotstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέχασα επίσης πως ο κύριος λόγος που δεν φοράω τακούνια είναι επειδή έχω δισκοκήλη και αρχές δισκοπάθειας, οπότε μου γαμάνε τη μέση. Από κει πέρα, η εμφάνιση μου είναι τόσο καλή που δεν χρειάζομαι τακούνια ( lol ), τα δυνατά μου σημεία δεν χρειάζονται περαιτέρω ανόρθωση, γιατί κάτι πήρε το μάτι μου περί ignore & ban list, οπότε έπρεπε να με υπερασπιστώ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα επίσης πως ο κύριος λόγος που δεν φοράω τακούνια είναι επειδή έχω δισκοκήλη και αρχές δισκοπάθειας, οπότε μου γαμάνε τη μέση. Από κει πέρα, η εμφάνιση μου είναι τόσο καλή που δεν χρειάζομαι τακούνια ( lol ), τα δυνατά μου σημεία δεν χρειάζονται περαιτέρω ανόρθωση, γιατί κάτι πήρε το μάτι μου περί ignore & ban list, οπότε έπρεπε να με υπερασπιστώ :P

Πως την παλεύεις με καρέκλες κ.τ.λ.;

Γιατί έχουμε έναν συνάδελφο με παρόμοια πάθηση και είναι με το ειδικό μαξιλαράκι υπό μάλης και συνέχεια τρέχει στους χειροπράκτες-ορθοπεδικούς.

Πάλι με τόσα που κάνει πάλι κάθε βράδυ θέλει τρίψιμο από την γυναίκα του να στρώσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως την παλεύεις με καρέκλες κ.τ.λ.;

Γιατί έχουμε έναν συνάδελφο με παρόμοια πάθηση και είναι με το ειδικό μαξιλαράκι υπό μάλης και συνέχεια τρέχει στους χειροπράκτες-ορθοπεδικούς.

Πάλι με τόσα που κάνει πάλι κάθε βράδυ θέλει τρίψιμο από την γυναίκα του να στρώσει...

Στο σπίτι έχω αυτά τα ειδικά μαξιλαράκια και ανατομική καρέκλα, αλλά η γυμναστική ( ραχιαίους και όχι κοιλιακούς ) βοηθάει πολύ. Γενικά προσέχω, όχι βάρη όχι απότομα κτλ. Το κυριότερο είναι πως αυτό που έχω σπουδάσει το εγκατέλειψα, αν ήθελα να έχω μέση στα 30 μου, αλλά ευτυχώς θα σπουδάσω κάτι άλλο που μου αρέσει περισσότερο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αδερφες. Οποτε ειναι να παε καπου επισημα, παντα τακουνια. Ετσι γιατι "πρεπει".

Εγω ρωταω, γιατι πρεπει;..

 

Οι άντρες όποτε χρειάζεται να ντυθούν επίσημα πρέπει να φορέσουν κοστούμι ή/και γραβάτα. Γιατί πρέπει; Γιατί έτσι είναι η κοινωνική νόρμα. Πριν από 80 χρόνια έπρεπε π.χ. να φοράς καπέλο. Σε 80 χρόνια θα πρέπει να φοράς ολογραφικό προβολέα. Δεν έχει γιατί σ' αυτά τα πράγματα.

 

Φορανε (ισως) δηλαδη τακουνια οχι επειδη αρεσει στις ιδιες αλλα επειδη νομιζουν, αρεσει στο αλλο τους μισο;..

 

Όσον αφορά το αρέσειν, τα φοράνε γιατί (για ΧΥΖ λόγους) έτσι αισθάνονται οι ίδιες πιο ωραίες/κομψές/σέξι για τον εαυτό τους. Το ΧΥΖ μπορεί να περιλαμβάνει ότι ο αρσενικός φτιάχνεται με το τακούνι, αλλά αυτό είναι στο μυαλό της κάθε γυναίκας και στο πώς το σκέφτεται.

 

Το ίδιο ισχύει και για τους άντρες. Δε χρειάζεται να σου πει καμία γυναίκα πως αν εσύ ντυθείς έτσι η αλλιώς της αρέσεις περισσότερο. Αρκεί εσύ να αισθάνεσαι για τον εαυτό σου πως είσαι πιο ωραίος.

 

Βέβαια είναι γεγονός πως όποτε έχεις encounter που άτομο του ενδιαφέροντος φύλου σε σκανάρει απροκάλυπτα από πάνω μέχρι κάτω μετά οι πιθανότητες να ξαναντυθείς με τον ίδιο τρόπο αυξάνονται...

 

τα δυνατά μου σημεία δεν χρειάζονται περαιτέρω ανόρθωση

 

Αν δεν εννοείς τα μάτια, το εκφραστικό πρόσωπο ή την προσωπικότητά σου... είναι θέμα χρόνου.  :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κύρια χρησιμότητα τους ειναι ότι βολεύουν για το όρθιο πισωκολλητό.

 

Άμα είναι όμως τάπας ο άλλος, @@ βολεύουν...

 

 

...από την άλλη, θα μού πεις, με μπόι «ένα και τίποτα», το όρθιο σοκολιτόπι σε μάρανε...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι άντρες όποτε χρειάζεται να ντυθούν επίσημα πρέπει να φορέσουν κοστούμι ή/και γραβάτα. Γιατί πρέπει; Γιατί έτσι είναι η κοινωνική νόρμα. Πριν από 80 χρόνια έπρεπε π.χ. να φοράς καπέλο. Σε 80 χρόνια θα πρέπει να φοράς ολογραφικό προβολέα. Δεν έχει γιατί σ' αυτά τα πράγματα.

 

 

 

Όσον αφορά το αρέσειν, τα φοράνε γιατί (για ΧΥΖ λόγους) έτσι αισθάνονται οι ίδιες πιο ωραίες/κομψές/σέξι για τον εαυτό τους. Το ΧΥΖ μπορεί να περιλαμβάνει ότι ο αρσενικός φτιάχνεται με το τακούνι, αλλά αυτό είναι στο μυαλό της κάθε γυναίκας και στο πώς το σκέφτεται.

 

Το ίδιο ισχύει και για τους άντρες. Δε χρειάζεται να σου πει καμία γυναίκα πως αν εσύ ντυθείς έτσι η αλλιώς της αρέσεις περισσότερο. Αρκεί εσύ να αισθάνεσαι για τον εαυτό σου πως είσαι πιο ωραίος.

 

Βέβαια είναι γεγονός πως όποτε έχεις encounter που άτομο του ενδιαφέροντος φύλου σε σκανάρει απροκάλυπτα από πάνω μέχρι κάτω μετά οι πιθανότητες να ξαναντυθείς με τον ίδιο τρόπο αυξάνονται...

 

 

 

Αν δεν εννοείς τα μάτια, το εκφραστικό πρόσωπο ή την προσωπικότητά σου... είναι θέμα χρόνου.  :P

Και αυτά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα είναι όμως τάπας ο άλλος, @@ βολεύουν...

 

 

...από την άλλη, θα μού πεις, με μπόι «ένα και τίποτα», το όρθιο σοκολιτόπι σε μάρανε...

 

Αν ο άλλος είναι τάπας, βολεύει να φτάνει χωρίς σκύψιμο στο γλύψιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Νικολ κιτμαν οταν χωρισε τον Κρουζ ειπε "επιτελους τωρα θα φοραω τακουνια".

Οποτε δεν ειναι κατι που φοριεται μονο απο τις κοντες. Θα ισχυει και αυτο που ειπε ο defacer οτι νιωθουν ετσι, ωραια. Απλως μου φαινεται πως ειναι μια διαχρονικη μοδα, αλλα μαλλον μονο τα χρονια που ζησαν οι κοντινοτεροι συγγενεις μου (1980 και μετα). Και το στρογγυλο καπελο θα ειχε περαση στους αντρες παλια, ακομα και το βραδυ χαχα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τακούνι τύπου γόβα(όχι τακούνι γενικότερα πχ καουμπόικες μπότες) δεν είναι κάτι καινούριο οπότε δεν είναι και μόδα που μπορεί να περάσει. Μόδα είναι πχ ποιο στυλ τακουνιού θα φορεθεί τα επόμενα χρόνια, όπως με τις πλατμόρφες(που στην αρχή ήταν άθλιες).

 

 

Από τουλάχιστον την δεκαετία του 30' φοριόταν το τακούνι. Εννοείται όχι στην Ελλάδα που είχαμε κατοχές και τέτοια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος απο ολα τα καλα που ειπατε για τα τακουνια ενα απο τα αγαπημενα μ ειναι ο θορυβος που κανει και διωχνει τη κινηση απο μπροστα.ουτε συγνωμη ουτε τιποτα  μονο κλικ κλικ κλικ κλικ.so cool B)

 

αλλα γενικα το τακουνι θελει τεχνη.πανε κατι τραγικες περνουν ενα τακουνι ναααααα και προχωρανε στον αερα δεν ειναι πραγματα αυτα..χαλανε το εφε.το τακουνι δεν κανει θαυματα δεν θα σε κανει ζιζελ κοπελια αποδεξου το και παρε ενα ωραιο παπουτσακι και οχι στυλο της δεη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα επίσης πως ο κύριος λόγος που δεν φοράω τακούνια είναι επειδή έχω δισκοκήλη και αρχές δισκοπάθειας, οπότε μου γαμάνε τη μέση. Από κει πέρα, η εμφάνιση μου είναι τόσο καλή που δεν χρειάζομαι τακούνια ( lol ), τα δυνατά μου σημεία δεν χρειάζονται περαιτέρω ανόρθωση, γιατί κάτι πήρε το μάτι μου περί ignore & ban list, οπότε έπρεπε να με υπερασπιστώ :P

 

τον τελευταιο καιρο ποναει η μεση μου και εχω φρικαρει απο την ωρα που διαβασα το ποστ σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...