Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με τα τακούνια στις γυναίκες..


redhotstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για την συγκεκριμένη που τα φοράει , 9 στις 10 φορές που θα βγει , το ντύσιμό της αποτελείται από δερμάτινο "κολλάν" - κολλητή μπλούζα σαν κορσέ που καλύπτει το 1,5/4 του βυζγιού .

 

α μαλιστα, δεν ειχα κατι τετοιο κατα νου για το μοδατο, οποτε βγαλε συμπερασμα

Οταν τα κοριτσια αρχιζουν να φορανε τακουνια σε καποιες εξοδους τους (συνηθως τελη γυμνασιου και αρχες λυκειου) τι ειδους τακουνια επιλεγουν με βαση τα παραπανω;

Κυριλε θα μου πειτε καθως ουτε ποut ειναι, ουτε εχουν επαγγελματικα meetings.

Οταν ομως βλεπεις να φορανε τακουνια με τζιν παντελονια, θεωρειται παλι κυριλε αυτο το ντυσιμο;..

 

οχι δεν ειναι κυριλε κυριλε αυτο προφανως,ειναι ψιλοκαλο ντυσιμο, οπως οι αντρες βαζουν τζιν και πουκαμισο και το παιζουν γαμπροι,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειναι η νεα μοδα, και θεωρουν ετς τον εαυτο τους " ιν ". :-D  υπαρχουν καποιες γυναικες που ειναι φανατικες ακολουθοι στις τασεις της μοδας και αλλες που πανε απλα με την μοδα, μπουγιο δλδ. :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επαγγελματικο

 

harlow_kitten_heels_white_1_1.jpg

 

images?q=tbn:ANd9GcTCwwonFwsKZdwD_KDptsp

 

 

κυριλε

Christian-Louboutin-Christian-Louboutin-

Christian-Louboutin-Pigalle.png

 

για πουτανες

 

TIPJAR-709-5-2T.jpg

 

 

img-thing?.out=jpg&size=l&tid=45740540

Ειμαι  γυναικα εχει βγει κατι που θα με κανει ψηλοτερο ,ανορθωνοντας ταυτοχρονα ολο το σωμα μου  και δειχνοντας με sexy για την πλειοψηφια  των αντρων  και για αρκετους ακομα ιδιαιτερα sexy στα ορια του  φετιχ .Και αντι για αυτο μουρμουριζω οτι δεν θα ειμαι ανετα  και ενα καρο δικαιολογιες(εξαιρουνται  οι ιατρικοι λογοι  και κανεις αλλος ) ...Τα ιδια ακριβως ισχυουν και  για οσες δεν βαφονται  η' δεν ασχολουνται με το ντυσιμο τους .

Με την ιδια λογικη  και εγω  βαριεμαι να  γυμναζομαι, να κανω μπανιο και  θελω να τρωω ολη την ωρα  και να κοιμαμαι γιατι ετσι αισθανομαι ανετα .Δεχομαι  οτι υπαρχουν και αυτα τα ατομα  απλα  ειναι τελειως εξω απο την δικη μου λογικη .Για τα υπολοιπα  με καλυψε ο Caution στην πρωτη σελιδα .

 

Δεν αναφερομαι σε σενα Εvabb.

 

 

Υ.Γ Στις φωτογραφιες   απο πανω προς τα κατω το πρωτο και το δευτερο ειναι ανυπαρκτα .

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mary Janes δαγκωτό:

 

Mary-Jane-font-b-Stiletto-b-font-High-He

 

 

Κορίτσα, ιδιαίτερη προσοχή και στο τακούνι της μπότας ε (και στο συνολικό τους ύψος)!!!
Π.χ. αυτές εδώ θα μπορούσαμε να τις ονομάσουμε 'fuck me' boots. Μπλιαχ.:

 

Lace_up_thigh_boots_2.jpg?1383785643

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι  γυναικα εχει βγει κατι που θα με κανει ψηλοτερο ,ανορθωνοντας ταυτοχρονα ολο το σωμα μου  και δειχνοντας με sexy για την πλειοψηφια  των αντρων  και για αρκετους ακομα ιδιαιτερα sexy στα ορια του  φετιχ .Και αντι για αυτο μουρμουριζω οτι δεν θα ειμαι ανετα  και ενα καρο δικαιολογιες(εξαιρουνται  οι ιατρικοι λογοι  και κανεις αλλος ) ...Τα ιδια ακριβως ισχυουν και οσες δεν βαφονται  η' δεν ασχολουνται με το ντυσιμο τους .

Με την ιδια λογικη  και εγω  βαριεμαι να  γυμναζομαι, να κανω μπανιο και  θελω να τρωω ολη την ωρα  και να κοιμαμαι γιατι ετσι αισθανομαι ανετα .Δεχομαι  οτι υπαρχουν και αυτα τα ατομα  απλα  ειναι τελειως εξω απο την δικη μου λογικη .Για τα υπολοιπα  με καλυψε ο Caution στην πρωτη σελιδα .

 

Δεν αναφερομαι σε σενα Εvabb.

 

 

Υ.Γ Στις φωτογραφιες   απο πανω προς τα κατω το πρωτο και το δευτερο ειναι ανυπαρκτα .

 

κοιτα αλλο το κυκλοφορω σαν λετσος κι αλλο απλα δεν φοραω τακουνια για χψ λογους. δεν ψαχνουν ολες γκομενου ουτε τους επιτρεπουν οι περιστασεις παντα να φορανε τακουνια και μακιγιαζ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος απο ολα τα καλα που ειπατε για τα τακουνια ενα απο τα αγαπημενα μ ειναι ο θορυβος που κανει και διωχνει τη κινηση απο μπροστα.ουτε συγνωμη ουτε τιποτα  μονο κλικ κλικ κλικ κλικ.so cool B)

 

αλλα γενικα το τακουνι θελει τεχνη.πανε κατι τραγικες περνουν ενα τακουνι ναααααα και προχωρανε στον αερα δεν ειναι πραγματα αυτα..χαλανε το εφε.το τακουνι δεν κανει θαυματα δεν θα σε κανει ζιζελ κοπελια αποδεξου το και παρε ενα ωραιο παπουτσακι και οχι στυλο της δεη...

έχεις απόλυτο δίκαιο, το περπατημα σε High heels είναι τέχνη και αν δε το κατέχει μια γυναίκα  καλύτερα ας φορέσει κάτι άλλο. επίσης ο θόρυβος που κάνει στο περπάτημα μια γυναίκα με ωραία Heels είναι όλα τα λεφτα. αγγίζει και τα όρια του φετιχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το περπατημα σε High heels είναι τέχνη και αν δε το κατέχει μια γυναίκα  καλύτερα ας φορέσει κάτι άλλο.

 

Αν ειναι να φοραει τακουνια για Χ,Υ λογο, τοτε επιβαλεται να τα φοραει συνεχεια οποτε μπορει για να μαθει να περπαταει. Αυτες που βλεπουμε συνηθως να περπατησουν ειναι αυτες που δεν εχουν κανει καλη εξασκηση στο σπιτι.

heels_falling-catwalk.gif

 

Παντως ειναι σοβαρο, αν δεν ξερεις να περπατας μπορεις ανετα να σπασεις το ποδι σου (περισσοτερο απο στραμπουληγμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι  γυναικα εχει βγει κατι που θα με κανει ψηλοτερο ,ανορθωνοντας ταυτοχρονα ολο το σωμα μου  και δειχνοντας με sexy για την πλειοψηφια  των αντρων  και για αρκετους ακομα ιδιαιτερα sexy στα ορια του  φετιχ .Και αντι για αυτο μουρμουριζω οτι δεν θα ειμαι ανετα  και ενα καρο δικαιολογιες(εξαιρουνται  οι ιατρικοι λογοι  και κανεις αλλος ) ...Τα ιδια ακριβως ισχυουν και  για οσες δεν βαφονται  η' δεν ασχολουνται με το ντυσιμο τους .

Με την ιδια λογικη  και εγω  βαριεμαι να  γυμναζομαι, να κανω μπανιο και  θελω να τρωω ολη την ωρα  και να κοιμαμαι γιατι ετσι αισθανομαι ανετα .Δεχομαι  οτι υπαρχουν και αυτα τα ατομα  απλα  ειναι τελειως εξω απο την δικη μου λογικη .Για τα υπολοιπα  με καλυψε ο Caution στην πρωτη σελιδα .

 

Το ξέρεις πως θα μπορούσες να ξυρίζεις τον ποπουδάκο, να κάνεις peeling και να κυκλοφορείς με tanga το καλοκαίρι για να δείχνεις και συ σέξι στην πλειοψηφία των gay; Πώς; Δε σε απασχολεί το πώς δείχνεις στην πλειοψηφία των gay είπες; Και δε θα ξύριζες ποπουδάκι ούτε για τη Monica Belucci? Και δε μου πέφτει και λόγος και είμαι και καραγκιόζης που λέω τέτοια πράγματα;

 

Έχεις δίκιο. Ξαναδιάβασε τώρα τι έγραψες και συ για τις γυναίκες. Που το συγκρίνεις και με θέματα βασικής υγιεινής έτσι για το κερασάκι στην πατριαρχική τούρτα.

 

 

Mary Janes δαγκωτό:

 

Κορίτσα, ιδιαίτερη προσοχή και στο τακούνι της μπότας ε (και στο συνολικό τους ύψος)!!!

Π.χ. αυτές εδώ θα μπορούσαμε να τις ονομάσουμε 'fuck me' boots. Μπλιαχ.:

 

Δαγκωτό.  ^_^

 

Και μπλιαχ.

 

Αλλά καλά θα ήταν να μη τις ονομάσουμε fuck me boots, γιατί μετά κάποιος κάπου κάποτε όντως θα fuck και η κοπέλα δε θα θέλει και θα φταίνε οι boots, αφού τις φορούσε τα 'θελε.

 

έχεις απόλυτο δίκαιο, το περπατημα σε High heels είναι τέχνη και αν δε το κατέχει μια γυναίκα  καλύτερα ας φορέσει κάτι άλλο

 

Αν ειναι να φοραει τακουνια για Χ,Υ λογο, τοτε επιβαλεται να τα φοραει συνεχεια οποτε μπορει για να μαθει να περπαταει

 

Το να κυκλοφορεί ένας άντρας γυμνόστηθος ή με κολλητά αμάνικα είναι τέχνη, κι αν δεν έχει σώμα κάπου ανάμεσα σε Ronaldo και Balotelli καλύτερα ας βάλει καμια μπλούζα. Σε περίπτωση που το κάνει για ΧΥ λόγο (π.χ. ζέστη) τότε επιβάλλεται να πηγαίνει συνέχεια στο γυμναστήριο όποτε μπορεί για να χτίσει κορμί.

 

Discuss.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλιζ άντρες πριν εχετε την απαιτηση να φοραμε κάθε μερα τακουνια, φορεστε πρωτα για μια ωρα ΕΣΕΙΣ και το συζηταμε.

Για ενα λεπτο με αυτα που διαβαζω εδω μέσα νόμιζα πως δεν είσαι γυναίκα αν δεν φοράς τακουνια.

Και αντε να φορέσουμε τακουνι το ύψος το έχετε να μας κυκλοφόρησετε?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

To αστειο παντως ειναι πως τα τακουνια στην αρχη υποτιθεται πως τα φορουσαν οι ανδρες. Αν δεν απατωμαι.

 

@Defacer Διαφωνεις στο οτι ιδανικο ειναι να μπορει να υποστηριξει μια γυναικα τα τακουνια για να τα φορεσει και το αποτελεσμα να δειχνει αρμονικο και ομορφο? Προφανως ειτε μπορει, ειτε δεν μπορει, δε θα της το απαγορευσει κανεις, απλως το εξεταζω αισθητικα. 

 

@Val Αν εχουμε το υψος μπορουμε να ζητησουμε τακουνι? ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλιζ άντρες πριν εχετε την απαιτηση να φοραμε κάθε μερα τακουνια, φορεστε πρωτα για μια ωρα ΕΣΕΙΣ και το συζηταμε.

Για ενα λεπτο με αυτα που διαβαζω εδω μέσα νόμιζα πως δεν είσαι γυναίκα αν δεν φοράς τακουνια.

Και αντε να φορέσουμε τακουνι το ύψος το έχετε να μας κυκλοφόρησετε?

Προσωπικά μόνο 2 γυναίκες είδα στην ζωή μου που είχαν αυτό το πρόβλημα.

Αμφότερες πάνω από 1.93...

 

Από εκεί και πέρα ένα δίκιο το έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol κραξιμο!

Φερτε τα pop corn!

 

slow_clap.gif 

 

Και αντε να φορέσουμε τακουνι το ύψος το έχετε να μας κυκλοφόρησετε?

Δεν είναι και αμαρτία πάντως να κυκλοφορήσεις με κάποιον πιο κοντό απο σένα. Αν και μια μερίδα γυναικών το έχει αυτό ταμπού.

 

That said αν έχεις συνηθήσει αλλιώς η φάση μπορεί να είναι πολύ περίεργη. Απ' την αντίστροφη πλευρά, μια φορά μόνο έτυχε να κυκλοφορώ γυναίκα στο ύψος μου και δε μπορούσα να το συνηθίσω με τίποτα ότι για να την κοιτάξω έπρεπε συνειδητά να σηκώνω το κεφάλι στο ίσιο.

 

@Defacer Διαφωνεις στο οτι ιδανικο ειναι να μπορει να υποστηριξει μια γυναικα τα τακουνια για να τα φορεσει και το αποτελεσμα να δειχνει αρμονικο και ομορφο? Προφανως ειτε μπορει, ειτε δεν μπορει, δε θα της το απαγορευσει κανεις, απλως το εξεταζω αισθητικα.

Φυσικά δε διαφωνώ, θα μπορούσες μάλιστα να αντικαταστήσεις στην πρότασή σου το γυναίκα/τακούνι με κάποιο άλλο παρόμοιου είδους ζεύγος και ούτε μ' αυτό θα διαφωνούσα. Αυτό που φοράς/πουλάς/δείχνεις/κλπ θα πρέπει να μπορείς να το υποστηρίξεις, αλλιώς κινδυνεύεις να γίνεις αστείος και χειρότερα.

 

Η διαφωνία μου είναι στο αχαρακτήριστο entitlement -- οι γυναίκες έχουν την "υποχρέωση" να φοράνε τακούνια γιατί αλλιώς τι γυναίκες είναι, αλλά αυτές που δεν το 'χουν μη τυχόν και βάλουν γιατί μας χαλάνε την αισθητική, άντε επειδή είμαι μεγάλη καρδιά να βάλουν αλλά μόνο αν κάνουν καθημερινή προπόνηση για να βελτιωθούν. Υπερβάλλω βέβαια, αλλά σε όλα αυτά δε μπορείς παρά να μυρίσεις την υποβόσκουσες νότες του "οι γυναίκες υπάρχουν για να μας ευχαριστούν οπτικά". Φυσικά είναι κάθε άλλο παρά τυχαίο το ότι ποτέ κανείς δεν έχει αντίστοιχες "συστάσεις" προς άντρες. Εκεί αν πεις κάτι θα είναι tip για να ρίχνεις τα γκομενάκια.

 

Βεβαίως συχνά δε μπορείς να είσαι και σίγουρος για κάτι που διάβασες σε ένα φορουμ αλλά έχουμε πολύ δρόμο ακόμα μέχρι το σημείο όπου αυτά θα είναι η εξαίρεση και όχι ο κανόνας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...