Προς το περιεχόμενο

Cooler Master Silencio 652S Review


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πώς θα μπορούσαν άραγε να συνδυαστούν σε ένα και μόνο κουτί τρεις προεγκατεστημένοι ανεμιστήρες, καλή ροή αέρα, καλές θερμοκρασίες αλλά και χαμηλά (έως ανεπαίσθητα) επίπεδα παραγόμενου θορύβου; Αυτό είναι κάτι που σίγουρα μας έχει απασχολήσει όλους κάποια στιγμή, καθώς έχουν περάσει ανεπιστρεπτί οι εποχές που όσους περισσότερους ανεμιστήρες είχαμε στο κουτί μας τόσο καλύτερα "νιώθαμε" και πλέον δίνεται πολλή περισσότερη βαρύτητα στην κατά το όσο δυνατό αθόρυβη λειτουργία των συστημάτων.

H Cooler Master ισχυρίζεται πως μπορεί να μας παρέχει μια ολοκληρωμένη λύση στο ζήτημα αυτό με τη σειρά Silencio από την οποία έχουμε σήμερα τη χαρά να έχουμε για δοκιμή το κορυφαίο μοντέλο της, Silencio 652S. Πάμε λοιπόν να δούμε το εν λόγω κουτί πάνω στον πάγκο δοκιμών μας και να καταγράψουμε αναλυτικά τις εντυπώσεις μας ξεκινώντας όπως πάντα από μια σύντομη αναφορά στα βασικά τεχνικά χαρακτηριστικά του.

 

frontnew.jpg

 

Link.png Site: Αναλυτική Παρουσίαση CoolerMaster Silencio 652S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

be quiet παιδια !! σκας 18-20€ αλλα δεν ακουγετε τπτ με 15DB στα 1500RPM αλλα εχουν τοσο καλη πιεση αερα που εγω τα τρεχω στα 1100-1200 και απλα ακους την σιωπη !

*Μιλαω για την silent wing 2 σειρα που εχω δεν ξερω για τις αλλες δεν εχω παρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Noice block παιδια !! σκας 18-20€ αλλα δεν ακουγετε τπτ με 15DB στα 1500RPM αλλα εχουν τοσο καλη πιεση αερα που εγω τα τρεχω στα 1100-1200 και απλα ακους την σιωπη !

 

*Μιλαω για την silent wing 2 σειρα που εχω δεν ξερω για τις αλλες δεν εχω παρει.

Κανουν δουλεια αυτα ρε φιλε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω εδώ και λίγους μήνες και είναι πραγματικά άψογο κουτί.. Επειδή το case το έχω πάνω στο γραφείο, ήθελα να είναι όσο το δυνατόν πιο αθόρυβο και έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος. Συν του ότι είναι και πολύ όμορφο (υποκειμενικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανουν δουλεια αυτα ρε φιλε?

Δεν ακούγετε τπτ στα 7Volt που τα εχω εγω . Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος . Στα 12Vol κανουν 16Db θοριβο το οποιο ειναι 5-7Db πατακατω απο τα fans απο corsair σε 12volt τα quiet παντα. επισεις η πιεση αερα που βγαζουν τα be quite silent wing 2 ειναι 1,63(mm/H20) ενω ta corsair εχουν στα 12 Volt με 23dB 1.29 (mm/H20).

Για εμενα ειναι κοριφη μαζι με noctua δεν υπαρχουν αλλα fans.

Αμα πας και δεις και στο site specs ειναι πολυ καλοφτιαγμενα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...