Προς το περιεχόμενο

ακουστικα handsfree sony ericsson mh1 7,9€ eshop


NICK1982

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με το SanDisk Sansa Clip+, πρέπει να πατάς το κουμπί για να έχεις καλό ήχο. Με το κινέζικο κινητό μου παίζει. Θα πάρω όμως και αντάπτορα.

Βρήκα αυτόν πέρα απο τους άλλους που προτείνανε οι φίλοι του forum,

http://www.ebay.com.au/itm/SONY-CTIA-to-OMTP-Adapter-Converter-Cable-for-Mobile-Headphones-3-5mm-Audio-Jack-/181318140400?

είναι της Sony, όχι της Sony Ericsson.

Απο Αυστραλία, πιο μικρό μέγεθος απο αυτά που τα υπόλοιπα μέλη προτείνουν, το παραπάνω μου φαίνεται μεγάλο, μην μας μείνει το κινητό στα χέρια αν το χτυπήσουμε κάπου.

 

Και το manual των ακουστικών:

userguide_EN_MH1_1254-6390.1.pdf

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αγοράσεις αυτόν από Αυστραλία. Έχω αγοράσει 3 τέτοιους (σε μια παραγγελία).

 

Παρόλο την υψηλή τιμή τους προσωπικά αμφισβητώ τη γνησιότητα τους, ενώ με το υπερβολικά λεπτό καλώδιο που έχουν πολύ φοβάμαι ότι "δεν είναι για πολλά". Βέβαια εδώ και μήνες τα 2 που χρησιμοποιώ (το άλλο το έχω για backup) παίζουν απροβλημάτιστα, αλλά βρίσκονται μόνιμα καρφωμένα σε desktop pc οπότε δεν δοκιμάζονται ιδιαίτερα από θέμα αντοχής. Δεδομένου ότι στη ποιότητα ήχου δε παρατήρησα καμία διαφορά, αν ήταν να αγόραζα ανταπτοράκι σήμερα, θα αγόραζα το φθηνότερο τέτοιου τύπου (με καλωδιάκι και όχι καρφί) που θα έβρισκα online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να προτείνει adaptor που να κάνει τα ακουστικά 100% λειτουργικά;

Είτε σε adaptor μόνο(χωρίς καλώδιο) , είτε σε adaptor με πλακέ καλώδιο.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να προτείνει adaptor που να κάνει τα ακουστικά 100% λειτουργικά;

Είτε σε adaptor μόνο(χωρίς καλώδιο) , είτε σε adaptor με πλακέ καλώδιο.

...

Oλοι αυτοί που προτείνονται στο νήμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μπορείς να τσεκαρεις αν δουλεύει και ως handsfree, αν ακούγεσαι όταν μιλάς δλδ.

Τα τσέκαρα σε galaxy s4...και δουλεύουν κανονικά. Από όσο έχω διαβάσει πάντως σε διάφορα νήματα δεν έχει να κάνει ο αντάπτορας όσο το ίδιο το κντ. Σε άλλα δουλεύουν κανονικά και ως hands free σε άλλα πάλι όχι.

Ελπίζω να σε βοήθησα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το SanDisk Sansa Clip+, πρέπει να πατάς το κουμπί για να έχεις καλό ήχο. Με το κινέζικο κινητό μου παίζει. Θα πάρω όμως και αντάπτορα.

Βρήκα αυτόν πέρα απο τους άλλους που προτείνανε οι φίλοι του forum,

http://www.ebay.com.au/itm/SONY-CTIA-to-OMTP-Adapter-Converter-Cable-for-Mobile-Headphones-3-5mm-Audio-Jack-/181318140400?

είναι της Sony, όχι της Sony Ericsson.

Απο Αυστραλία, πιο μικρό μέγεθος απο αυτά που τα υπόλοιπα μέλη προτείνουν, το παραπάνω μου φαίνεται μεγάλο, μην μας μείνει το κινητό στα χέρια αν το χτυπήσουμε κάπου.

 

Και το manual των ακουστικών:

 

Δεν είναι της Sony, είναι για Sony...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αγοράσεις αυτόν από Αυστραλία. Έχω αγοράσει 3 τέτοιους (σε μια παραγγελία).

 

Παρόλο την υψηλή τιμή τους προσωπικά αμφισβητώ τη γνησιότητα τους, ενώ με το υπερβολικά λεπτό καλώδιο που έχουν πολύ φοβάμαι ότι "δεν είναι για πολλά". Βέβαια εδώ και μήνες τα 2 που χρησιμοποιώ (το άλλο το έχω για backup) παίζουν απροβλημάτιστα, αλλά βρίσκονται μόνιμα καρφωμένα σε desktop pc οπότε δεν δοκιμάζονται ιδιαίτερα από θέμα αντοχής. Δεδομένου ότι στη ποιότητα ήχου δε παρατήρησα καμία διαφορά, αν ήταν να αγόραζα ανταπτοράκι σήμερα, θα αγόραζα το φθηνότερο τέτοιου τύπου (με καλωδιάκι και όχι καρφί) που θα έβρισκα online.

 

 

Δεν είναι της Sony, είναι για Sony...

Για αυτό παίζει σε όλα τα κινητά & υπολογιστές, επειδή είναι για Sony...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...