Προς το περιεχόμενο

Ραπτομηχανές πρόταση για αγορά


Zerg13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια για την ραπτομηχανη silvercrest http://www.lidl-hell...Detail&id=39520

 

Την εχει παρει καποιος? Αξιζει? Γνωμες..

http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=39520

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μαγαζιά με ανταλλακτικά. Παντού έχει.

μια βοηθεια παραπανω; δε ξερω που πουλανε ανταλλακτικα για ραπτομηχανες. για την ακριβεια δεν εχω δει καπου. (θεσσαλονικη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πχ:
http://aef.gr/index.php?route=product/category&path=152_230

 

Αν γράψεις στο google "ιμάντας ραπτομηχανής singer" ή "θεσσαλονίκη ανταλλακτικά singer" θα σου βγάλει αρκετά αποτελέσματα. 

Εμείς εδώ κάτω, έχουμε ανταλλακτικά singer σε κάθε γωνία σχεδόν :P 

δοκίμασε και στο raptomixanes.gr μήπως έχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια καλησπερα,

Θελω να παρω στη γυναικα μου μια ραπτομηχανη και εχω κολλησει σε δυο μοντελα...

Το ενα ειναι το Husgvarna h class e10 το οποιο εχει (απ´ οτι εχω δει καλη αντιπροσωπευση στην Αττικη) και απο οτι εχω δει εχει παρα πολυ καλες κριτικες.

Το αλλο μοντελο ειναι το Toyota eco 17cj για το οποιο ομως δεν εχω βρει αντιπροσωπο στην Αττικη. Επισης πολυ καλη μηχανη.

 

Και τα δυο, τα εχω βρει στο www.raptomixanes.gr σε πολυ καλη τιμη αλλα ειναι παραλληλης εισαγωγης, που σημαινει οτι ειναι γνηςια μεν αλλα δεν καλυπτονται δωρεαν απο την ελληνικη αντιπροσωπεια σε περιπτωση προβληματος αλλα μονο απο την επιχειρηση που την πουλαει.

 

Στην περιπτωση της toyota θα μπορουσα να τη παω σε καταστημα service παντως ειδους ραπτομηαχνων ή θα εχω θεματα;

 

Τι μου προτεινετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ! Αν είχα εγώ λεφτά για τέτοια μηχανή αντίκα θα παντρευόμουν! Είχαν κάτι παρόμοιες (σπασμένες! γιατί δεν βρήκαν προφανώς εν λειτουργία!) σε μία βιτρίνα στα Σπάτα και ήθελα να σπάσω το τζάμι να την πάρω. αχ! 

 

Τι αξια μπορει να εχει μια τετοια Singer σαν της φωτογραφιας;

Εχω μια, επιπλο, πεταλ, "ιμαντας" φουλ κομπλε, ομως ειναι χροοοοοοοοοοονια σε αχρηστια και θελει λυσιμο-ξεσκονισμα-λαδωμα.

Περιστρεφεται, αλλα με ελαφρα δυσκολια και δεν προσπαθησα περαιτερω για να μην γινει καμια ζημια.

Χρονολογειται, νομιζω απο το 1985 (?) ... μπορει και του '70 η και παλιοτερη!

Πρεπει να παω στην αποθηκη να ριξω μια ματια!

Στειλε μου ενα ΡΜ για να μη χαλαμε το τοπικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αξια μπορει να εχει μια τετοια Singer σαν της φωτογραφιας;

Εχω μια, επιπλο, πεταλ, "ιμαντας" φουλ κομπλε, ομως ειναι χροοοοοοοοοοονια σε αχρηστια και θελει λυσιμο-ξεσκονισμα-λαδωμα.

Περιστρεφεται, αλλα με ελαφρα δυσκολια και δεν προσπαθησα περαιτερω για να μην γινει καμια ζημια.

Χρονολογειται, νομιζω απο το 1985 (?) ... μπορει και του '70 η και παλιοτερη!

Πρεπει να παω στην αποθηκη να ριξω μια ματια!

Στειλε μου ενα ΡΜ για να μη χαλαμε το τοπικ.

Δεν γνωρίζω τιμές, αλλά η αντίκα είναι αντίκα... έχουν δώσει πολλές γνωστές μου πάνω από 100 για παλιά σίνγκερ χειροκίνητη. Και πολλοί κάνουν συλλογή από παλιές σίνγκερ κτλ (κυρίως έξω, όχι τόσο Ελλάδα). Απλά μην την πας στο μοναστηράκι γιατί θα σου δώσουν 20 ευρώ :P 

 

 

@saradis: δεν χρειάζεται κάποιο ιδιαίτερο σέρβις η ραπτομηχανή οπότε η εγγύηση της "αντιπροσωπείας" δεν είναι ότι σου είναι και απαραίτητη. Εξάλλου, σου δίνει 1 ή 2 χρόνια η αντιπροσωπεία, ενώ το άλλο μαγαζί σου δίνει έως και 5 σε κάποια μοντέλα. 

Εγώ από εκεί πήρα και τη μηχανή μου και τον κοπτοράπτη μου (τον οποίο έκανα παραγγελία και μου τον φέραν και σε λιγότερο από 2 βδομάδες, ενώ η αντιπροσωπεία ήθελε μήνα, και 150 ευρώ περίπου πιο κάτω από την αντιπροσωπεία). Συν ότι τους συμπαθώ πάρα πολύ γιατί προσπαθούν να διευκολύνουν και με τις τιμές και με τα προϊόντα τους. Εμένα όλο δωράκια μου κάνουν τόσο συχνά που ψωνίζω :P 

Την τογιότα μπορείς να την πας όπου θες. Όλες οι μηχανές ίδιες είναι μέσα. Οπότε όλοι οι μάστορες ξέρουν τι χρειάζεται η μηχανή.

Στις οδηγίες χρήσης, σου λέει πώς να κάνεις συντήρηση της μηχανής με λάδι και καθαρισμό. Εγώ πλέον κάνω κάθε φορά που ράβω κάτι. (όχι μικροπράγματα, αλλά ρούχα). 

Ειδικά αν ράβω φούτερ/φλις/βελούδο, δηλαδή υφάσματα που βγάζουν χνούδια, κάνω καθαρισμό αμέσως μετά ή ακόμα και κατά τη διάρκεια του πρότζεκτ μου. 

 

Αν είσαι Αθήνα, γίνεται αυτή τη βδομάδα η Χειροτέχνικα. Είναι έκθεση με είδη ραπτικής, χειροτεχνίας κτλ. Θα είναι η αντιπροσωπεία της Husqvarna εκεί όπως και πέρυσι και λογικά θα έχει όπως είχε και πέρυσι, ανοιχτές μηχανές για "test drive". 

Εγώ την husqvarna μου δεν την αλλάζω με τίποτα πάντως. (οκ, ίσως με καμιά brother αργότερα :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα 

 

Η γυναικα μ θελει να αγορασει μια ραπτομηχανη και επειδη θελω να της το κανω δωρο εχω καταλήξει σε δυο μοντελα μπορείτε να μου πειτε ποιο μου προτείνετε?

 

http://www.raptomixanes.gr/index.php?route=product/product&filter_name=HUSQVARNA+H+CLASS+E10&product_id=112

 

http://www.raptomixanes.gr/index.php?route=product/product&product_id=434

 

Ευχαριστω 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια βοηθεια παραπανω; δε ξερω που πουλανε ανταλλακτικα για ραπτομηχανες. για την ακριβεια δεν εχω δει καπου. (θεσσαλονικη)

 

ιωνος δραγουμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To καταλαβαμε, το καταλαβαμε !!! :lol:

αχχααχαχ!!! Σήμερα πήγα και στην έκθεση στο περιστέρι και γλυκοκοίταζα τις χάσκυ όλες. (είχε και κεντητικές) 

αχχχχ Πού λεφτά όμως;! :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...