Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Pistons v2 + Xiaomi Powerbank (10k) @32,18$


paularas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24/12 εμένα λέει στα ελτά ( elta.gr/el-gr/εντοπισμόςαντικειμένου.aspx ) <- βάζεις το tracking των NLposts και κάθεται εκεί

 

Πάνω/κάτω τα ίδια:

Παραγγελία 15/12, τα ΕΛΤΑ από 24/12 το δείχνουν στην Ολλανδία, ενώ το 17track.net γράφει "2014-12-31 08:37 - The item has arrived in the country of destination"...

Το πιο περίεργο είναι ότι σε προηγούμενη φάση έγραφε "2014-12-24 12:52 - The item is on transport to the country of destination", δηλ. όπως έγραφε (με λίγα μόλις λεπτά διαφορά - 12:31) κι η παραγγελία μου (αποστολή πάλι με NL Post & shipped 17/12 κι οι 2) για τα οικονομικά Xiaomi Pistons & τα Xiaomi USB Led Lights, που έγινε 12/12 & παραδόθηκε 5/1... :unsure:

 

Θα κάνω μερικές μέρες υπομονή ακόμη & βλέπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα λεει

Ελτα:

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 27-12-2014 09:08 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

 

Και το αλλο:

28-12-2014 12:06 The item is on transport to the country of destination GREECE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω-κάτω τα ίδια με τη δική μου παραγγελία-αποστολή. Υπομονή ακόμη μερικές μέρες, πριν περάσουν οι 45.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ps1: μίλησα με ελτα σήμερα (μετά από κανά ~15-20 κλήσεις που πήρα). στο site της ολλανδίας φαίνεται 31.12 να έφτασε στην χώρα προορισμού (ακα ελλάδα) ενώ στα ελτά φαίνεται ότι 24.12 είναι στο αεροδρόμιο της ολλανδίας. στο τηλέφωνο με είπανε ότι βλέπουνε ότι είναι ολλανδία και τίποτα άλλο δεν ξέρουνε. αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε γειτονικο φορουμ υπαρχει ενας οδηγος που λεει τι σημαινει στην πραξη καθε "The item is on transport to the country of destination GREECE" ή The item is on transport to the country of destination".

αν επιτρεπει ο Γιαννης το βαζω,απλα να ξερετε paularas evankouros kostakiss (με απο κατω προς τα παω σειρα οπως τα βλεπω :P )

πως τα δεματα σας ειναι ολλανδια ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εμένα μου γράφει από τις 31 "

31-12-2014 08:37 The item has arrived in the country of destination GREECE

 

στο 17track αυτο ετσι?

τοδεμα σου ειναι ολλανδια οσο και αν σου φαινεται περιεργο.

λογικα σε κανα δυο μερες θα πρεπει να φτασει ελλαδα και να το τσεκαρεις απο ελτα απο δω και περα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστός. πραγματικά πρέπει να το διαβάζεις ανάποδα για να βγάλεις άκρη τελικά. golden rule, από 15.11 έως 01.01 δεν παραγγέλνεις τίποτα. όλα είτε πριν είτε μετά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ απλα να ξερουμε που ειναι για να μην το περιμενουμε αδικα.

παντως τα ελτα που λενε ολλανδια περιεργως εχουν δικιο :blink:

οταν σου εμφανιστει στο ελ βενιζελος τοτε εισαι οκ.

καλες παραλαβες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9l8q9Zj.png

Επιτελους!

γενικα μιλησα με ελτα και μου ειπαν οτι απο Ολλανδια -Ελλαδα δεν ερχονται κατευθειαν τα δεματα, αλλα μεσω τριτης χωρας (πιθανοτατα Ιταλια) και για αυτο υπαρχει το ενδιαμεσο origin....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι, και σε ένα γειτονικό forum που κάποιος είχε ρωτήσει την εταιρία του είχαν πει ότι η προσφορά είναι με τα χρυσά. 

 

ps1: εμένα πήγε στην κεντρική διανομή (?) του αεροδρομίου από ότι φαίνεται. λογικά σε 2-3 μέρες θέλω να πιστεύω ότι ίσως το έχω θεσσαλονίκη 

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 14-01-2015 09:23 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πούμε εντωμεταξύ, ότι ως ξεχωριστά προιόντα βγαίνουν λίγο πιο φθηνά από την τιμή του πακέτου (αφού πλέον δεν ισχύει η προσφορά).

 

Ξεχωριστά τα έχουν στα 19,99$* έκαστο.= 39.98$ μαζί, έναντι 42,18$ του πακέτου.

Και με το γενικό κουπόνι για 5% έκπτωση (QRBHLEUL) πάει στα = 37.98$ έναντι 40.07$

 

(*τα λευκά, στα 19.39$)

Επεξ/σία από scullyist
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...