Προς το περιεχόμενο

PANASONIC TX-40AS640Ε @Mediamarkt 399e


Icecut

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

H 55as640 προσφορά (ξανά) στα 699.

 

να υπενθυμισω οτι δεν εχει IPS panel και εχει active 3d, σε αντιθεση με την σειρα 650 (που εχει IPS -passive 3d).

..εχει ομως λιγο καλυτερο μαυρο σε σχεση με την 650.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H σειρα 650 παιρνει σ ολα τα reviews χειροτερες βαθμολογιες απο τη σειρα 640 λογω μετριων μαυρων δεν εντυπωσιαζει η hd εικονα της σε σχεση με την 640 . Φετος οι κριτικοι τηλεορασεων συμφωνουν οτι ειναι η χρονια των va panel που επανηλθαν βελτιωμενα σε σχεση με τα ips led.Το passive 3d που εχει η 650 ειναι μεγαλο πλεονεκτημα σε σχεση με το active της 640 για οποιον γουσταρει 3d,αξιζει ομως να αγορασεις μια tv με χειροτερη hd εικονα μονο κ μονο για το 3d της?Θεωρω οτι το active 3d πρεπει να καταργηθει εντελως λογω αχρειαστου κοστους  και ζαλαδων που προκαλει.Το θεωρω κοροιδια να πληρωνεις τοσα χρηματα για ενα ζευγαρι γυαλια τα οποια θα σου φερουν δωρακι τον πονοκεφαλο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δεν ξερω αν κανεις αλλος εχει το ιδιο προβλημα αλλα μια bluray ταινια που εχω σε ενα σκληρο δισκο την βλεπει και την παιζει αλλα καθε λιγο παγωνει για δεκατα του δευτερολεπτου...τι να φταιει?

(φανταστικη εικονα σε bluray...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως δεν θα ειναι καλο το rip της ταινιας που κατεβασες. Αλλου παίζει κανονικά?Δοκιμασε μηπως πρεπει να απενεργοποιησεις και το intelligent frame creation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως δεν θα ειναι καλο το rip της ταινιας που κατεβασες. Αλλου παίζει κανονικά?Δοκιμασε μηπως πρεπει να απενεργοποιησεις και το intelligent frame creation.

Μια χαρα την βλεπω στο κομπιουτερ αλλα κατεβασα και αλλες ταινιες(και εβαλα στον σκληρο δισκο) οπου αλλες τις παιζει μια χαρα αλλες παλι κολλαει.Μου ειπαν οτι η σωστη usb θυρα για αυτο ειναι η δευτερη η μεσαια(ειναι η πρωτη μετα η μεσαια και μετα η εισοδος HDMI).Μου την ειπαν HH... κατι αυτο μηπως και αλλοι αντιμετωπιζουν προβλημα.

Εχω συνδεσει και ενα WD media player και στην εισοδο usb(του wd) δεν τον αναγνωριζει τον εξωτερικο σκληρο δισκο αλλα τα στικακια ναι.

Φανταστικη εικονα σε HD ταινιες μετριοτατη σε τηλεοπτικα καναλια εκτος και αν το καλωδιο της κεραιας μου θελει ψιλοφτιαξιμο.

Πως πηγαινουμε στο "intelligent frame creation" να δοκιμασω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ intelligent frame creation βρισκεται στο μενου εικονας και εχει λειτουργιες off,ελαχιστο,μεσαιο,μεγιστο. Αναλογα την πηγη του υλικου και το πως ειναι γυρισμενη μια ταινια η στα ποσα fps ειναι ενα videogame κλπ, παραγει εξαιρετικα αποτελεσματα ,η μέτρια ή κανει παρασιτικα εφε επι της οθονης,τα οποια και θελουμε να εξαλειψουμε. Προσωπικα το εχω ή στο μεγιστο ή στο ελάχιστο,το ρυθμιζω αναλογα την ταινια ή το game.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια οποιος σκεφτεται να την παρει η συμβουλη μου ειναι να παει να την δει απο κοντα να παιζει τηλεοπτικα καναλια(εμενα εκει χανει)ενω σε bluray ειναι πολυ καλη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...