Προς το περιεχόμενο

Δέ μου αρέσει να ξενυχτάω


periergos1900

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σας ειμαι 16 χρονων και οπως καταλαβαινεται δεν μου αρέσει να ξενυχτάω στα μαγαζια.....δοκιμασα σε σχολικους χορους στο γυμνασιο αλλα παντα αισθανομουν πως ειμαι σαν τη μυγα μες στο γαλα γενικα δεν ειμαι ο εαυτος μου και ετσι σταματησα να κανω κατι που δε μου αρεσει,,,,οι φιλοι μου παντως το βρισκουν διασκεδαστικο οπως και οι περισσοτεροι....αλλα ειναι κατι που με αποωθει : καταρχην ο συνοστισμος το να ειμαστε 100 ατομα και να στριμοχνωνται σε 5  τετραγωνικα το θεωρο απαισιο ,η μουσικη επισης ειναι κατι που δε μου αρεσει με τα σκυλοτραγουδα και φυσικα οι χαζογκομενες που κυκλοφορουνε,,,,Φυσικα ομως μου αρεσει να βγαινω εξω και να μιλαω οπως μια βολτα ,η ενας καφες..απλως τετιου ειδους εξοδοι δε μου κεντριζουν το ενδιαφερον,,,,,,,θα ηθελα στη παρουσα φαση την γνωμη σας εαν το θεωρειται φυσιολογικο για εναν εφηβο και φυσικα προτασεις-συμβουλες

 

Φυσιολογικότατο είναι, μην νοιώθεις άσχημα, κι άσε τις παπαριές των φίλων/συμμαθητών που έχουν μάθει τα club και τις καφετέριες απ' έξω και κατακρίνουν όσους δεν πάνε. Δυνατή μουσική στριμοξίδι βαβούρα είναι απωθητικά πράγματα και για μένα. Πρόσφατα έκανε συγκέντρωση φίλος στο σπίτι του και ήρθαν 40 άτομα, φρόντισα να έρθω λίγο νωρίτερα να προλάβω να μιλήσω με κανέναν στην αρχή που ήταν κυριλέ το κλίμα, γνώρισα 3-4 άτομα και αργότερα όταν ήρθαν όλοι και με έπιασε πονοκέφαλος έφυγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισης ο γντουμπτακιας να του πει οταν εσυ διαβαζες προτασεις του Ηρακλειτου

εγω ειχα στα 4 την τριτη μου γκομενα μεσα σε 1 μηνα.

 

Επισης μια γκομενα στο μελλον οταν τον ρωτησει ποιο ειναι το ποιο extreme πραγμα που εχεις ζησει με τη παρεα σου σε ξενυχτι να της πει οτι το πιο extreme ειναι οτι μια μερα που ηπια ενα κρασι ηρθε ο Ηρακλειτος σπιτι και μου ειπε οτι "ολα αλλαζουν."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Καλά φίλε" θα σου πει, "όταν εγώ διάβαζα Μαρκήσιο ντε Σάντ εσύ μάθαινες τι χρώμα ήταν ο πελαργός" και άντε να ρωτήσεις "τι είναι αυτό" εκείνη την ώρα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξει μπορει να σου φαινεται λιγο καπως το σκηνικο αυτο,για μενα μου ακουγεσαι σαν λιγο συνεσταλμενος.τι θα πει χαζογκομενες.

κοριτσια της ηλικιας σου ειναι κ παω στοιχημα πως σιγουρα θαθελες να κ#λοτριβεσαι με δαυτες.

κοιτα να περνας καλα κ ξεγνοιαστα οσο εισαι σαυτη την ηλικια κ να μη φιλοσοφεις τα πραγματα πολυ γιατι αργοτερα θα αποζητας αυτο που τοτε σνομπαρες.

 

η ουσια ειναι μια.

 

βγες πιες χορεψε πιασε κ κανα κ*λο.αυτο ειναι το ρεζουμε.καλες κ οι βολτες τα φορουμ κ η κλεισουρα αλλα δε μενουν αυτα να θυμασαι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Καλά φίλε" θα σου πει, "όταν εγώ διάβαζα Μαρκήσιο ντε Σάντ εσύ μάθαινες τι χρώμα ήταν ο πελαργός" και άντε να ρωτήσεις "τι είναι αυτό" εκείνη την ώρα.

 

Καλα ολα αυτα αλλα οχι μονο για κατουρημα να χρησιμευει σε τετοιες ηλικιες κριμα ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξει μπορει να σου φαινεται λιγο καπως το σκηνικο αυτο,για μενα μου ακουγεσαι σαν λιγο συνεσταλμενος.τι θα πει χαζογκομενες.

κοριτσια της ηλικιας σου ειναι κ παω στοιχημα πως σιγουρα θαθελες να κ#λοτριβεσαι με δαυτες.

κοιτα να περνας καλα κ ξεγνοιαστα οσο εισαι σαυτη την ηλικια κ να μη φιλοσοφεις τα πραγματα πολυ γιατι αργοτερα θα αποζητας αυτο που τοτε σνομπαρες.

 

η ουσια ειναι μια.

 

βγες πιες χορεψε πιασε κ κανα κ*λο.αυτο ειναι το ρεζουμε.καλες κ οι βολτες τα φορουμ κ η κλεισουρα αλλα δε μενουν αυτα να θυμασαι.

 

Ακόμα με τον κώλο στο χέρι και τη σέρκοβα από την πενταήμερη στο στόμα γράφετε εσείς δλδ τώρα;

 

Καλα ολα αυτα αλλα οχι μονο για κατουρημα να χρησιμευει σε τετοιες ηλικιες κριμα ειναι.

 

Σε γενικές γραμμές αμφιβάλλω αν στα 16 του είναι κανείς μαέστρος ακόμα και στο κατούρημα.

 

Και γενικά, μιλάμε ακόμα για κλαμπ ή έχουμε προχωρήσει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο 15Αυγουστο λογο εορτης εχω να βγω σε club.Μαλλον καμια πρωτοχρονια με βλεπω καμια ωριτσα με τη παρεα και μετα σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα στη παρουσα φαση την γνωμη σας εαν το θεωρειται φυσιολογικο για εναν εφηβο και φυσικα προτασεις-συμβουλες

 

ΙΜΗΟ δεν είναι φυσιολογικό, θα πρέπει ν' απευθυνθείς σε κάποιον ειδικό..  κοινώς ψάξου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ε?τυχερε! Μην αγχωνεσαι ,ολα θα γίνουν.Απλα επειδή οι σημερινοί έφηβοι έχουν κολλήσει στο ίντερνετ ...χανουν και την έξω ζωή.Δοκιμαζεις και διαλεγεις. Αν σε ευχαριστεί το κλαμπ... οκ.Αν η ταβέρνα ...οκ .Αν το μέσα ...οκ .Το σημαντικό είναι να κάνεις αυτό που σε ικανοποιεί και μην λογαριαζεις και πολυ το τι κανουν οι άλλοι .Μεγαλωνοντας θα ανοίξουν οι ορίζοντες σου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δε πήγαινα σε clubs.. Ζήτημα να χω πάει 6 φορές σε όλη μου τη ζωή! Στην ηλικία σου προτιμούσα στριπτιτζαδικα και σπάνια πήγαινα σε bars με χαμηλή μουσική. Πλέον τα 'κοψα και αυτά, μόνο για καφέ παω σχεδόν κάθε μέρα.

 

Εσυ κοίτα να κανείς ότι σε ευχαριστεί,δε χρειάζεται να πηγαίνεις με τη μάζα!! Εξάλλου άπο μόνος σου κατάλαβαινεις πως στα clubs μαζεύονται ασοβαρες γκόμενες, λιγουρια που ψάχνουν να πηδήξουν και άπειρα ψώνια για να πουλήσουν μούρη.

 

Αμφιβάλλω αν πάνω άπο το 5% των ατόμων που πάνε γουστάρουν πραγματικά τη φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξάλλου άπο μόνος σου κατάλαβαινεις πως στα clubs μαζεύονται ασοβαρες γκόμενες[...]

 

Αμφιβάλλω αν πάνω άπο το 5% των ατόμων που πάνε γουστάρουν πραγματικά τη φάση.

Το στατιστικο δικο σου?

 

Ρε περαστε ωραια και στα @@ σας. Ειτε με Παντελιδη και Chivas, ειτε με Schopenhauer και χορταρακι, ειτε με LoL και Monster, ειτε με Ibiza Uber Summer Remix 2015 και Mojito, ειτε με υπογεια βιβλιοθηκης και τηλιο, γκομενες και φιλους θα βρειτε.

 

Btw ειχα φιλη που στα 16-20 δεν ειχε αφησει μπαρα για μπαρα και πλεον παει προσω ολοταχως για εισαγγελεας. Περιμενω να περασουν λιγο ακομα τα χρονια, φορτιζω καθημερινα το παλιο μου κινητο, παμε για στεγνο blackmail.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ρε περαστε ωραια και στα @@ σας.

Αυτό, έχω περάσει περιόδους που τα έχω κάνει όλα όσα αναφέρθηκαν και τα έχω σιχαθεί/εκτιμήσει το ίδιο. Εντάξει μπουζούκια δεν πήγα πάνω από 2 φορές στη ζωή μου και στριπτηζομάγαζα επισκέφτηκα μόνο Ουγγαρία κι αυτό γιατί είχε καλό φαγητό και ξαναπήγαινα να τρώω με θέα βυζιά.

(παύση για να αναλογιστώ γιατί έφυγα από την Ουγγαρία)

Τώρα στα 16 τι να λέμε. Ο,τι και να κάνεις, έχεις χρόνο να μετανιώσεις, μην το σκέφτεσαι και πολύ κι αν έχεις τόση ανάγκη να "ανήκεις" που το σκέφτεσαι, ε, θα το κάνεις έτσι κι αλλιώς απλά δεν θα το ευχαριστηθείς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...