Προς το περιεχόμενο

Δέ μου αρέσει να ξενυχτάω


periergos1900

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρασκευη . καλως τον πελατη

Σιγουρα εισαι 16 κ οχι 66?

 

mqdefault.jpg

 

Eγω θυμαμαι οταν ημουν μικρος και οι γονεις μου βγαινανε στα μπουζουκια, με παιρναν και εμενα μαζι τους και ημουν σαν τον τυπακο επανω (σιγουρα θα ξερετε το soundtrack). Kαπου στην εφηβια και μετα μου αρεσε να ξενυχταω. Μαλιστα τα καλυτερα εργαστην TV τα διχναν μετα τις 10:30 το βραδυ, οποτε ή το κατσω σπιτι, ή το να βγω στη φοιτητουπολη το ιδιο ηταν.

Πλεον δεν μου κανει αισθηση το ξενυχτι, το βλεπω σαν επαναλληψη. Βγαινω στα κουτουκια και παιρναω το το καλα μεχρι τις 2, ειτε αμα βγω μια φορα την εβγομαδα μεχρι τα ξημερωματα το πολυ. 

 

Σχετικο ασχετο με το πανω ποστ μου:

Το να ξενυχτας τα βραδια στα κλαμπς, οταν εχεις "ηδη" γκομενα, δεν ωφελει καπου.

Ξενυχτανε μονο οσοι, καθε ωρα της βραδιας, ελπιζουν να βρουν..!

 

Λιγα ζευγαρια ξερω που προτιμουν να ζευγαρωθουν τα ξημερωματα.. :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

νταξει οι καιροι αλλαζουν,ο κοσμος επικοινωνει αλλιως,αλλα αδερφακι μου η σημερινη νεολαια ειναι για τα μπαζα.εχει αποστειρωθει μπροστα στο πισι κ το λολ κ την αναπηρια επικοινωνιας τη βαφτιζει κουλτουρα.

 

σαρεσει.

τολμας να πας να της μιλησεις?

οχι.

φοβασαι.δε τοχεις κανει ποτε,δε το κανε κανενας φιλος σου,κ προτιματε να σαπιζετε στο πισι.

η αλεπου με τα κρεμασταρια...

 

εχεις τα κακαλα?ορμα.

εκει εξω ειναι η ζωη κ ασε τις φιλοσοφιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δε πήγαινα σε clubs.. Ζήτημα να χω πάει 6 φορές σε όλη μου τη ζωή! Στην ηλικία σου προτιμούσα στριπτιτζαδικα και σπάνια πήγαινα σε bars με χαμηλή μουσική. Πλέον τα 'κοψα και αυτά, μόνο για καφέ παω σχεδόν κάθε μέρα.

 

Εσυ κοίτα να κανείς ότι σε ευχαριστεί,δε χρειάζεται να πηγαίνεις με τη μάζα!! Εξάλλου άπο μόνος σου κατάλαβαινεις πως στα clubs μαζεύονται ασοβαρες γκόμενες, λιγουρια που ψάχνουν να πηδήξουν και άπειρα ψώνια για να πουλήσουν μούρη.

 

Αμφιβάλλω αν πάνω άπο το 5% των ατόμων που πάνε γουστάρουν πραγματικά τη φάση.

είσαι στο μυαλό μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξει οι καιροι αλλαζουν,ο κοσμος επικοινωνει αλλιως,αλλα αδερφακι μου η σημερινη νεολαια ειναι για τα μπαζα.εχει αποστειρωθει μπροστα στο πισι κ το λολ κ την αναπηρια επικοινωνιας τη βαφτιζει κουλτουρα.

 

σαρεσει.

τολμας να πας να της μιλησεις?

οχι.

φοβασαι.δε τοχεις κανει ποτε,δε το κανε κανενας φιλος σου,κ προτιματε να σαπιζετε στο πισι.

η αλεπου με τα κρεμασταρια...

Ναι γιατί το "τολμάς-να-της-μιλήσεις-οχι" είναι αποκλειστικό χαρακτηριστικό της "σημερινής" νεολαίας. Όπως και η προτροπή σε στυλακι

"Όρμα ρε στη βραση κολλάει το σίδερο" είναι αποκλειστική ρήση της χτεσινής νεολαίας.

Για wannabe συνταξιούχος το'χεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε βγαινεις να μαθεις να μιλας στις γκομενες να φας και καμια χυλοπιτα εκει εξω να μαθαινεις

να στριμωξεις και στο club κανα κοριτσακι της ηλικιας σου για καμια φαση,ε οκ το πολυ πολυ 

να αποφασισεις να το κανεις στα 25 σου,να βγεις εξω σαν το "βουνισιο" και να καθεσαι

σαν αγκουρι να κοιτας και στο τελος αφου δε θα ξερεις πως να φερθεις να γυρισεις παλι στο pc σου

και να ξεκινησεις τα αντικαταθλιπτικα οπου να ναι.

Χωρια οτι οι περισσοτερες φοβιες βγαινουν 25-35,εχει και απο αυτο το μενου,και να τρεχεις σε ψυχολογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε έχετε ξεφύγει τι του λέτε του παιδιού; Το χειρότερο που μπορεί να πάθει αν δεν βγάινει σε κλαμπ να μιλάει στις γκόμενες με σκοπό να μαζέψει χυλόπιτες για λεβελ απ, είναι να μιλήσει σε γυναίκα σαν να μιλάει σε άνθρωπο και να του πάρουν κανα τσιμπούκι στα όρθια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ροκιά, αλητεία και μπύρες στην πλατεία. Υπάρχει και αυτή η διασκέδαση.

 

Οταν συμμετεχεις με τη παρεα σου σε διαφορα,γινεται και αυτο.Και πλατειες και διακοπες και 1002.

Αν τους εχει απο αποσταση τους φιλους του σε τετοια θεματα και τον εχει φαει η κλεισουρα,θα ειναι μονο με τους γονεις του για μπυρες και αλητεια στη πλατεια ετσι οπως το παει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχα μη τρελενεσαι αδερφέ ούτε εμένα μου άρεσε ούτε μου αρέσει.

 

Στο Γυμνάσιο δε πήγα ούτε σε μια χοροεσπεριδα.

Τι το ωραίο βλέπεις δηλαδη να είσαι με ενα ποτό στο χέρι κ να στέκεσαι σαν μ@&@ς με τα κατσίκια να πιθηκίζουν!!!

 

Στο Λύκειο πήγα σε 5-6 έτσι για να μη χαλάσω τη παρέα δηλαδη.

 

Γενικά το φυσιολογικό ειναι να μην σου αρέσει!!!

 

Αλλα ή θα πας για τη παρέα ή για κανα κορίτσι...

 

100 φορές μεσα παρά με την χαζή μουσική του κάθε κοκακια αλκοολικού που νομίζει οτι ξέρει να διασκεδάζει το κόσμο κάνοντας τον Dj

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην παρέα μου είναι 1-2 που θέλουν να σέρνουν και τους υπόλοιπους στα κλαμπ, άρα μπορούμε και το αποφεύγουμε όσο γίνεται. 

Χίλιες φορές προτιμώ ρακάδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε έχετε ξεφύγει τι του λέτε του παιδιού; Το χειρότερο που μπορεί να πάθει αν δεν βγάινει σε κλαμπ να μιλάει στις γκόμενες με σκοπό να μαζέψει χυλόπιτες για λεβελ απ, είναι να μιλήσει σε γυναίκα σαν να μιλάει σε άνθρωπο και να του πάρουν κανα τσιμπούκι στα όρθια.

κατά την αποψή μου αν μιλήσεις σοβαρα σε καποιο κοριτσι στην ιδια ηλικια ισως με καποιες αποκλισεις 1-2 ετων μπορεις πολυ πιο ευκολα να πετυχεις το στοχο σου παρα...να πινεις να καγκουριαζεις στα μπαρ-κλαμπ  δειχνοντας ετσι τον ΄΄Αντρισμο΄΄ προκαλωντας ισως ψευτικο ενδιαφερον απο καποια κοριτσια που εχουν παρομοιες φλου σκοπιμοτητες

Αν δε βγαινεις να μαθεις να μιλας στις γκομενες να φας και καμια χυλοπιτα εκει εξω να μαθαινεις

να στριμωξεις και στο club κανα κοριτσακι της ηλικιας σου για καμια φαση,ε οκ το πολυ πολυ 

να αποφασισεις να το κανεις στα 25 σου,να βγεις εξω σαν το "βουνισιο" και να καθεσαι

σαν αγκουρι να κοιτας και στο τελος αφου δε θα ξερεις πως να φερθεις να γυρισεις παλι στο pc σου

και να ξεκινησεις τα αντικαταθλιπτικα οπου να ναι.

Χωρια οτι οι περισσοτερες φοβιες βγαινουν 25-35,εχει και απο αυτο το μενου,και να τρεχεις σε ψυχολογο.

τι σημαίνει να μιλάς;;;; εννοεις τα κλαρινογαμπριστικα κοπλιμεντα που συνηθως αποωθουν τα κοριτσια;;εκεινες τις προσωρινες ψευτοσχεσεις; που συνηθως σε ''τσαλακονουν''; με απλη επικοινωνια μπορει ανετα κανεις να συνενοιηθει και να εκφρασει τα συναισθηματα του παρα να βγαινει στα μπαρ κλαμπ και να κανει ολα οσα προ-ανεφερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σημαίνει να μιλάς;;;; εννοεις τα κλαρινογαμπριστικα κοπλιμεντα που συνηθως αποωθουν τα κοριτσια;;εκεινες τις προσωρινες ψευτοσχεσεις; που συνηθως σε ''τσαλακονουν''; με απλη επικοινωνια μπορει ανετα κανεις να συνενοιηθει και να εκφρασει τα συναισθηματα του παρα να βγαινει στα μπαρ κλαμπ και να κανει ολα οσα προ-ανεφερα

 

Δε ξερω τι παει να πει κλαρινογαμπριστικα,στα 16 μου δεν ειχαμε αυτες τις λεξεις,τετοιες λεξεις τα τελευταια

3-4 χρονια τις ακουω.

 

Αν εννοεις κλαρινογαμπριστικα το να μαθεις μιλας με κοριτσια ανετα χωρις να κατεβαζεις κατω τη κεφαλα αμα σου πουν ενα  "γεια τι κανεις",το να ριξεις κανα χουφτωμα σε καποια που σε γουσταρει πανω στη διασκεδαση,το να γελασεις και να πεις κανα αστειο με καποια που γουσταρεις τοτε τα κλαρινογαμπριστικα εννοω.

 

Δε μας ειπες ομως.Μονος σου αραζεις σπιτι?Εισαι ολη μερα στο pc?Διασκεδαζεις σε αλλα μερη εκτος club?

Εισαι ολη μερα με ενα βιβλιο στο χερι?Παιζεις ολη μερα games?

 

Γκομενα παιζει?

 

Το να μη βγαινεις σε ενα club αλλα να κανεις αλλα πραγματα με παρεα δε λεει κατι,το να εισαι μονος σου

ενω η παρεα σου διασκεδαζει ειναι θεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...