Προς το περιεχόμενο

Δέ μου αρέσει να ξενυχτάω


periergos1900

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΟΥ; 

 

 

Ναι ρε παιδια,2-3€ εχουν το ποτο.Απλα πρεπει να πας σε καποιο απο τα ξεχασμενα χωρια της Ελλαδας.

Σε χωριό - τουριστικό μέρος κοντά στην Αράχωβα (ούτε 10χλμ μακριά). Λόγω της Αράχωβας πολλοί περνάνε και από το χωριό μας, και επιπλέον έχουμε 2-3 αξιοθέατα να δείξουμε. Ενδεικτικά, για αναψυκτικό (κοκα κόλα ή πορτοκαλάδα) πληρώνω 1 ευρώ και για μπύρα 1,5. Λόγω μουσείων - αξιοθέατων έχουμε πολλά λεωφορεία - οργανωμένους εκδρομείς που έρχονται και τα βλέπουν. Δηλαδή για οργανωμένη εκδρομή πολλών ατόμων θα έρθουν για να δουν το χωριό μας, και μετά θα πάνε Αράχωβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιλαμε για μια ηλικια που κανονικα θα πρεπε να ειναι φουλ στην ενεργεια.

 

Ο καθένας μπορεί να τη βγάζει την ενέργειά του αλλού, το οτι δε πηγαίνει σε clubs κλπ δε σημαινει οτι την "κρατάει" :P

 

Προσωπικά, ειμαι 21 και εχω παει ουκ ολιγες φορες σε club κ ξενυχταδικα λογω της παρεας και δεν υπηρξε καμια φορα που να ειπα "ΝΑΙ, αποψε το διασκεδασα, περασα πολυ καλα".Βασικα ειναι το τι προτιμαει ο καθενας ή το τι θελεις να κανεις μια συγκεκριμενη βραδια.Θα υπαρξουν φορες που θα θες να πιεις πολυ, χωρις να μιλας κλπ, αλλα θα υπαρξουν κιαλλες που θα θες απλα να μιλησεις με καποιον/καποια.

Εγω προτιμω 1000 φορες να μαζευτουμε παρεα, να αγορασουμε δικα μας μπουκαλια και να κανουμε κεφι, τοτε γουσταρω πολυ, οχι ομως να πηγαινω σε clubs, να τρωω απειρο στριμωξιδι, ιδρωτα, να ξελαρυγγιαζομαι και να γινεται το κεφαλι μου καζανι απο τη δυνατη και πολλες φορες χαζη μουσικη.Ας μη μιλησουμε για τις τιμες :X

 

Ενταξει, καλο ειναι να βρεις τι σ'αρεσει να κανεις και τι οχι αλλα σιγουρα λογω παρεας θα πας αρκετες φορες σε μερη που δε σ'αρεσουν.Και δε ξες ποτε τι σου επιφυλασσει η ζωη, ισως γνωρισεις κ ατομα οταν δεν το περιμενεις, εκει που δεν το περιμενεις ;) Κοιτα μονο να αξιζει η παρεα και ολα τα αλλα θα ρθουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας ειμαι 16 χρονων και οπως καταλαβαινεται δεν μου αρέσει να ξενυχτάω στα μαγαζια.....δοκιμασα σε σχολικους χορους στο γυμνασιο αλλα παντα αισθανομουν πως ειμαι σαν τη μυγα μες στο γαλα γενικα δεν ειμαι ο εαυτος μου και ετσι σταματησα να κανω κατι που δε μου αρεσει,,,,οι φιλοι μου παντως το βρισκουν διασκεδαστικο οπως και οι περισσοτεροι....αλλα ειναι κατι που με αποωθει : καταρχην ο συνοστισμος το να ειμαστε 100 ατομα και να στριμοχνωνται σε 5  τετραγωνικα το θεωρο απαισιο ,η μουσικη επισης ειναι κατι που δε μου αρεσει με τα σκυλοτραγουδα και φυσικα οι χαζογκομενες που κυκλοφορουνε,,,,Φυσικα ομως μου αρεσει να βγαινω εξω και να μιλαω οπως μια βολτα ,η ενας καφες..απλως τετιου ειδους εξοδοι δε μου κεντριζουν το ενδιαφερον,,,,,,,θα ηθελα στη παρουσα φαση την γνωμη σας εαν το θεωρειται φυσιολογικο για εναν εφηβο και φυσικα προτασεις-συμβουλες

 

:) αν δεν κάνεις τώρα ό,τι γουστάρεις πότε θα το κάνεις; Επειδή κάτι το κάνουν αρκετά άτομα δεν σημαίνει ότι πρέπει κι εσύ ν'ακολουθείς. Κάνει ό,τι σε γεμίζει, ό,τι σε βοηθά να διοχετεύεις την ενέργειά σου. Και ας σε πουν μερικοί παράξενο, στ'αρχίδια σου. Είναι αδύνατον να αρέσουν σε όλους μας τα ίδια ακριβώς πράγματα.

 

Στην ηλικία σου μπορεί να σου φαίνεται δύσκολο να βρεις μια παρέα να σε καταλαβαίνει και να γουστάρει παρόμοιους τρόπους διασκέδασης με αυτούς που γουστάρεις εσύ. Αλλά σε λίγα χρόνια που θα φύγεις απ'το σχολείο θα γνωρίσεις κι άλλο κόσμο, θα σου δωθούν περισσότερες επιλογές, άτομα που θα είστε στο ίδιο μήκος κύματος. Υπομονή λοιπόν και τα καλύτερα έρχονται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:) αν δεν κάνεις τώρα ό,τι γουστάρεις πότε θα το κάνεις; Επειδή κάτι το κάνουν αρκετά άτομα δεν σημαίνει ότι πρέπει κι εσύ ν'ακολουθείς. Κάνει ό,τι σε γεμίζει, ό,τι σε βοηθά να διοχετεύεις την ενέργειά σου. Και ας σε πουν μερικοί παράξενο, στ'αρχίδια σου. Είναι αδύνατον να αρέσουν σε όλους μας τα ίδια ακριβώς πράγματα.

 

Στην ηλικία σου μπορεί να σου φαίνεται δύσκολο να βρεις μια παρέα να σε καταλαβαίνει και να γουστάρει παρόμοιους τρόπους διασκέδασης με αυτούς που γουστάρεις εσύ. Αλλά σε λίγα χρόνια που θα φύγεις απ'το σχολείο θα γνωρίσεις κι άλλο κόσμο, θα σου δωθούν περισσότερες επιλογές, άτομα που θα είστε στο ίδιο μήκος κύματος. Υπομονή λοιπόν και τα καλύτερα έρχονται.

Έτσι ακριβώς. Σαν άνθρωπος που πέρασα κάτι τέτοιο έλεγα τα ίδια στον εαυτό μου και επιβεβαιώθηκα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου φαίνεται καθόλου περίεργο.Και εγώ έτσι είμαι,από μικρός δεν μου άρεσε ποτέ το έξω και γενικά ο πολύς κόσμος.(καλά έγω βέβαια παθαίνω και κρίσεις πανικού αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία)

Προτιμώ να πάω ένα σινεμά η σε μια καφετέρια με ελάχιστο κόσμο ή ακόμα και να κάτσω σπίτι με κάποιο φίλου μου.

Απλώς κάνεις παρέα με πρόσωπα που είναι σαν και εσένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Trilobite με απογοητεύεις...πως και δεν το χωσες στην 1η σελίδα?

Μεράκλωσε TS ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ευρώ το ουίσκι και 4 η βότκα στο ελληνικό Γορτυνίας που είναι και tourist attraction. For the record ποτό μπορούμε να αποκαλούμε και το νερό ή τον καφέ, δεν ξέρω πως το συνδυάζετε με το αλκοόλ κατευθείαν

 

Οταν λεμε-γραφουμε ποτο=αλκοολ.

 

Αλλο το νερο,αλλο ο καφες.Αν ρωτησεις 100 ατομα παμε για ποτο?Θα καταλαβουν αλκοολ.

 

Οταν μιλαμε πχ για καφε,λεμε παμε για καφε?Να σου φτιαξω 1 καφε?Απλα πραγματα.

 

Δεν μπορεις να τα πεις ολα ποτα,ποσιμα ισως.

 

Αθηνα που ζω οι τιμες ειναι εξεφτελιστικες.Απο 7e και πανω.

 

Και'γω οταν πηγαινω επαρχια πληρωνω αλλες τιμες,πιο φθηνες ακομα και στο φαγητο.

 

 

 

Σε χωριό - τουριστικό μέρος κοντά στην Αράχωβα (ούτε 10χλμ μακριά). Λόγω της Αράχωβας πολλοί περνάνε και από το χωριό μας, και επιπλέον έχουμε 2-3 αξιοθέατα να δείξουμε. Ενδεικτικά, για αναψυκτικό (κοκα κόλα ή πορτοκαλάδα) πληρώνω 1 ευρώ και για μπύρα 1,5. Λόγω μουσείων - αξιοθέατων έχουμε πολλά λεωφορεία - οργανωμένους εκδρομείς που έρχονται και τα βλέπουν. Δηλαδή για οργανωμένη εκδρομή πολλών ατόμων θα έρθουν για να δουν το χωριό μας, και μετά θα πάνε Αράχωβα.

 

 

Το γραφεις και μονο σου,σε χωριο.Αλλη ζητηση,αλλες τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας ειμαι 16 χρονων και οπως καταλαβαινεται δεν μου αρέσει να ξενυχτάω στα μαγαζια.....δοκιμασα σε σχολικους χορους στο γυμνασιο αλλα παντα αισθανομουν πως ειμαι σαν τη μυγα μες στο γαλα γενικα δεν ειμαι ο εαυτος μου και ετσι σταματησα να κανω κατι που δε μου αρεσει,,,,οι φιλοι μου παντως το βρισκουν διασκεδαστικο οπως και οι περισσοτεροι....αλλα ειναι κατι που με αποωθει : καταρχην ο συνοστισμος το να ειμαστε 100 ατομα και να στριμοχνωνται σε 5  τετραγωνικα το θεωρο απαισιο ,η μουσικη επισης ειναι κατι που δε μου αρεσει με τα σκυλοτραγουδα και φυσικα οι χαζογκομενες που κυκλοφορουνε,,,,Φυσικα ομως μου αρεσει να βγαινω εξω και να μιλαω οπως μια βολτα ,η ενας καφες..απλως τετιου ειδους εξοδοι δε μου κεντριζουν το ενδιαφερον,,,,,,,θα ηθελα στη παρουσα φαση την γνωμη σας εαν το θεωρειται φυσιολογικο για εναν εφηβο και φυσικα προτασεις-συμβουλες

 

εχω επιβιωσει απειρες ωρες σε επαρχιακα κωλομαγαζα που παιζουν σκυλαδικα, νησιωτικα και αλλα ειδη ελληνικης μουσικης που δεν ειναι καθολου του γουστου μου. υπεφερα και υποφερω ακομα. απλα πλεον σημερα ξερω να λεω οχι και λεω στεγνα οτι δεν γουσταρω τετοιου ειδους μουσικες.

 

υπαρχουν και αλλων ειδων διασκεδασεις. αμα σου αρεσει εκει που εισαι δεν θα σε νοιαξει ο συνωστισμος.

. Ε δεν μπορει ολοι οι αλλοι να ειναι σκουπιδια οπως το εθεσες. Αμα ο ενας σου μυριζει ο αλλος σου βρομαει τοτε ισως να πρεπει να τα βρεις με τον ευατο σου και το προβλημα να εισαι εσυ. Στην τελικη χωρις συμβιβασμους δεν μπορει να υπαρξει στην ζωη, μην τρελαθουμε κιολας... 

 

η απλα τυχαινει να εισαι οντως περικυκλομενους απο ηλιθιους με εκ διαμετρου αντιθετα ενδιαφεροντα απο τα δικα σου. been there.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Trilobite με απογοητεύεις...πως και δεν το χωσες στην 1η σελίδα?

 

 

Γιατί φίλε μου να βάλω Μάκη? Δεν θα το 'κανα ποτέ.

 

 

 

Διότι εδώ έχουμε να κάνουμε με κλασική περίπτωση Κυριαζή. Εύγε περίεργε. Καλά κάνεις, γιατί όπως έχει πει και ο Χρήστος..

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προτιμω 1000 φορες να μαζευτουμε παρεα, να αγορασουμε δικα μας μπουκαλια και να κανουμε κεφι, τοτε γουσταρω πολυ, οχι ομως να πηγαινω σε clubs, να τρωω απειρο στριμωξιδι, ιδρωτα, να ξελαρυγγιαζομαι και να γινεται το κεφαλι μου καζανι απο τη δυνατη και πολλες φορες χαζη μουσικη.Ας μη μιλησουμε για τις τιμες :X

 

Στη "παρεα" θα υπαρχουν και γυναικες μεσα; Παιζει ρολο..

Αν οχι, το να κατσεις σπιτι δεν λεει. Φορεστε ζεστα μπουφαν και πιειτε τα σε καμια πλατεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη "παρεα" θα υπαρχουν και γυναικες μεσα; Παιζει ρολο..

Αν οχι, το να κατσεις σπιτι δεν λεει. Φορεστε ζεστα μπουφαν και πιειτε τα σε καμια πλατεια..

Ναι, συνηθως εχει και κοπελες η παρεα, αλλα και να μην εχει παλι καλα θα περασουμε.

Επισης, δε μιλησα για μεσα στο σπιτι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα ειναι υποκειμενικα για το ξενυχτι.Σε αλλους αρεσει να ειναι καθε μερα στα μπουζουκια,σε αλλους να ειναι καθε μερα στα ροκαδικα και να χτυπιουνται.Σε αλλους αρεσει να βγαινουν για ποτο μια φορα το μηνα και να ξενυχτανε,και αλλοι την βρισκουν με Cinema και ταινια στο σπιτι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ μπορώ να καταλάβω αυτή την νοοτροπία, να πρέπει να διασκεδάζεις μόνο μετά από τις 2 το βράδυ, λες και αυτό ανεβάζει το κοινωνικό σου status.

Είναι σαν να νιώθεις ντροπή γι' αυτό που είσαι το πρωί και θέλεις να δείξεις το βράδυ ότι είσαι κάποιος «σπουδαίος».

 

Καλώς ή κακώς όμως πρέπει να προσαρμόζεσαι λίγο στην ηλικία σου. Οπως και οι Ελληνες που ζούνε στην Ευρώπη και βγαίνουν για ποτό νωρίς χωρίς να θεωρούνται ξενέρωτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά είναι και αυτοί οι φίλοι ρε γαμώτο που αμα τους επέλεξες λάθος ο,τι και να γίνει έγινε τελικά...άμα εχεις καλή παρέα δε παει 5 το πρωί μια χαρά περνάς έξω αμα δεν εχεις όμως......γρήγορα θα ξεχυλίσεις το ποτήρι άσχετα που αρκετες φορές υποκρίνεσαι οχι μονο σε αυτούς αλλα και στον ίδιο σου τον εαυτό οτι ταιριάζεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται να υποκρινεσαι στον εαυτο σου οτι εισαι καλα μαζι τους..Ουτε εγω εχω την κολλητη παρεα, αν και μιλαω σχεδον με ολους..Το εχω εμπεδωσει ομως και ξερω πως σε λιγους μηνες ξεμπερδευω με το σχολειο και ξεκιναει μια καινουργια "ζωη"..Απο την στιγμη που δεν εισαι αντικοινωνικος, δεν θα δυσκολευτεις να κανεις καινουργιες παρεες...Και θα τα βλεπεις αλλιως τα πραγματα επειδη θα συναναστρεφεσαι με καινουργια ατομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...