Προς το περιεχόμενο

Ξυλουργος η Μαγειρας


Glator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι πιστεύετε? πιο απο τα δυο αυτα επαγγελματα εχει καλητερες προοπτικες? ΕΙχα αποφασισει να παω μαγειρας επειδη μου αρεσε η μαγειρικη αλλα προς απογοητευση μου ,μου ειπανε οτι στην ελλαδα θα δυσκολευτω ν βρω δουλεια τον χειμωνα.Επισης για την δουλεια του ξυλουργου,δεν ξερω μετραει πολυ το πτυχιο? δηλαδη θα παρουν εναν αποφητο απο ΤΕΙ ευκολοτερα απο εναν απο ΙΕΚ.Οποιος γνωριζει κατι θα το εκτιμουσα να μου απαντισει :-D  :-)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πιστεύετε? πιο απο τα δυο αυτα επαγγελματα εχει καλητερες προοπτικες? ΕΙχα αποφασισει να παω μαγειρας επειδη μου αρεσε η μαγειρικη αλλα προς απογοητευση μου ,μου ειπανε οτι στην ελλαδα θα δυσκολευτω ν βρω δουλεια τον χειμωνα.Επισης για την δουλεια του ξυλουργου,δεν ξερω μετραει πολυ το πτυχιο? δηλαδη θα παρουν εναν αποφητο απο ΤΕΙ ευκολοτερα απο εναν απο ΙΕΚ.Οποιος γνωριζει κατι θα το εκτιμουσα να μου απαντισει :-D  :-)  

Τι Γιαννης τι Βαγγελης δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αφου σου αρεσει η μαγειρικη γιατι κοιτας ξυλουργικη? Και τι παει να πει δεν υπαρχουν ευκολα δουλειες το χειμωνα για μαγειρες? Αν σου αρεσει και το παλεψεις πολυ και το κυνηγησεις θα βρεις δουλεια χειμωνα-καλοκαιρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταω ξυλουργικη επειδη 1)θελω μια τεχνικη δουλεια 2) φενεται να εχει προοπτικες......Αμα δεις της κουζινες των ελληνικω εστιατοριων τον χειμονα θα δεις 2 αλβανους 2 πακιστανους τον σεφ και 1-2 μαγειρες με πτυχιο και γνώσης οι οπιοι μολις μαθουν ενα-δυο πραγματα στους "φτηνους εργατες" εχουνε παρει ποδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης για την δουλεια του ξυλουργου,δεν ξερω μετραει πολυ το πτυχιο? δηλαδη θα παρουν εναν αποφητο απο ΤΕΙ ευκολοτερα απο εναν απο ΙΕΚ.Οποιος γνωριζει κατι θα το εκτιμουσα να μου απαντισει :-D  :-)  

 

Με τόσους εργοδότες στην Ελλάδα που προσλαμβάνουν ξυλουργούς δε νομίζω πως μετράει το πτυχίο. Ή και το αν ξέρεις καθόλου από ξυλουργική για να είμαι ειλικρινής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταω ξυλουργικη επειδη 1)θελω μια τεχνικη δουλεια 2) φενεται να εχει προοπτικες......Αμα δεις της κουζινες των ελληνικω εστιατοριων τον χειμονα θα δεις 2 αλβανους 2 πακιστανους τον σεφ και 1-2 μαγειρες με πτυχιο και γνώσης οι οπιοι μολις μαθουν ενα-δυο πραγματα στους "φτηνους εργατες" εχουνε παρει ποδι.

Τουλάχιστον υπάρχουν εστιατόρια για να πας να δεις ποιος δουλεύει μέσα στην κουζίνα... ξυλουργείο όμως θα δυσκολευτείς να εντοπίσεις :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προοπτικες φαινεται να εχει ο μαγειρας αφου μπορεις να παιξεις απο εστιατοριο και ξενοδοχειο μεχρι φαστφουνταδικο και παιδικο σταθμο.Απο κει  και περα ειναι και θεμα τυχης, γνωριμιων , αγαπης για το αντικειμενο κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγειρας θα έλεγα κι εγώ, αλλά να έχεις υπόψη σου ότι είναι δύσκολη δουλειά κι έχει πολύ πίεση. Αν μπορείς να έχεις μια επαφή με επαγγελματική κουζίνα σε συνθήκες πίεσης θα βοηθούσε να δεις αν σου ταιριάζει. Είναι από τις λίγες δουλειές πάντως που εφόσον είσαι καλός και το ψάχνεις μπορείς να φτάσεις σχετικά σύντομα να παίρνεις παραπάνω από ικανοποιητικά χρήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ξυλουργός στο εξωτερικό είναι δύσκολα. Μπορεί να βρει μόνο σε ναυπηγικά, έπιπλα, οικοδομικά και μόνο σε βιομηχανίες, τεχνικές εταιρείες και μικρά συνεργεία.

 

Για εξωτερικό ξυλουργικά με πτυχίο, βρίσκεις δουλειά πολύ γρήγορα και φτιάχνεις βιογραφικό γρηγορότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...