Προς το περιεχόμενο

Λεξεις και φρασεις που δεν αντεχουμε να ακουμε/να βλεπουμε


jimijoop

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλα σχεδόν αναφέρθηκαν πιο πάνω αλλά δεν πειράζει.

1)Συναντιέσαι με κάποια άτομα 2-3 φορές τον χρόνο και όταν είναι να βγείτε σου λένε "θα δούμε"

2)Το hashtag του viper

3)αγαπούλα

4)Έχεις δίκαιο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σοβαρά τωρα, όταν ακουω απο καποιον οτι πηγε και αγόρασε κατι απο το Πλαίσιο!!! :D Τραυματικο μαλλον  μου εχει μεινει :P Αν ειναι δυνατον ομως, παμε 2015 και ο κοσμος  παιρνει ακομα γουρούνια στα σακια.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τωρα, όταν ακουω απο καποιον οτι πηγε και αγόρασε κατι απο το Πλαίσιο!!! :D Τραυματικο μαλλον μου εχει μεινει :P Αν ειναι δυνατον ομως, παμε 2015 και ο κοσμος παιρνει ακομα γουρούνια στα σακια..

Εγώ τα παίρνω με φίλες μου που μου δείχνουν λάπτοπ turbo x και με ρωτάνε αν είναι καλά..

 

Φεύγουν καντήλια

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ακούω να προσφωνείται κάποιος, πχ "ε φίλος".

 

 

 

 

Οταν το ακουω αυτο μου γυρνανε τα εντερα... Θελω να εχω ενα ak-47 να τον γαζωσω.... Μονο με αυτη την λεξη μπορω να γινω απολιτιστος...

Γαμω την σκατοβλαχουρικη καγκουρικη προφορα της λεξης.

 

 

 

'ε αδερφε' [οταν με βλεπουν οι αριστεροι]

 

Όλα σχεδόν αναφέρθηκαν πιο πάνω αλλά δεν πειράζει.

1)Συναντιέσαι με κάποια άτομα 2-3 φορές τον χρόνο και όταν είναι να βγείτε σου λένε "θα δούμε"

2)Το hashtag του viper

3)αγαπούλα

4)Έχεις δίκαιο

 

:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον αυτα που δεν μπορω να ακουω ειναι :

 

yolo

omg

lol

που εισαι ρε αλανι με την ''αναλογη'' χειραψια: (αραξε δεν ειμαστε στο compton)

καποιος που δεν σε ξερει καν και σου λεει που εισαι ρε ψηλε;;

κλαιω

φιλος

και στο ακουσμα οτι καποιος πηρε turbo x  προιον  (και πες οκ δεν ηξερε και το πηρε..να εχει θρασος να με ρωτησει αν ειναι καλο η αν θα κρατησει....)

διαφορους να λενε μαλακα καθε 2 λεξεις

οταν εχω πει ολοκληρη παραγραφο και ο αλλος μου πει ''τι ειπες'';; η δεν ακουσα για ξαναπες η το σπαστικο Ε;;;.... (ανετα του ριχνω headshot απο μισο μετρο!!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χρήση αγγλικών και ελληνικών, λέξεων/φράσεων, σε μια πρόταση η παράγραφο. Δεν αναφέρομαι σε τεχνικήορολογία.

Το κανω συνεχεια. Οχι επιτηδες ή γιατι γουσταρω να μιλαω σαν διασταυρωση koritsi_gia_pc και NiVo, πραγματικα μου βγαινουν αυθορμητα. Δειξτε κατανοηση.

 

Στα μοναδικα που μπορω να διορθωσω ακομα και αγνωστο στο δρομο απο τον εκνευρισμο που μου προκαλουν ειναι το "στις μια" που αναφερθηκε και η λοβοτομημενη χρηση του "κυριολεκτικα".

 

Κυριολεκτικα εβρεχε καρεκλοποδαρα, κυριολεκτικα κυματα σφυροκοπουν το πλοιο, κυριολεκτικα μπορουσες να κοψεις την ατμοσφαιρα με μαχαιρι, εμεινα παγωτο κυριολεκτικα. Αυτοματος λογος να βγαλω καποιον τσοπαναραιο μακαρι να ειναι διδακτορας πανεπιστημιου.

 

Και το λενε και δημοσιογραφοι παναθεμα την τριτοβαθμια τους εκπαιδευση αναθεμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου την δινουν οι ελληνικοποιημενες γαλλικες λεξεις, γιατι πρωτων τις σκοτωνουν και δευτερον αν δεν καταλαβεις τι λενε κατι κυρατσες σε κοιτανε με υποτιμηση. Απο που κι ως που κυρα μου να ξερω εγω τι ειναι το ντεπιες (deux pieces 2 γαμημενες λεξεις) ή η μπασινα (η λεκανη/λεκανιτσα/σαλατιερα δεν σου κανει μωρη μαλακο) μου μαθες και γαλλικη ορολογια στην μαγειρικη βλεπως κουζινοριαλιτι του μεγκα μην χεσω.

 

γενικως μου την δινει οποιαδηποτε φραση βγαινει απο το στομα ενος ανθρωπου ασχετου με ενα αντικειμενο την ωρα που το παιζει ειδημονας πανω σε αυτο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσαγανό.-

 

Και η ίδια η λέξη, αλλα συνήθως και το context που τη συνοδεύει. Για όλους εσάς που δε μπορείτε τα αγγλικά μέσα στις προτάσεις, idgaf :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απεχθάνομαι:

-Προσφωνηση σε ιδιοκτήτες συνεργείων: μάστορα, αφεντικό

-Μαγκίτες που σε αποκαλούν: παλληκάρι, αρχηγέ, κολλητέ, φιλαράκι

-όταν με αποκαλούν κύριε άτομα μεγάλης ηλικίας και μου μιλάνε στον πληθυντικό

-ολες οι "αργκό" φράσεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α' πληθυντικος σε καταστασεις ζευγαριου - ανδρογυνου... "σημερα δε θα βγουμε γιατι ειμαστε αρρωστουληδες", "πρεπει να φυγουμε γιατι εχουμε πονοκεφαλο", "βγαλαμε το πρωτο μας δοντακι χτες", και λοιπα εμετικα.

Επισης το διπλο προφιλ στο φατσοβιβλιο οπου βλεπω κατι τραγελαφικους σιδηροδρομους "Κωστας-Μαρια Μπαρμπουτσογλου-Κερατουκλη".

  • Like 22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...