Προς το περιεχόμενο

Περιτομή vs Μερική περιτομή / Πλαστική ακροποσθίας


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από σχεδόν 3,5 μήνες επούλωσης πάει πολύ καλά. Ο πόνος έχει σχεδόν εξαληφθεί και έχουν μείνει μόνο τα σημάδια των ουλών.

 

Λέω να τα αντιμετωπίσω όσο γίνεται τώρα που είναι νωρίς και είναι εφικτό ακόμα με μια κρέμα κατά των ουλών. Ψάχνοντας online βρήκα πάρα πολύ μεγάλη ποικιλία σε προϊόντα και τιμές.

 

Χρησιμοποίησε κανείς άλλος τέτοια κρέμα μετά την επέμβαση?

Έχετε να προτείνετε κάτι?

Η kelosoft η zeraderm στο μπλε σωληναριο.Εγω θα πρότεινα την zeraderm λογω καλυτερης υφης.Και μην ακους τι λενε περι απατης,κανουν δουλεια!

Αντιμετώπισες μηπως μετα την περιτομη καποιο προβλημα με την ουρηθρα?εμενα εχει στενεψη η ουρηθρα μου

Εν τω μεταξυ διαβασα ολα σου τα σχολια και ειχαμε ακριβως το ιδιο προβλημα,βεβαια υπηρχε λυση και χωρις περιτομη και εγω το μετανιωσα ασχημα που την εκανα.Και το σημαδι ασχετως τι λενε οι υπολοιπι δεν θα φυγει ποτε,παντα θα υπαρχει κατι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 492
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η kelosoft η zeraderm στο μπλε σωληναριο.Εγω θα πρότεινα την zeraderm λογω καλυτερης υφης.Και μην ακους τι λενε περι απατης,κανουν δουλεια!

 

Thanks! Εσύ την δοκίμασες και είδες διαφορά? Για πόσο καιρό χρειάζεται εφαρμογή? Ρώτησες γιατρό?

 

Αντιμετώπισες μηπως μετα την περιτομη καποιο προβλημα με την ουρηθρα?εμενα εχει στενεψη η ουρηθρα μου

Εν τω μεταξυ διαβασα ολα σου τα σχολια και ειχαμε ακριβως το ιδιο προβλημα,βεβαια υπηρχε λυση και χωρις περιτομη και εγω το μετανιωσα ασχημα που την εκανα.Και το σημαδι ασχετως τι λενε οι υπολοιπι δεν θα φυγει ποτε,παντα θα υπαρχει κατι!

 

Μπα όχι δεν έχω καταλάβει κάποια τέτοια επιπλοκή με την ουρήθρα.

Τί λύση υπήρχε χωρίς περιτομή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks! Εσύ την δοκίμασες και είδες διαφορά? Για πόσο καιρό χρειάζεται εφαρμογή? Ρώτησες γιατρό?

 

Ακόμη δεν επουλώθηκαν οι ουλές σου; ένας χρόνος πέρασε απο τότε κρατάει τόσο πολύ; ή τελικά έκανες επέμβαση πρόσφατα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks! Εσύ την δοκίμασες και είδες διαφορά? Για πόσο καιρό χρειάζεται εφαρμογή? Ρώτησες γιατρό?

 

 

Μπα όχι δεν έχω καταλάβει κάποια τέτοια επιπλοκή με την ουρήθρα.

Τί λύση υπήρχε χωρίς περιτομή?

Βασικά κάτσε να στα πάρω από την αρχή!

Εγώ και απ ότι κατάλαβα και εσύ είχα θέμα με στενή ακροποσθία.Η διάγνωση ήταν ''στένωση δακτυλίου πόσθης''.

Δηλαδή δεν είχα φίμωση,κατέβαινε το πετσάκι απλά με μια άπειρο ελάχιστη δυσκολία,εκτός αυτού εγώ είχα και μικρό θέμα στην επαναφορά,ψιλο σκάλωνε να επανέλθει αλλά καμία σχέση με παραφίμωση που πρήζεται!Αφού επισκέφτηκα 2-3 γιατρούς όλοι μου πρότειναν την περιτομή και από τι κατάλαβα όλοι προτείνουν την περιτομή για να τα αρπάζουν!!Εν τέλει μάυρη η ώρα και η στιγμή απόφασισα να πάω να την κάνω στις 16/4/15.Εκανα μερική περιτομή δλδ η βάλανος καλύπτεται ακόμα περίπου τα 3/4 και πάλι καλά διότι κάτι που δεν λέει κανείς για την περιτομή είναι πως η αποκάλυψη της βαλάνου οδηγεί σταδιακά σε απώλεια ευαισθησίας με αποτέλεσμα μακροπρόσθεσμα να μην καταλαβαίνεις τπτ στο sex!Mίλησα με τύπο που την έχει κάνει από 18 και τωρα ειναι 44 και χτυπαει το κεφαλι του στον τοιχο.Μου ειπε πως πλεον δεν νιωθει τπτ κατα τη διαρκεια του sex.Η δική μου ουλή δεν πήγε καθόλου καλά!!Εχει κάνει σακούλιασμα  γύρω γύρω και είναι πολύ σκληρή!Εκτός αυτού μετά την περιτομή παρατήρησα στένωμα στο έξω στόμιο της ουρήθρας με αποτέλεσμα η ούρηση να είναι λίγο δύσκολη όπως επίσης και η δύναμη της εκσπερμάτισης.Οταν τα είπα αυτά στον γιατρό μου μου είπε πως αποκλείεται η περιτομή να μου έκανε στένεμα στην ουρήθρα και πως κάτι τέτοιο δεν ισχύει,όταν όμως επισκέφτηκα και άλλους για να πάρω γνώμες ενας μου έδειξε μια μελέτη του ''Βρετανικού ινστιτούτου ουρολογίας'' που αναφέρει πως η είναι πιθανό να συμβεί λόγω της άμεσης επαφής της ουρήθρας με το εσώρουχο και την καθημερινή τριβή,κάτι που μου ακούγεται και λογικό!!

BRITISH JOURNAL OF UROLOGY, Volume 75, Number 1: Pages 91-93, January 1995.

Clinical presentation and pathophysiology of meatal stenosis following circumcision.

In adults:

A pathologist writes: 

A patch of surface necrosis [dead tissue] is commonly seen on the glans of adult circ patients. In all the ones I have seen, the necrosis (which appears as a dark purple area) was in the ventral aspect from about the attachment of the frenulum up to and partly surrounding the meatus; I have never seen necrosis in the dorsal aspect. Even if the frenular artery is not severed (standard methods caution about taking care not to cut this artery by damaging the frenulum, hence the noticable increase in numbers of cut boys with an intact frenulum over the last decade or two), the disruption of the venous drainage via the paired frenular veins would have the same effect of preventing circulation across the extensive capillary plexus [network] in the skin of the glans and meatus. This disruption is inevitable as all the superficial veins (including the frenular) are cut in any form of circumcision, but I suspect that the dorsal surface has other alternative routes via the deeper veins. 

Loss of circulation through the glanular skin would take some days for the capillary bed to undergo angiogenesis [growth of blood vessels] in the healing sequence, during which time the epithelial [top layer] cells would die, which in turn would expose the underlying [layer], and that is exactly how an ulcer is defined. 

Once the dermis is exposed, abrasion with clothing etc. will irritate and impair/delay healing. Healing of this ulcer increases the collagen in the tissue as part of the repair process which we see as a scar, this being increased with any irritation or extension of the healing time and the loss of stretch capacity leads to [narrowing] of the meatal opening.

 

Εκτός αυτού μου έστειλε το παρακάτω link και πραγματικά έπαθα ΣΟΚ!!Είναι μια έρευνα που έχει γίνει σχετικά με την επίδραση της περιτομής στην σεξουαλική ζωή του άνδρα αλλα και το πως επηρεάζει ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ!

 

http://www.sexasnatureintendedit.com

 

Ο γιατρός αυτός ήταν πολύ ξηγημένος και ψαγμένος και μου είπε πως αποφεύγει ο ίδιος την περιτομή διότι μόνο προβλήματα φέρνει και εγώ προσωπικά συμφωνώ!

Εν τέλει μου πρότεινε να βάζω τις κρέμες σαν την kelosoft η την zeraderm και όντως κάνουν δουλειά!Ηδη η ουλή έχει αρχίσει και μαλακώνει και γίνεται πιο ομοιόμορφη και ο χρωματισμός της γίνεται πιο φυσιολογικός(ήταν κάτασπρη η δική μου).Οπότε ΝΑΙ η κρέμες κανουν δουλειά και μου είπε αν μπορώ σε καθημερινή βάση να την βάζω για κάνα 6μηνο,εγώ ήδη την βάζω 2,5 μήνες και πάει αρκετά καλά (μην περιμένεις θαύματα) και θα συνεχίσω!

Εν τέλει για να μην σε κουράζω μου εξήγησε πως η πλαστική ακροποσθίας δεν θα είχε ούτε αυτή καλό αποτέλεσμα σε σχέση με την περιτομή και μου είπε πως έχει βγει μια επαναστατική συσκευή η οποία λύνει το πρόβλημα ΜΗ εγχειρητικά ακόμα και σε ακραίες μορφής φίμωσης πόσο μάλλον στην δική μας περίπτωση που το πρόβλημα ήταν ''στένωση δακτυλίου πόσθης'' δλδ μικρό πρόβλημα.

Η συσκευή  είναι αυτή      

   και λέγεται Novoglan και είναι εφεύρεση Αυστραλών ουρολόγων.Δεν υπάρχει στην Ελλάδα αλλά την παραγγέλνεις εύκολα από το ίντερνετ και κοστίζει γύρω στα 90-100 ευρώ!

Ο ίδιος ο γιατρός την δοκίμασε σε ασθενή 13 χρονών με σοβαρής μορφής φίμωση και μου είπε πως μέσα σε 3-4 μήνες το πετσάκι είχε ξεχειλώσει αρκετά ώστε να βγαίνει έξω η βάλανος και η επαναφορά να είναι σωστή με αποτέλεσμα να γλιτώσει ο μικρός την περιτομή!

Εν ολίγις όπως μου το εξήγησε η ''στένωση δακτυλίου πόσθης'' είναι στην ουσία όπως όταν φοράς ένα μακρυμάνικο και προσπαθείς να φέρεις το μανίκι πίσω απο τον αγκώνα αλλά επειδή είναι στενό μόλις το σηκώσεις σε ενοχλεί.Είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα μου λέει και τώρα που το σκέφτομαι είναι απολύτος λογικό και σωστό!Εκτός αυτού μου λέει έχεις δει κάτι τύπους που βάζουν κάτι σκουλαρίκια και ξεχειλώνουν το λωβό στο αυτί τους?!Πάλι το ίδιο πράγμα μου λέει είναι!Από τη στιγμή δηλαδή που το πρόβλημα έχει να κάνει με στενό δέρμα μπορεί να ξεχειλώσει και ούτε χειρουργεία,ούτε ράμματα ούτε αλοιφές ούτε τίποτα!

Εγώ το μετάνιωσα άσχημα που την έκανα και μακάρι να είχα πετύχει αυτόν τον γιατρό πρώτα απ όλους και να με είχε ενημερώσει που πάω να μπλέξω!Τώρα γ@μ@τ@!Μόλις τα έμαθα όλα αυτά ξανα πήγα στον δικό μου το χασάπη και του τα είπα και μου είπε πως όντως η συσκευή φαίνεται να λειτουργεί και πως είναι πολλά υποσχόμενη.Εν τέλει τον έκραξα άσχημα που με παραπληροφόρησε σχετικά με την επίδραση που θα έχει στην σεξουαλική μου ζωή και δεν ξανα πάτησα σε αυτόν!

Τέσπα ελπίζω να μην σε κούρασα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία ανάλυση φίλε.

Σε σενα μάλλον έπεσαν μαζί όλες οι άσχημες επιδράσεις της επέμβασης. Εγώ δεν μπορώ να πω πως είμαι ιδιαίτερα δυσαρεστημένος.

Επίσης πριν την κάνω είχα συναντήσει τέτοια video και γνώμες για skin stretching και μαζί με αυτά είχα ακούσει και αρνητικά σχόλια σχετικά με την αποτελεσματικότητα, την πολύμηνη ταλαιπωρία και την μονιμότητα των μεθόδων. Προσωπικά μου φαινόταν ψυχοφθόρο και αποκρουστικό να φουσκώνω για μήνες την ακροποσθία μου. Συνάντησα μέχρι και άτομο που μου είπε να τον παίζω εκτεταμένα και δυνατά για μερικούς μήνες κι ας πονάω κι ότι έτσι θα στρώσει. Εσένα βέβαια σου το σύστησαν και γιατροί αυτό το μαραφέρι οπότε αλλάζουν τα πράματα. Εμένα δεν μου το ανέφερε κανείς γιατρός ούτε εγώ ρώτησα γιατί το είχα στο μυαλό μου σαν κομπογιανίτικη πατέντα. Ίσως τελικά να δουλεύει όμως.

Πάντως εγώ πέρα από τις ουλές που δεν είναι τραγικές δεν αντιμετωπίζω κάποιο από τα προβλήματα που λες. Ελπίζω με την κρέμα που πρότεινες να μειώσω και την έκταση των ουλών.

 

Πάντως καλό είναι να υπάρχει στο thread και η άποψη που παραθέτεις για να την βλέπουν άλλοι υποψήφιοι συνάδελφοι μήπως και κάποιον τον βολέψει περισσότερο αυτή η μέθοδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία ανάλυση φίλε.

Σε σενα μάλλον έπεσαν μαζί όλες οι άσχημες επιδράσεις της επέμβασης. Εγώ δεν μπορώ να πω πως είμαι ιδιαίτερα δυσαρεστημένος.

Επίσης πριν την κάνω είχα συναντήσει τέτοια video και γνώμες για skin stretching και μαζί με αυτά είχα ακούσει και αρνητικά σχόλια σχετικά με την αποτελεσματικότητα, την πολύμηνη ταλαιπωρία και την μονιμότητα των μεθόδων. Προσωπικά μου φαινόταν ψυχοφθόρο και αποκρουστικό να φουσκώνω για μήνες την ακροποσθία μου. Συνάντησα μέχρι και άτομο που μου είπε να τον παίζω εκτεταμένα και δυνατά για μερικούς μήνες κι ας πονάω κι ότι έτσι θα στρώσει. Εσένα βέβαια σου το σύστησαν και γιατροί αυτό το μαραφέρι οπότε αλλάζουν τα πράματα. Εμένα δεν μου το ανέφερε κανείς γιατρός ούτε εγώ ρώτησα γιατί το είχα στο μυαλό μου σαν κομπογιανίτικη πατέντα. Ίσως τελικά να δουλεύει όμως.

Πάντως εγώ πέρα από τις ουλές που δεν είναι τραγικές δεν αντιμετωπίζω κάποιο από τα προβλήματα που λες. Ελπίζω με την κρέμα που πρότεινες να μειώσω και την έκταση των ουλών.

 

Πάντως καλό είναι να υπάρχει στο thread και η άποψη που παραθέτεις για να την βλέπουν άλλοι υποψήφιοι συνάδελφοι μήπως και κάποιον τον βολέψει περισσότερο αυτή η μέθοδος.

Ναι δυστυχώς απ ότι φαίνεται ήμουν γκαντέμης και δεν μου πήγε καλά!

Επίσης ανησυχώ και κατα πόσο θα με επηρεάσει μακροπρόθεσμα η περιτομή στην σεξουαλική μου δραστηριότητα και ευχαρίστηση αλλά και στην ικανοποίηση της συντρόφου μου!Εγώ και τι δε θα έδινα να γυρνούσε πίσω ο χρόνος να μην την έκανα!!Η περιτομή τελικά είναι λάθος από όλες τις πλευρές διότι  η βάλανος όταν είναι ακάλυπτη αφυδατώνεται και ξερένεται!Ασε που γυναίκες απ όλο τον κόσμο δειλώνουν λιγότερη ευχαρίστηση με άντρες που έχουν περιτομή!!Εγώ έπρεπε να αλλάξω όλα μου τα μποξεράκια διότι είχαν ραφή μπροστά και με ενοχλούσαν!Εκτός αυτού όλοι έλεγαν για καλύτερη υγιεινή μετά την περιτομή και εγώ βλέπω πως είναι χειρότερη,το μποξεράκι λερώνεται πιο εύκολα λόγω του ότι η ουρήθρα είναι συνεχώς σε επαφή.Ασε που ο αυνανισμός δεν είναι πλέον τόσο παιχνιδιάρικος και ευχάριστος!!

Τα αποτελέσματα με την συσκευή είναι μόνιμα εγγυημένα,έχουν κάνει τύποι update review μετα από ένα χρόνο και όλα πηγαίναν τέλεια,εξάλλου το δέρμα άπαξ και ξεχειλώσει δεν ξανα μαζεύει,είναι αδύνατον!Τώρα όσο για την πολύμηνη ταλαιπωρία που λες δεν θα με ενοχλούσε καθόλου γιατί και τώρα πολύμηνη ταλαιπωρία τραβάμε συν το χειρουργείο και τα ράμματα!Ξέρεις πόσο κουραστικό είναι να βάζεις κάθε μέρα κρέμα?!Κάθε βράδυ πρέπει να κάνεις μπάνιο αλλιώς η κρέμα μένει εκεί και ξερένεται και είναι σαν να ξεφλουδίζεις!Αλλά όντως κάνει δουλειά να την δοκιμάσεις!!Κα στην τελική και να μην δούλευε πήγαινα για περιτομή τουλάχιστον ξέροντας πως εξάντλησα όλα τα περιθώρια!

Anyway η μαλακία τώρα έγινε και δεν υπάρχει γυρισμός!

Οποιος δεν έχει μυαλό έχει πόδια και τρέχει αλλά εγώ δεν θα το αφήσω έτσι,θα κάνω foreskin restorstion ώστε να καλύπτεται ολόκληρη η βάλανος γιατί δεν θέλω σε καμία περίπτωση να χάσω την ευαισθησία,ήδη έχω χάσει αρκετή!

Καλή συνέχεια και καλά αποτελέσματα με την κρέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος δεν έχει μυαλό έχει πόδια και τρέχει αλλά εγώ δεν θα το αφήσω έτσι,θα κάνω foreskin restorstion ώστε να καλύπτεται ολόκληρη η βάλανος γιατί δεν θέλω σε καμία περίπτωση να χάσω την ευαισθησία,ήδη έχω χάσει αρκετή!

 

Αυτό πώς γίνεται?

 

Α και μία ακόμη ερώτηση: Αυτή η κρέμα εκτός από την καταπολέμηση των ουλών οπτικά, αντιμετωπίζει και την σκληρότητα και την μικρότερη ελαστικότητα στα σημεία αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι γίνεται,αγοραζεις το kit απο το site!

 

 

Ναι η κρεμα και το μαλακωνει και το κανει πιο ελαστικο αυτη ειναι η δουλεια της δεν κανει κατι αλλο,εγω ειδα διαφορα αλλα θελει αρκετο καιρο μη περιμενεις στη βδομαδα να δεις αποτελεσμα,τουλαχιστον 2μηνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναγούλιασα κ πιστέψτε με δύσκολα το παθαίνω αυτό βλέπωντας ψωλές  :P

 

Δεν μπορεί να είναι παρά μια επίπονη κομπογιαννίτικη μέθοδος το πάνω βίντεο.Αμφιβάλω πως τέτοια συνεχή ταλαιπωρία μπορεί να δώσει κάποιο αποτέλεσμα πέρα από δυσφορία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δε τολμώ να μαντέψω τι θα γινόταν αν σε ένα παράλληλο insomnia είχε ανοιχτεί θέμα σχετικό με την αντίστοιχη γυναικεία (τηρουμένων των αναλογιών) κοπή ακροποσθίας

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι γίνεται,αγοραζεις το kit απο το site!

 

 

 

 

Τι μεσαιωνικά βασανιστήρια είναι αυτά ρε φίλε.

Πω ρε τι τραβάμε για 30 second οργασμού.

Καλά θα μου πεις αυτό δεν είναι τίποτα μπροστά στο τι τραβάμε για να πέσει και η γκόμενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναγούλιασα κ πιστέψτε με δύσκολα το παθαίνω αυτό βλέπωντας ψωλές  :P

 

Δεν μπορεί να είναι παρά μια επίπονη κομπογιαννίτικη μέθοδος το πάνω βίντεο.Αμφιβάλω πως τέτοια συνεχή ταλαιπωρία μπορεί να δώσει κάποιο αποτέλεσμα πέρα από δυσφορία...

Φίλε μου είτε αναγούλιασες είτε το θεωρείς κομπογιαννίτικη μέθοδο,η τεχνική δουλεύει 100% και είναι και ο πιο ασφαλής τρόπος!

Οπως επίσης και η παραπάνω συσκευή με το μπαλονάκι που διορθώνει την φίμωση χωρίς περιτομή!

Οσοι έχουν υποστεί ολική απευεσθητοποίηση της βαλάνου με αποτέλεσμα να έχουν χάσει και την σεξουαλική ευχαρίστηση είναι ο μόνος τρόπος να αποκτήσουν ξανά την ακροποσθία τους!Εχει δοκιμαστεί από πληθώρα ανδρών ανά τον κόσμο και κυρίως αμερικάνοι λόγω των υψηλών ποσοστών περιτμημένων και όλοι έχουν δει αποτελέσματα!

Κομπογιαννίτες κατ εμέ είναι οι ουρολόγοι που για ψύλου πήδημα σε οδηγούν στην περιτομή για να αρπάζουν τα 500ευρα!!

Εσυ μπορεί να είσαι ευχαριστημένος με την περιτομή σου αλλά πολύς κόσμος εκέι έξω δεν είναι και αυτή η μέθοδος μπορεί να τους βοηθήσει!

Το να υπάρχουν εναλλακτικές δεν είναι κακό!!

Τι μεσαιωνικά βασανιστήρια είναι αυτά ρε φίλε.

Πω ρε τι τραβάμε για 30 second οργασμού.

Καλά θα μου πεις αυτό δεν είναι τίποτα μπροστά στο τι τραβάμε για να πέσει και η γκόμενα.

Κατ εμέ πιστεύω δεν θα είναι βασανιστήριο (βασικά μεσαιωνικό βασανιστήριο στην κυριολεξία είναι η περιτομή που γίνεται εδώ και 5000χρόνια) και όπως σου είπα και σε άλλο σχόλιο,εδώ έβαλες νυστέρι και ράμματα στο πουλί σου και σε ενοχλεί ένα πλαστικό πραγματάκι που απλά ασκεί πίεση?Οπως είπα και στον φίλο πιο πάνω αν εσύ είσαι κομπλέ με την περιτομή σου τότε γαμώ,πολύς κόσμος όμως ψάχνει βοήθεια και αυτός είναι ένας εγγυημένος τρόπος.

Οσο για αυτά που τραβάμε για να πέσει η γκόμενα συμφωνώ απολύτως :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχύει το έχω ψάξει και εγώ το ζήτημα καθώς ενδιαφέρομαι και εγώ να το κάνω αλλά απαιτεί τρομερή αφοσίωση και υπομονή και πάρα πολύ χρόνο για να φτάσεις στο επιθυμητό αποτέλεσμα και δεν έχω ασχοληθεί ακόμα.

 

Δες εδώ παράδειγμα σε όλα τα στάδια... Ανοίξτε με προσοχή, εικόνες ανδρικού μορίου

 

http://www.foreskinrestore.com/results_1-24months.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η kelosoft

 

Τελικά πήρα κι εγώ την Kelesoft.

Το φυλλάδιο οδηγιών λέει εφαρμογή μια φορά την ημέρα πριν τον ύπνο για 6-12 μήνες.

Ο γιατρός μου είπε εφαρμογή πρωί και βράδυ για 3-4 μήνες.

 

Εσύ τι χρήση έκανες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...