Προς το περιεχόμενο

Περιτομή vs Μερική περιτομή / Πλαστική ακροποσθίας


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω επώδυνη στύση. Όμως κατά την στύση δεν εξέρχεται αυτόματα όλη η βάλανος και όταν αναγκαστεί να εξέλθει τότε υπάρχει η ενόχληση.

 

Η εξέταση όμως γίνεται πάντα κατάσταση μη στύσης κι έτσι δεν έχω ιατρική εκτίμηση για την σοβαρότητα και έκταση της κατάστασης. Οι συμβουλές περιτομής από τον γιατρό στηρίχθηκαν μόνο στην περιγραφή μου.

Τετοια περιστατικα βλεπω αρκετα στο νοσοκομειο.Η απαντηση που δινω σε ολους ειναι παρα πολυ απλη-την ιδια θα δωσω και σε σενα:δεν υπαρχει καμμια σοβαροτητα η εκταση της καταστασης.Αν σε ενοχλει,ερχεσαι κανουμε την επεμβαση και το μεσημερι πας σπιτι.Δεν επειγει,δεν πρεπει να το κανεις,μπορεις να ζησεις και ετσι.Αλλα αν αυτο συμβαλλει ωστε να βελτιωθει η ποιοτητα της ζωης σου δεν βλεπω(προσωπικα) τον λογο να μην το κανεις.Βεβαια απο τη στιγμη που εχεις ολα τα δεδομενα η αποφαση ειναι δικια σου φυσικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 492
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω μονο θετικα εχω να πω :)


άσε που στο αισθητικό κάνει τρικ κ φαίνεσαι μεγαλύτερος (ειδικά αν έχεις μεγάλη βάλανο κερδίζεις οπτικά μέχρι 2 ποντάκια στο άνετο).

 

Περιτομή ασυζητιτί.

+1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Eντωμεταξύ fun δεν ξέρω αν το χεις προλάβει (έπαιζε ένα τόπικ ανάλογο παλιά με την περιτομή) αλλά να σε ενημερώσω πως στο σεξ είμαι αμα λάχει μέχρι κ 4ώρος.Τώρα δεν μπορώ να πω οτι οφείλεται αποκλειστικά στη περιτομή αλλά σίγουρα το γεγονός πως αναισθητοποιήται ελαφρώς η περιοχή βοηθά να είσαι εντέλως ντούρασελ πάνω στο σεξ.

 

Λίγο να το εξασκήσεις κ μπορείς να τσακίζεις τους συντρόφους σου στο σεξ μέχρι να φωνάζουν έλεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Eντωμεταξύ fun δεν ξέρω αν το χεις προλάβει (έπαιζε ένα τόπικ ανάλογο παλιά με την περιτομή) αλλά να σε ενημερώσω πως στο σεξ είμαι αμα λάχει μέχρι κ 4ώρος.Τώρα δεν μπορώ να πω οτι οφείλεται αποκλειστικά στη περιτομή αλλά σίγουρα το γεγονός πως αναισθητοποιήται ελαφρώς η περιοχή βοηθά να είσαι εντέλως ντούρασελ πάνω στο σεξ.

 

Λίγο να το εξασκήσεις κ μπορείς να τσακίζεις τους συντρόφους σου στο σεξ μέχρι να φωνάζουν έλεος.

 

Αυτό το έχω διαβάσει και αλλού και μου το είπε μέχρι και ο γιατρός για να με ψήσει, όμως υπάρχει και η άποψη πως χάνεις αισθήσεις οπότε μπορεί ο σύντροφος να φωνάζει έλεος εσύ όμως να μην νιώθεις .

Υποθέτω πως για να υφίστανται και οι 2 απόψεις θα υπάρχουν και τα 2 φαινόμενα. Αν ισχύει αυτό, είναι λίγο τζόγος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αν ισχύει αυτό, είναι λίγο τζόγος.

 

Επειδή θυμάμαι το πριν κ το μετά είναι μικρή η απώλεια της αίσθησης.Τόσο ώστε ποιοτικά να βελτιώσεις τις επιδόσεις σου.Τουλάχιστον αυτό στη περίπτωση μου.Φυσικά εγώ έμαθα να χρησιμοποιώ κ άλλες τεχνικές για να παρατείνω την όλη φάση κ θέλει εξάσκηση.Είναι εντελώς στην προαίρεση μου αν θα τελειώσω στα 4 λεπτά ή στις 4 ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή θυμάμαι το πριν κ το μετά είναι μικρή η απώλεια της αίσθησης.Τόσο ώστε ποιοτικά να βελτιώσεις τις επιδόσεις σου.Τουλάχιστον αυτό στη περίπτωση μου.Φυσικά εγώ έμαθα να χρησιμοποιώ κ άλλες τεχνικές για να παρατείνω την όλη φάση κ θέλει εξάσκηση.Είναι εντελώς στην προαίρεση μου αν θα τελειώσω στα 4 λεπτά ή στις 4 ώρες.

 

Χαίρομαι γι αυτό που διαβάζω μιας και η αντίστροφη μέτρηση για την ακεραιότητα μου έχει ξεκινήσει και οι προβληματισμοί είναι μοιραία πολλοί.

Πάντως μέχρι τώρα δεν διάβασα κάπου κάποιο αρνητικό σχόλιο από κάποιον που έχει κάνει περιτομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα της αντοχής είναι θέμα εξάσκησης και ίσως βιολογικό/ανατομικό (?) , το ότι σε κάνει υποτίθεται πιο αναίσθητο το να είναι η βάλανος όλη την ώρα έξω πρέπει να ισχύει , αλλά δε νομίζω ότι παίζει και τοσο ρόλο εκτός αν πριν είχες πρόβλημα και τελείωνες πάνω στο λεπτό

 

πάντως αυτό που μου έλεγαν ότι με τη βάλανο έξω στην αρχή θα με ξενίζει το συναίσθημα του να τρίβεται, θα έλεγα ότι δε με απασχολεί όσο με προϊδέαζαν.

 

βέβαια δε την έχω όλη έξω έχω περίπου τη μισή, αλλά το ότι τρίβεται με τα ρούχα με εξαίρεση ελάχιστες στιγμές μου φαίνεται παντελώς αδιάφορο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα της αντοχής είναι θέμα εξάσκησης και ίσως βιολογικό/ανατομικό (?) , το ότι σε κάνει υποτίθεται πιο αναίσθητο το να είναι η βάλανος όλη την ώρα έξω πρέπει να ισχύει , αλλά δε νομίζω ότι παίζει και τοσο ρόλο εκτός αν πριν είχες πρόβλημα και τελείωνες πάνω στο λεπτό

 

πάντως αυτό που μου έλεγαν ότι με τη βάλανο έξω στην αρχή θα με ξενίζει το συναίσθημα του να τρίβεται, θα έλεγα ότι δε με απασχολεί ιδιαίτερα όσο με προϊδέαζαν.

 

βέβαια δε την έχω όλη έξω έχω περίπου τη μισή, αλλά το ότι τρίβεται με τα ρούχα με εξαίρεση ελάχιστες στιγμές μου φαίνεται παντελώς αδιάφορο

 

Περιμένω το review του ανακαινισμενου εργαλείου μόλις αναρρώσεις πλήρως. :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την ακεραιότητα μου

 

 

Μη γίνεσαι drama queen ρε.Σιγά την απώλεια.Ένα πετσάκι θα χάσεις αλλά θα κερδίσεις τόσα πολλά.Κοίτα εγώ προσωπικά σου εξήγησα είμαι πολύ ικανοποιημένος από όλες τις απόψεις κ σε μένα πραγματικά έχει συμβάλει στη ποιότητα της ζωής μου είτε σεξουαλικά είτε λειτουργικά (προ περιτομής πχ έτρωγα κάτι τραγικά έλκη κατα μήκος όλου του εργαλείου όλα δικά μου) .Πραγματικά όπως έχει γίνει τώρα επέμβαση ρουτίνας θα πρέπει να πέσεις σε καναν πολύ μαλάκα γιατρό για να σου προκαλέσει κάποια τόσο τραγική επιπλοκή που φοβάσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι θα κάνω, αν και έχω ακόμα δρόμο μπροστά μου μιας και ακόμα δεν έχουν πέσει τελείως τα ράμματα, αλλά και να πέσουν μάλλον στην αρχή θα πονάω μέχρι να "δέσει" τελείως η περιοχή.

ένα 20-30ημερο το έχω μες στο νερό και για να μην πονάω μπορεί και 2μηνο

 

πάντως αν όλα πάνε καλά δε νομίζω ότι θα έχει κάποια διαφορά με πριν (με εξαίρεση ότι δε θα έχω την ενόχληση που είχε προκύψει) , αναίσθητος ήμουν αναίσθητος θα παραμείνω 


 (προ περιτομής πχ έτρωγα κάτι τραγικά έλκη κατα μήκος όλου του εργαλείου όλα δικά μου) .

 

εσύ τοξοβόλε είχες θέμα από μικρός με φίμωση ή σου προέκυψε στενός/ατροφικός λειχήνας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη γίνεσαι drama queen ρε.Σιγά την απώλεια.Ένα πετσάκι θα χάσεις αλλά θα κερδίσεις τόσα πολλά.Κοίτα εγώ προσωπικά σου εξήγησα είμαι πολύ ικανοποιημένος από όλες τις απόψεις κ σε μένα πραγματικά έχει συμβάλει στη ποιότητα της ζωής μου είτε σεξουαλικά είτε λειτουργικά (προ περιτομής πχ έτρωγα κάτι τραγικά έλκη κατα μήκος όλου του εργαλείου όλα δικά μου) .Πραγματικά όπως έχει γίνει τώρα επέμβαση ρουτίνας θα πρέπει να πέσεις σε καναν πολύ μαλάκα γιατρό για να σου προκαλέσει κάποια τόσο τραγική επιπλοκή που φοβάσαι.

 

Όχι ρε δεν φοβάμαι για κάποια επιπλοκή, δεν την θεωρώ πιθανή. Ο μόνος προβληματισμός είναι η αλλαγή σε κάτι που έχεις συνηθίσει για χρόνια και η οποία δεν έχει επιστροφή. Εδώ άλλοι χρώμα στα μαλλιά αλλάζουν και το σκέφτονται.

Εσύ τί πρόβλημα είχες και την έκανες? Τί είναι αυτά τα έλκή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εσύ τοξοβόλε είχες θέμα από μικρός με φίμωση 

 

φίμωση αλλά πολύ δύσκολη στη στύση.

 

 

βέβαια δε την έχω όλη έξω έχω περίπου τη μισή, αλλά το ότι τρίβεται με τα ρούχα με εξαίρεση ελάχιστες στιγμές μου φαίνεται παντελώς αδιάφορο

 

 

Ε, είσαι ακόμα στην αρχή.Πάνω στο δίμηνο θα το χεις ξεχάσει/συνηθίσει εντελώς.Θυμάμαι στο μήνα πάνω το χα ξεχάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε νομίζω στη στύση φαίνεται το θέμα κυρίως, εγώ δεν είχα θέμα αλλά το τελευταίο χρόνο μου προέκυψε στενός/ατροφικός λειχήνας (το οποίο μάλλον είναι αυτοάνοση κατάσταση από ότι έχω καταλάβει, απλά αποφάσισε ο οργανισμός μου να με πηδήξει) και σιγά σιγά άρχισε να στενεύει ψηλά το πετσάκι

 

στην αρχή δεν ενοχλούσε γιατί είχα "περιθώριο" λόγω μπόλικου δέρματος, όμως από ένα σημείο και μετά είχε ξεραθεί αρκετά η περιοχή είχα συχνά σκισίματα κατά τη διάρκεια του σεξ και σε στύση όταν κατέβαινε (τουλάχιστον πάντα κατέβαινε) είχα "δαχτυλίδι", το οποίο θεωρητικά μπορεί να σου δημιουργήσει θέμα αν φρακάρει το αίμα και μετά πρέπει να πας σε νοσοκομείο να σου τον ρίξουν :lol:

 

στην αρχή είχα πάει σε οικογενειακό μου φίλο δερματολόγο (ο οποίος μου είχε κάνει και χαληνό πριν πολλά χρόνια) και αρχικά είπαμε να δοκιμάσουμε να το αντιμετωπίσουμε με κορτιζονούχα αλοιφή, η οποία αν και βοηθούσε κάπως όταν τη σταματούσα το πρόβλημα επέστρεφε, άρα κάναμε μια τρύπα στο νερό

 

τελικά με παρέπεμψε σε ουρολόγο, ο οποίος χωρίς πολλά πολλά μου είπε για περιτομή

 

αλλά εγώ είχα φτάσει σε δύσκολο σημείο, δεν είχα πολλά περιθώρια να μην τη κάνω, όσο το άφηνα απλά θα κοροΐδευα τον εαυτό μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ τί πρόβλημα είχες και την έκανες? Τί είναι αυτά τα έλκή?

 

 

Κοίτα ως νέο αγοράκι πάνω στη φούρια του έπαιζαν κάτι χειρονακτικές άστα να πάνε,με αποτέλεσμα επιμολύνσεις κοκ.Εντάξει έφηβος ήμουν την είχα ψιλοταράξει χωρίς να  σκεφτόμουν την φίμωση (η οποία ήταν ερμητική κ δύσκολη στη στύση)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...