Προς το περιεχόμενο

ΜΥΛΟΣ ΚΟΠΗΣ BOSCH MKM6000 15.90€ @e-shop_newsletter


dobro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ποια η διαφορά του non-presurized φιλτρου που γράφετε και αυτού που έχουν οι μηχανές μας κατά την αγορά τους;

Μπαίνουν σε όλες τις μηχανές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λοιπον να πω και εγω τις εντυπωσεις μου απο τον μυλο.Μικτα συναισθηματα.

Εχω καφετιερα delonghι.Τον μυλο τον δοκιμασα με καφε απο το coffee island.

ΚΑτα πρωτον δεν κοβει ανομοιομορφα τον καφε.Απλα κατα τη γνωμη μου τον κοβει ελαφρα πιο χοντροκομμενο απο αυτον που ειναι ηδη κομμενος.Πχ.

j9vxis.jpg

δεξια ειναι ο καφες του μυλου αριστερα ο jacobs που συνηθως παιρνω.

Δοκιμασα δυο φορες τον μυλο.Τη μια με διπλη δοση για americain που συνηθως πινω(διπλος εσπρεσσο σε κουπα),τη δευτερη μονη δοση για μονο espresso.Σε γενικες γραμμες βγηκαν οκ.Ο διπλος μου φανηκε λιγο νερουλος ο μονος σε γενικες γραμμες καλος.Με ξενιζει λιγο η γευση αλλα μαλλον προκειται για την ποιοτητα του καφε.Επιφυλασσομαι μολις παρω τον ιδιο (jacobs) σε κοκκους οποτε θα μπορεσω να συγκρινω αμεσα το αποτελεσμα.

Συμπερασμα:Για 16 ευρω που κανει ο μυλος ειναι οκ (τον ξαναβγαλε στην τιμη αυτη στο newsletter).Αλεθει σε μικρες ποσοτητες τα παντα οποτε ειναι καλος για allaround χρηση.Σιγουρα υπαρχουν και καλυτεροι μυλοι αλλα πολυ ακριβοτεροι.An ειστε σε short budget μπορειτε να τον σκεφτειτε σαν επιλογη.Αν παλι δεςν τιθεται θεμα χρηματων προχωρηστε σε ακριβοτερες λυσεις.

Και κατι τελευταιο.Συμβουλη στους φιλους που χωρις να δουν κατι αμεσως βγαζουν ετυμηγορια οτι ναι ειναι καλο ή οχι εινα ι μαπα.

Καλο θα ηταν να μιλανα αυτοι που ηδη τον εχουν και να μην κανουμε υποθεσεις.Γιατι ναι με βαση το νομο των πιθανοτητων μπορει να ισχυει μπορει και οχι ομως.

Ας πει τη γνωμη του και καποιος αλλος φιλος που τον αγορασε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πήρα καφέ illy απο το super market δοκιμασα στην gaggia μηχανη που έχω με non precurized φίλτρο και μου έβγαλε τον<br>

παρακατω καφε<br>

post-46096-0-10623200-1422132248_thumb.png<br><br><br><br>

[ATTACH]828031[/ATTACH]<br><br>

Είμαι ευχαριστημενος μπορω να πω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο link με τα review στην 1η σελιδα, πολλοι ειναι ευχαριστημενοι για εσπρεσσο.

Μηπως τα παραλετε, με γνωμονα το αλλο φορουμ, οπου οι λυσεις που προτεινουν ειναι παντα ακριβες?

Μηπως εκει δεν μπαινουν στον κοπο να δοκιμασουν οτιδηποτε αλλο περαν των πεπατημενων τους?

Το λεω γιατι ετσι θαβουν και τις καψουλομηχανες, αλλα μια χαρα βολευουν απειρο κοσμακη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να  μην ανοίγω νέο θέμα, έχει στο eshop μύλο κοπής τρισταρ 12.5 €, σκρουτζ από 19.3 ...

http://www.e-shop.gr/mylos-kopis-tristar-km-2270-150w-p-HAP.125701

 

Τον έχει κανείς, λέει τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τον μυλο τον πηρα αρχικα για εσπρεσσο

αλλα μεχρι να παρω κοκκους ειπα να τον δοκιμασω σε κατι αλλο

 

Λιναροσπορο

Τον εκανε αλοιφη...

Αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να τον προτεινω σε αλλους 3, οι οποιοι κατενθουσιασμενοι τον πηραν για να αλεθουν λιναροσπορο λοιπον.

Το λιναρι λοιπον το κανει σκονη, οποτε δεν μπορω να σκεφτω λογο γιατι να μην κοβει καλα τον επσρεσσο.

 

Ακομα δεν αξιωθηκα να δοκιμασω καφε (λογο επικειμενης μετακομησης), αλλα με τον πρωτη ευκαιρια θα το κανω.

Παντως για το λιναρι σκιζει :)

 

Στο link με τα review στην 1η σελιδα, πολλοι ειναι ευχαριστημενοι για εσπρεσσο.

Μηπως τα παραλετε, με γνωμονα το αλλο φορουμ, οπου οι λυσεις που προτεινουν ειναι παντα ακριβες?

Μηπως εκει δεν μπαινουν στον κοπο να δοκιμασουν οτιδηποτε αλλο περαν των πεπατημενων τους?

Το λεω γιατι ετσι θαβουν και τις καψουλομηχανες, αλλα μια χαρα βολευουν απειρο κοσμακη.

 

Ειναι φορουμ εξειδικευμενο στον καφε/εσπρεσσο, οποτε ειναι λογικο οι προτασεις που βλεπεις εκει να ειναι πιο εξεζητημένες.

Δεν απευθυνονται στον μεσω χρηστη/καταναλωτη, αλλα σε αυτον που θελει το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα.

Το ιδιο ισχυει και με ολα τα φορουμ καθε ειδους.Δεν εχουν mainstream απευθυνση κατα κανονα, αλλα extreme/enthusiast

Μην συγκρινεις δηλαδη με τον παρον φορουμ, οποτε ειναι επι της ουσιας γενικης φυσεως και χρησεως ;)

Να δεις σε φορουμ για ηλ. τσιγ. τι γραφεται :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...