Προς το περιεχόμενο

[megathread] ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ no-name "κινεζιες" tablets και smartphones Ver.2 - ποσταρετε μονο αφου διαβασετε το #1 ποστ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίδες υπομονή για να σας στείλω φωτογραφία από Πειραιώς ότι με prepaid γίνεται :)

 

Μόλις γυρίσω από τι καφεδακι θα πεισω τους άπιστους που τα ξέρουν όλα :P

Ορίστε φωτογραφίες με την αγορά που έκανα μέσω prepaid Πειραιώς από GearBest. 

 

 

Screenshot_1.png

----------------------------------------------------------------------------------------------

F1ao_Sed.png

----------------------------------------------------------------------------------------------Screenshot_1.png

 

 

 

Ισοτιμία είχα κανονική για αυτή την περίοδο 1,07426$ = 1ευρώ

 

Edit:Για να πραγματοποιηθεί αγορά απλά πρέπει να είσαι μέσα στο Πιστωτικό όριο της κάρτα σου δλδ τα 60 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ισοτιμίες δεν αλλάξαν υπέρ του δολλαρίου; Αυτές τις μέρες συμφέρει να αγοράσει κανείς από Κίνα;

Ναι άλλαξαν αλλά μη φανταστεις τρελες διαφορες. Μικρες πτωσεις. Αν σε ενδιαφερει παρακολουθα αυτό.

Συμφερει αλλά πως να αγορασεις; Με χρεωστικη και paypal δεν επιτρεπεται, λογω της καταστασης.

Αν εχεις στο paypal balance καποιο ποσο, τοτε οκ, γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες υπομονή για να σας στείλω φωτογραφία από Πειραιώς ότι με prepaid γίνεται :)

 

Μόλις γυρίσω από τι καφεδακι θα πεισω τους άπιστους που τα ξέρουν όλα :P

Απλώς αναφερα ο,τι ΑΚΡΙΒΩΣ μου ειπαν απο την Alpha

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικές οι ερωταπαντήσεις για τις αγορές με κάρτες αυτές τις μέρες, αλλά είναι off-topic. Γι' αυτό... spoiler. :ph34r:

 

 

Εγώ διάβασα αυτό:

Θα μπορώ να χρησιμοποιήσω την πιστωτική ή τη χρεωστική μου κάρτα για να κάνω αγορές στο Ιντερνετ;
Οι πιστωτικές και χρεωστικές κάρτες μπορούν να χρησιμοποιούνται κανονικά για αγορές από ηλεκτρονικά καταστήματα, με την προϋπόθεση ότι αυτά διατηρούν λογαριασμό σε ελληνική τράπεζα.

 

Αν λοιπόν κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα έχει λογαριασμό σε ελληνική τράπεζα (λογικά λοιπόν ελληνικό ηλ. κατ/μα), η συναλλαγή γίνεται.

Αν δεν έχει (π.χ. ένα κινέζικο), δεν γίνεται.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικές οι ερωταπαντήσεις για τις αγορές με κάρτες αυτές τις μέρες, αλλά είναι off-topic. Γι' αυτό... spoiler. :ph34r:

 

 

Εγώ διάβασα αυτό:

 

Αν λοιπόν κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα έχει λογαριασμό σε ελληνική τράπεζα (λογικά λοιπόν ελληνικό ηλ. κατ/μα), η συναλλαγή γίνεται.

Αν δεν έχει (π.χ. ένα κινέζικο), δεν γίνεται.

 

 

Όταν είναι προϋπόθεση για να υπάρξει αυτό το thread μόνο off-topic δεν είναι...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Όταν είναι προϋπόθεση για να υπάρξει αυτό το thread μόνο off-topic δεν είναι...

 
Φαίνεται πως ή δεν διάβασα καλά τις προϋποθέσεις, ή το #1 post του θέματος, ή δεν γράφω στο σωστό θέμα, ή δεν έχω διαβάσει καλά διάφορα post του moderator που τη λέει για διάφορα τέτοια φαινόμενα. Sorry, my mistake!  :mrgreen:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Φαίνεται πως ή δεν διάβασα καλά τις προϋποθέσεις, ή το #1 post του θέματος, ή δεν γράφω στο σωστό θέμα, ή δεν έχω διαβάσει καλά διάφορα post του moderator που τη λέει για διάφορα τέτοια φαινόμενα. Sorry, my mistake!  :mrgreen:

 

Έλα τσίμπα τις προσφορές σου να αγοράσεις αφού θες :)

 

1) DOOGEE Y100 Pro 5.0 inch $109.99

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_188622.html

2) Mlais M7 $159.99

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_181437.html

3) Xiaomi Powerbank 10000mAh $12.89

http://www.gearbest.com/mobile-power-bank/pp_187685.html

 

Αντε και καλές αγορές σου εύχομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω δει αναφορά αν γίνεται αγορά μέσω paypal συνδεδεμένο με πιστωτική. Μόνο για τις χρεωστικές λένε.

Και δεν είναι τόσο offtopic, μου ζητήθηκε χθες από φίλο να του πάρω ένα κινητό κινεζιά. Γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω δει αναφορά αν γίνεται αγορά μέσω paypal συνδεδεμένο με πιστωτική. Μόνο για τις χρεωστικές λένε.

Και δεν είναι τόσο offtopic, μου ζητήθηκε χθες από φίλο να του πάρω ένα κινητό κινεζιά. Γίνεται;

TEΛOΣ ΟΙ ΑΓΟΡΕΣ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ :mellow:

ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΧΕΤΕκαποιον να σας το φερει απο εξω :mad:

για να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι νεοι :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν ανοιξει 2 θεματα σχετικα με paypal και αγορες απο το εξωτερικο.

http://www.insomnia.gr/topic/574635-capital-controls-paypal-ebay-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B5%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D/

http://www.insomnia.gr/topic/574917-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%80%CE%AE-%CF%85%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%B9%CF%8E%CE%BD-paypal-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1/

Οποτε μην το συνεχιζετε και εδω, αφηστε το παρον θεμα ησυχο απο off-topic, μεχρι νεωτερας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα τσίμπα τις προσφορές σου να αγοράσεις αφού θες :)

 

3) Xiaomi Powerbank 10000mAh $12.89

http://www.gearbest.com/mobile-power-bank/pp_187685.html

 

Αντε και καλές αγορές σου εύχομαι...

 

Αν & δεν είπα πουθενά ότι θέλω ν' αγοράσω (αν δεν διαβάζεις -ή διαβάζεις alan ntalon- τα post του moderator, δεν μπορώ να περιμένω να διαβάζεις σωστά τα δικά μου), γι' αυτά που μ' ενδιαφέρουν σου έχω καλύτερες προσφορές να τσιμπήσεις αν ενδιαφέρεσαι:  :mrgreen:

Άντε κι αν μπορείς αγόρασε! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, το επαναλαμβανω και εδω, βρειτε κανα γνωστο/συγγενη/φιλο να σας περασει απο εξωτερικο μερικα φραγκα στο paypal και no problem, μετα αγοραζεις κανονικα με το balance εκει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Capital Controls Τι θα ισχύσει από Δευτέρα 20 Ιουλίου 2015, με ανοιχτές τις τράπεζες.

Η χρήση πιστωτικής και χρεωστικής κάρτας στο εξωτερικό μπορεί να γίνει μόνο για αγορά αγαθών και υπηρεσιών, όχι για την ανάληψη μετρητών έως το ανώτατο όριο της κάρτας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...